"Klan". Gdzie znajduje się słynny dom Lubiczów? Willa ma bogatą historię

Widzowie "Klanu" z pewnością kojarzą dom Lubiczów. W serialu dom znajduje się na Sadybie w Warszawie. W rzeczywistości posiadłość mieści się jednak gdzie indziej. Budynek może się też pochwalić bogatą historią.

Więcej aktualnych informacji na temat popularnych polskich seriali znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Agnieszka Kaczorowska o córkach i macierzyństwie

"Klan" gości na antenie TVP1 już prawie 25 lat. Jest jednym z najdłużej emitowanych polskich seriali. Losy rodziny Lubiczów przyciągają przed ekrany tysiące telewidzów. Przez lata do obsady dołączali nowi bohaterowie, a scenarzyści dodawali kolejne wątki. Jedno pozostało jednak niezmienne - rodzinny dom na warszawskiej Sadybie. Okazuje się, że w rzeczywistości lokalizacja budynku jest zupełnie inna.

"Klan". Gdzie znajduje się słynny dom Lubiczów? Willa ma bogatą historię

Każdy, kto obejrzał choć jeden odcinek "Klanu", z pewnością kojarzy charakterystyczną, otoczoną drzewami willę należącą do rodziny Lubiczów. Tam też mieści się apteka "Pod Modrzewiem" prowadzona przez Elżbietę (Barbara Bursztynowicz). W serialu budynek położony jest na warszawskiej Sadybie. W rzeczywistości posiadłość znajduje się jednak w Podkowie Leśnej przy ulicy 11 Listopada 1/3.

Willa "Renata" powstawała w latach 1934-1935, otoczona jest zabytkowym parkiem. Uwagę przyciąga jednak nietypowy styl architektoniczny budynku. Łączy on w sobie elementy gotyku i renesansu, takie jak arkadowe wnęki, wieżyczkę czy zwieńczenia murów obronnych i baszt w postaci blanek. Dom wygląda inaczej z każdej strony.

Posiadłość ma także niezwykłą historię. Podczas II wojny światowej hitlerowcy zajęli część budynku. Później służył on natomiast jako schronienie dla uchodźców ze zrujnowanej Warszawy. Obecnymi właścicielami są Alicja i Wiesław Jankowscy, którzy udostępniają willę produkcji serialu "Klan".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.