Eurowizja Junior 2020. Lena Marzec - kim jest finalistka "Szansy na sukces"?

Lena Marzec jest pierwszą finalistką ''Szansy na sukces - Eurowizja Junior 2020''. Widzom dała się poznać wcześniej za sprawą drugiej edycji programu muzycznego dla dzieci "The Voice Kids". Co jeszcze o niej wiemy?

Eurowizja Junior 2020: polskie preselekcje w ''Szansie na sukces''

2020 rok jest szczególny jeśli chodzi o organizację wielkich wydarzeń muzycznych. Wiele koncertów i festiwali zostało odwołanych lub przeniosło się do sieci. Decyzją organizatorów popularny konkurs piosenki Eurowizja Junior odbędzie się w tym roku, jednak w zmienionej formie. 

Kto zostanie polskim reprezentantem? O tym dowiemy się dzięki specjalnej edycji ''Szansy na sukces - Eurowizja Junior 2020'', która wyłoni naszego kandydata na festiwal. Przewidziane zostało przeprowadzenie czterech odcinków - pierwsze trzy wyłoniły już finalistów, a w czwartym stoczą oni ostateczny pojedynek o reprezentowanie Polski. 

Zobacz też: Eurowizja Junior 2020 jednak w Polsce! Viki Gabor ujawniła pierwsze szczegóły tego wydarzenia

Lena Marzec: zwyciężczyni pierwszego odcinka specjalnego "Szansy na sukces''

6 września 2020 na antenie TVP2 mogliśmy oglądać pierwszy odcinek ''Szansy na sukces'', w którym spośród siedmiu utalentowanych wokalistów w wieku od 9-14 lat wyłoniona została pierwsza finalistka. Jury w składzie: Edyta Górniak, Piotr Rubik oraz Viki Gabor wysłuchało następujących kandydatów:

  • Amelii Karczewskiej
  • Hanny Dzieniewicz
  • Leny Marzec
  • Mikołaja Gajowego
  • Gabrieli Łukasik
  • Antoniny Biesiadeckiej
  • Aurelii Radeckiej

Ich decyzją wygrała Lena Marzec, która zaprezentowała utwór z repertuaru Edyty Górniak "Andromeda". Młoda artystka znana jest publiczności z drugiej edycji telewizyjnego talent show ''The Voice Kids'', gdzie wraz z ubiegłoroczną triumfatorką Eurowizji Junior Viki Gabor była członkiem drużyny Afromental, prowadzonej przez Tomsona i Barona. Dotarła aż do półfinału. Podczas przesłuchań zauroczyła jurorów wykonaniem piosenki "Nobody's Perfect". 

 

Kiedy poznamy reprezentantkę na Eurowizję?

Lena Marzec i dwie pozostałe finalistki zmierzą się w ostatnim odcinku ''Szansy na sukces'' o miejsce na konkursie Eurowizja Junior już w niedzielę, 27 września 2020 roku. Finałowy odcinek pokazany zostanie przez TVP2 o 15:15. Wokalistki zaprezentują w nim dwa wykonania: piosenkę, dzięki której wygrały swój półfinał oraz specjalną kompozycję przygotowaną na Eurowizję. Decyzję, o tym kto wygra podejmą widzowie oraz jury w składzie: Cleo, Viki Gabor, Dawid Kwiatkowski. 

Zobacz też: Eurowizja Junior 2019. Viki Gabor dodała pierwszy wpis. "Zapamiętam ten dzień do końca życia". Gratuluje m.in. Kożuchowska i Wieniawa

Więcej o: