"Milionerzy". Co ma gładką korę mózgową bez bruzd i zakrętów? Padło pytanie za pół miliona

Teleturniej "Milionerzy" jest emitowany na antenie TVN z krótkimi przerwami od 1999 roku. Do tej pory jedynie trzem osobom udało się opuścić studio z okrągłym (minus podatek) milionem złotych na koncie. W najnowszym odcinku padło pytanie za 500 tysięcy. Uczestniczka znała poprawną odpowiedź?

W poniedziałkowym odcinku "Milionerów"Hubert Urbański zadał pytanie za pół miliona złotych. Przed prezenterem zasiadła Marta z Warszawy, która studiuje historię i jest ilustratorką gier. Jak sobie poradziła z pytaniem za pół miliona złotych? 

Zobacz wideo "Panie prokuratorze TVN". Wpadka Zbigniewa Ziobry na konferencji

Agnieszka WłodarczykAgnieszka Włodarczyk wróciła ze szpitala do domu. Wiadomo, jak się czuje

"Milionerzy". Padło pytanie za pół miliona złotych 

Program "Milionerzy" emitowany jest na antenie TVN od 21 lat. W najnowszym odcinku emocjonującą grę rozpoczęła Marta z Warszawy, która pytanie po pytaniu udowodniała, że ma ochotę na główną wygraną. Kobieta dotarła do pytania za pół miliona złotych.

Ma gładką korę mózgową bez bruzd i zakrętów - powiedział prowadzący program. 

Do wyporu Marta miała standardowo cztery odpowiedzi:

  • szczur
  • świnia
  • delfin
  • słoń

Stawka była naprawdę wysoka.

Ja w tej chwili czuję się, jakbym miała gładką korę mózgową. Podobno ma to korelację z inteligencją, ale żadnego z tych zwierząt nie podejrzewałabym o gładką korę - zastanawiała się kobieta. 

Po namyśle uczestniczka walcząca o pół miliona przyznała, że intuicja podpowiada jej odpowiedź A - czyli szczura, ale nie jest gotowa na tak duże ryzyko. W efekcie czego postanowiła zrezygnować z dalszej gry, tym samym wygrywając gwarantowane 250 tysięcy złotych. 

Ja bym postawiła na szczura, ale mogę przegrać 210 tysięcy. W tym wypadku lepsze ćwierć miliona, niż szczur na dachu - powiedziała definitywnie Marta. 

Prezenter "Milionerów" długo nie trzymał Marty w niepewności. Potwierdził, że intuicja dobrze jej podpowiadała. Gładką korę mózgową mają gryzonie, a prawidłową odpowiedzią był szczur. 

Hubert Urbański zapytał uczestniczkę, co zamierza zrobić z wygranymi pieniędzmi: 

Nowy komputer, bo stary mi się spalił, na pewno zabiorę mamunię na jakąś wycieczkę i chciałabym zrobić komiks historyczny o Eleonorze Akwitańskiej - powiedziała uczestniczka. 

Ewa Bem z córką PameląEwa Bem po czterech latach od śmierci córki wraca na scenę. "Ona tego chce"

Znaliście odpowiedź na pytanie za pół miliona złotych? 

Więcej o: