Wpadka w "1 z 10". Uczestnik podał prawidłową odpowiedź, ale... nie uznano jej. Internauci bezlitośni, TVP się tłumaczy

Teleturniej "Jeden z dziesięciu" zaliczył kolejną wpadkę. Internauci byli bezlitośni w swoich komentarzach. Teraz TVP się tłumaczy i wydaje oświadczenie.

Tym razem to nie uczestnik, a producenci teleturnieju "Jeden z dziesięciu" nie popisali się. W finale 16. odcinka padło pytanie:

Ile razy igrzyska olimpijskie odbyły się w Ameryce Południowej?
Raz - odpowiedział finalista.

I chociaż uczestnik podał poprawną odpowiedź, nie wiedzieć czemu, została ona uznana za błędną. Zdaniem producentów bowiem ani razu. A co z letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w 2016 roku, które miały miejsce w Rio de Janeiro? Z tego co nam wiadomo, miasto leży w Brazylii, która jest krajem Ameryki Południowej.

Oczywiście wpadka nie umknęła uwadze czujnych widzów. Na ich reakcję nie trzeba było długo czekać. Wyraz swojemu niezadowoleniu dali na oficjalnym profilu programu na Facebooku.

A co z igrzyskami olimpijskimi w Brazylii? Czy mi się wydaje, czy nastąpiła jakaś dziwna pomyłka?
Taki babol i to jeszcze w finale.
Wtopa na maxa.

Komentarze niezadowolonych widzów nie pozostały bez odpowiedzi. Na profilu programu na Facebooku pojawiło się krótkie oświadczenie:

Odnośnie opisywanej przez państwa sytuacji w 16. odcinku, informujemy, że już znaleźliśmy przyczynę pomyłki i wyjaśnienie zamieścimy w jednym z najbliższych odcinków.

Niektórzy internauci sugerują, że identyczne pytanie padało już wcześniej w teleturnieju kilka razy. Ich zdaniem odpowiedź nie została po prostu zaktualizowana.

AG

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.