Reality show "Fort Boyard" był emitowany na antenie TVP2 w latach 2008- 2009 i doczekał się dwóch serii. Jak się okazało, program powraca na ekrany. Dwanaście lat temu, w rolę prowadzącego wcielił się Robert Gonera, a towarzyszką uczestników była Katarzyna Glinka. W polskiej wersji programu pojawiał się również André Bouchet czyli Passe-Partout, który zaskarbił sobie sympatię widzów. Jak zmienili się gospodarze show? Okazuje się, że w nowym sezonie zobaczymy inne twarze.
Tytułowy fort znajduje się w cieśninie Pertuis d'Antioche na zachodnim wybrzeżu Francji. Zasady w programie są bardzo proste. W grze biorą udział pięcioosobowe drużyny, których kapitanem jest znana osoba związana z show-biznesem. Każda z drużyn musi zdobyć pięć kluczy, co skutkuje rozwiązaniem zadania. W poprzednich sezonach klucznikiem i strażnikiem skarbca, który oprowadzał uczestników po całym forcie był André Bouchet (Passe-Partout) i Alan Prevost. Do tej pory zapisali się w pamięci widzów. Fani programu przyznali, że nie może zabraknąć ich w nowej serii.
André ma 54 lata i rola w "Fort Boyard" przyniosła mu międzynarodową sławę. Mimo że jest aktorem amatorem, to swoją przyszłość związał nie tylko z telewizją. Od 1997 r. pracuje dla Autonomicznego Zarządu Transportu Paryskiego, na jednej ze stacji pierwszej linii metra.
Kolega Passe-Partout z planu - Alan Prevost zrezygnował z występów w show i przez jakiś czas prowadził własną restaurację.
Dokładna data premiery "Ford Boyard" nie jest jeszcze znana. Najprawdopodobniej show będzie miało swoją premierę jesienią. Nową serię będzie można obejrzeć na platformie Viaplay, która zadebiutuje w naszym kraju w sierpniu.
W latach 2008-2009 show prowadzili Robert Gonera i Katarzyna Glinka. W rolę mędrca, który na wieży zagadek zadawał łamigłówki, wcielił się Janusz Weiss. Odświeżoną po latach serię poprowadzą nowe twarze - Mariusz Kałamaga i Elżbieta Romanowska. Mędrczynią została Tamara Gonzalez Perea.
Zamierzacie oglądać?
Zagrał w kultowej scenie w "Misiu". Tak dziś wygląda filmowy Robuś
Ekspertki o występie Szemplińskiej na Eurowizji. "Rasowa wokalistka na jarmarku eurowizyjnych straganów"
Eurowizja usłyszała jej głos, ale twarzy wciąż nie pokazuje. Za tym wyborem stoi osobisty dramat
Pokaz mody Schreiber w Sejmie. Stylistka złapała się za głowę
Donald Trump zwyzywał dziennikarkę. Podczas wywiadu padły skandaliczne słowa
Eurowizja 2026. Polska w finale? Już wszystko jasne
Była gwiazdą "Cześć Tereska" i miała szansę na międzynarodową karierę. Jej życie potoczyło się dramatycznie
Wykryła nowotwór po materiale w "Dzień dobry TVN". "Nie miałam dolegliwości. Miałam wrażenie, że to pomyłka"
Eurowizja 2026. Burza po występie Szemplińskiej. W komentarzach się dzieje