"Klan". Gdzie znajduje się słynny dom Lubiczów? Willa ma bogatą historię

Widzowie "Klanu" z pewnością kojarzą dom Lubiczów. W serialu dom znajduje się na Sadybie w Warszawie. W rzeczywistości posiadłość mieści się jednak gdzie indziej. Budynek może się też pochwalić bogatą historią.

Więcej aktualnych informacji na temat popularnych polskich seriali znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Agnieszka Kaczorowska o córkach i macierzyństwie

"Klan" gości na antenie TVP1 już prawie 25 lat. Jest jednym z najdłużej emitowanych polskich seriali. Losy rodziny Lubiczów przyciągają przed ekrany tysiące telewidzów. Przez lata do obsady dołączali nowi bohaterowie, a scenarzyści dodawali kolejne wątki. Jedno pozostało jednak niezmienne - rodzinny dom na warszawskiej Sadybie. Okazuje się, że w rzeczywistości lokalizacja budynku jest zupełnie inna.

Beata Kawka, Krzysztof StelmaszykCo dzisiaj robią i jak wyglądają aktorzy z "Samo życie"? Krzywkowska miała raka

"Klan". Gdzie znajduje się słynny dom Lubiczów? Willa ma bogatą historię

Każdy, kto obejrzał choć jeden odcinek "Klanu", z pewnością kojarzy charakterystyczną, otoczoną drzewami willę należącą do rodziny Lubiczów. Tam też mieści się apteka "Pod Modrzewiem" prowadzona przez Elżbietę (Barbara Bursztynowicz). W serialu budynek położony jest na warszawskiej Sadybie. W rzeczywistości posiadłość znajduje się jednak w Podkowie Leśnej przy ulicy 11 Listopada 1/3.

Willa "Renata" powstawała w latach 1934-1935, otoczona jest zabytkowym parkiem. Uwagę przyciąga jednak nietypowy styl architektoniczny budynku. Łączy on w sobie elementy gotyku i renesansu, takie jak arkadowe wnęki, wieżyczkę czy zwieńczenia murów obronnych i baszt w postaci blanek. Dom wygląda inaczej z każdej strony.

'Na Wspólnej', Paulina ChapkoAktorka z "Na Wspólnej" pokazała ciążowe krągłości

Posiadłość ma także niezwykłą historię. Podczas II wojny światowej hitlerowcy zajęli część budynku. Później służył on natomiast jako schronienie dla uchodźców ze zrujnowanej Warszawy. Obecnymi właścicielami są Alicja i Wiesław Jankowscy, którzy udostępniają willę produkcji serialu "Klan".

Więcej o: