Mariusz Kałamaga

Mariusz Kałamaga

Mariusz Kałamaga jest polskim satyrykiem, kabareciarzem i prezenterem telewizyjnym. Największą popularność przyniosły mu występy w kabarecie Łowcy. B, z którego odszedł w 2014 roku. Współprowadził kilka programów rozrywkowych, w tym „Stand up. Zabij mnie śmiechem" i „Piotr Bałtroczyk na żywo".

Imię i nazwisko: Mariusz Kałamaga
Data urodzenia: 8 listopada 1981
Miejsce urodzenia: Bytom
Zawód: kabareciarz, prezenter telewizyjny
Facebook: facebook.com/MariuszKalamaga/

Mariusz Kałamaga – kariera

Mariusz Kałamaga urodził się w Bytomiu. Ukończył Liceum Ekonomiczne w swoim rodzinnym mieście. Po liceum rozpoczął studia na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie na kierunku animacja społeczno–kulturalna. Podczas studiów poznał ekipę, z którą założył kabaret Łowcy. B. Od 2008 roku prowadził razem z Jerzym Kryszakiem i Piotrem Bałtroczykiem programu „Piotr Bałtroczyk na żywo”. Później Kałamaga wraz z grupą znajomych z Bytomia założył Punkową Grupę Rozweselającą nazywającą się Ja Mmm chyba ściebie. W 2010 roku współprowadził program „Tylko nas dwoje. Just the Two of Us” emitowany na antenie telewizji Polsat. W tym samym roku razem z Tomaszem Kammelem prowadził program „Stand up. Zabij mnie śmiechem”.
Cztery lata później Mariusz Kałamaga opuścił kabaret Łowcy. B. W 2015 roku rozpoczął pracę w radiu RMF FM. Na początku marca 2017 roku zaczął występy w programie tanecznym „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Partnerką Kałamagi na parkiecie była Walerija Żurawlewa.

Mariusz Kałamaga – odejście z kabaretu Łowcy. B

Mariusz Kałamaga rozpoczynał swoją karierę kabaretową w Łowcach. B, jednak po kilku latach działalności zdecydował, że chce nieco zmienić charakter swojej działalności na scenie kabaretowej. Po opuszczenia kabaretu w 2014 roku Kałamaga zaczął występować na scenie stand–upowej. Kabareciarz poinformował oficjalnie o swojej decyzji na swoim portalu na Facebooku. Jak przyznał Kałamaga, potrzebował odmiany i opuścił kabaret na rzecz stand–upu, ponieważ tam może sobie pozwolić na więcej niż w czasie występów z kabaretem.

mariusz kałamaga

Więcej o:

mariusz kałamaga