"Sługa narodu". Wiadomo, kto zagra Zełenskiego. To aktor znany z "Barw szczęścia"

Telewizja Polsat skompletowała obsadę polskiej wersji serialu "Sługa Narodu". To dzięki temu ukraińskiemu hitowi Wołodymyr Zełenski zyskał popularność, a potem został prezydentem. Kto wcieli się w postać głównego bohatera?

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

"Sługa narodu" to ukraiński hit z 2015 roku. Głównym bohaterem jest nauczyciel, który dzięki zbiegowi okoliczności zostaje prezydentem. W główną rolę wcielił się Wołodymyr Zełenski, który dzięki serialowi zyskał ogromną popularność w swoim kraju, a potem sam został prezydentem Ukrainy. Ta zaskakująca historia prawdopodobnie nie zwróciłaby tak licznej uwagi mediów, gdyby nie bohaterska postawa prezydenta Zełenskiego w trakcie wojny. Historia chwyciła za serce szeroką publikę i media rozpoczęły walkę o prawa do emisji serialu.

Na początku czerwca Nina Terentiew przyznała, że Polsat wykupił licencję, na podstawie której zostanie wyprodukowana polska wersja "Sługi narodu". W mediach zaczęły się spekulacje, kto wcieli się w postać głównego bohatera. Kilka tygodni temu głośno mówiło się o tym, że tytułowym bohaterem ma zostać Piotr Adamczyk, lecz informacje się nie potwierdziły. Nauczyciela historii, który zostaje głową państwa zagra aktor znany polskim widzom m.in. z "Barw szczęścia".

Zobacz wideo Agnieszka Woźniak-Starak komentuje odejście Edwarda Miszczaka z TVN-u

"Sługa Narodu". Marcin Hycnar zagra Wołodymyra Zełenskiego

Jak donosi portal Wirtualne media jest już oficjalne potwierdzenie najważniejszej części obsady. Główną rolę w "Słudze narodu" zagra Marcin Hycnar, znany m.in. z popularnej produkcji Polsatu "Barwy Szczęścia". Aktor został wyłoniony w trakcie wewnętrznego castingu zorganizowanego przez Polsat. Brano pod uwagę także Piotra Adamczyka, Macieja Stuhra i Borysa Szyca. Zdjęcia do serialu rozpoczynają się wkrótce, bo stacja ma bardzo ambitne plany, aby wystartować z serialem już w jesiennej ramówce. 

Wobec aktualnej sytuacji chcemy wprowadzić „Sługę narodu" na antenę Polsatu jak najszybciej. Emisję telewizyjną poprzedzi premiera w Polsat Box G - poinformowała Wirtualne media Nina Terentiew.
 
 

Marcin Hycnar to utalentowany aktor i reżyser, związany przede wszystkim z teatrem. Zdobył dziesiątki nagród i wyróżnień. Zajmuje się także dubbingiem, użyczył swojego głosu kilkudziesięciu postaciom z filmów animowanych i gier. W 2017 roku z rąk Prezydenta odebrał Srebrny Krzyż Zasługi. 

 

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

Zobacz też: W serialu "Sługa narodu" z 2016 roku główną rolę grał Wołodymyr Zełenski. Internauci nie mogą wyjść z podziwu nad umiejętnościami aktorskimi prezydenta Ukrainy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.