Donald Tusk w 2023 roku ponownie został wybrany na stanowisko premiera - wcześniej sprawował tę funkcję od 2007 do 2014 roku. Dziś wielu polityków stawia na działalność w mediach społecznościowych i prezes Rady Ministrów nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Na jego profilu na Instagramie możemy zobaczyć wiele materiałów - zarówno tych poważniejszych, jak i tych bardziej rozrywkowych. 13 listopada Tusk opublikował nagranie, na którym chodzi po lesie i zbiera grzyby. Ma na sobie jednak garnitur. Jaki cel miał ten zabieg? O komentarz poprosiliśmy ekspertkę.
Krótki filmik premiera z lasu od razu wzbudził zainteresowanie. Polityk pokazał się na nim w garniturze z koszem grzybów w ręce. - Wiecie, że Polska gospodarka rośnie, o właśnie, szybciej niż grzyby po deszczu? Trzy razy szybciej niż angielska, cztery razy szybciej niż francuska, dziewięć razy szybciej niż włoska i 12 razy szybciej niż niemiecka. A wiecie dlaczego? Bo robimy, nie gadamy! I nie wetujemy! - mówił na nagraniu.
Donald Tusk pojawił się w garniturze, ale dlaczego to zrobił? To wyjaśniła nam ekspertka od PR, Marta Rodzik. - Pan premier pełni ważną funkcję publiczną i polityczną. Mimo że strój nie jest odpowiedni na grzybobranie, to myślę, że tu ważniejszą rolę odgrywał przekaz - zauważa specjalistka. Zwróciła uwagę na grę słów. - Nawiązanie do słów: "Gospodarka rośnie jak grzyby po deszczu". Jest to stosowne zastosowanie działań sprzyjających wizerunkowi tak, by nie tracić na wartości pełnionej funkcji - podkreśla Rodzik w rozmowie z Plotkiem.
Łukasz Rzepecki niegdyś był doradcą prezydenta, a dziś jest posłem Konfederacji. Postanowił odnieść się do nagrania, które opublikował Donald Tusk. Wbił mu szpilę. "W garniturze na grzyby? To prawie jak Majdanowie" - napisał w serwisie X, nawiązując tymi słowami do stylizacji Małgorzaty Rozenek-Majdan i jej męża. Para w 2018 roku zdecydowała się na grzybobranie w odświętnych strojach, co rozbawiło internautów.
Ralph Kamiński nie gryzł się w język w restauracji Gessler. "Czy pani czupiradło jest tutaj dzisiaj?"
Dzieci Lubomirskiego i Kulczyk na salonach. Tak wyglądają księżniczka Weronika i książę Jeremi
Hawking sfotografowany z kobietami na wyspie Epsteina. Rodzina fizyka wydała oświadczenie
Niebywałe sceny na rozprawie rozwodowej Kubickiej i Barona. "Sandra, przestań. Nie rozmawiam z tobą!"
Rzecznik prokuratury reaguje po oświadczeniu Agnieszki R. Tak wyjaśnił sprawę
Michał Piróg po 25 latach odchodzi z TVN-u! "Nadszedł ten moment, by to powiedzieć"
Boczarska nie jest zadowolona z udziału Natsu w "Tańcu z Gwiazdami". "To dla niej ujma"
Co dalej z rozwodem Kubickiej i Barona? Prawniczka muzyka komentuje
Zaskakująca opinia Zapendowskiej o karierze Zalewskiego. Takich słów nie mówi często