Donald Tusk ponownie został premierem w 2023 roku i od tego czasu nieprzerwanie piastuje to stanowisko. Nie da się ukryć, że dziś wielką moc mają media społecznościowe i sam polityk również jest tego świadomy. Coraz częściej na jego profilach pojawiają się humorystyczne materiały, za pomocą których Tusk komentuje rzeczywistość. Tym razem premier postanowił ujawnić, jaki jest jego ulubiony film. Czy to kolejny zabieg, który ma uderzać w Zbigniewa Ziobrę, który jest obecnie na językach? O to zapytaliśmy specjalistkę od PR Martę Rodzik.
Donald Tusk publikuje w mediach społecznościowych nie tylko poważne materiały, ale i humorystyczne filmiki. Jaki ma to cel? O tym w rozmowie z Plotkiem opowiedziała ekspertka od PR, Marta Rodzik. - W ostatnim czasie pan premier Donald Tusk umieszcza na media społecznościowe filmiki, które pokazują twarz polityka ze strony prywatnej, jest to strategia ocieplenia wizerunku, zaciekawienia odbiorców i pokazanie dystansu politycznego. W polaryzacji politycznej to bardzo dobry ruch, który przybliża do odbiorców pana premiera - ocenia specjalistka.
W najnowszym filmiku możemy usłyszeć, że ulubiony film Tuska to "Gwiezdne wojny", a dokładniej "Powrót Jedi". Polityk zasiada do seansu z popcornem i pstrykając palcami mówi - Zaczybna się! Czy to nawiązanie do sytuacji ze Zbigniewem Ziobro, który przebywa na Węgrzech? Przypomnijmy, że prokuratura zarzuca Ziobrze popełnienie 26 przestępstw. Byłego ministra sprawiedliwości pozbawiono również immunitetu oraz wyrażono zgodę na jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie. - Myślę, że pan premier chcę w swoich nagraniach nie mówić wprost o zaistniałej sytuacji, tylko pozostawić odbiorcom przestrzeń do analizy. To odbiorcy mają możliwość domysłów i dlatego jest to ciekawa strategia, która nie narzuca w sposób bezpośredni swojej opinii - wyjaśnia ekspertka.
Na czarno-białych ujęciach, które dodał na Instagrama Tusk, widać go w okresach dziecięcym i nastoletnim. Na kadrach towarzyszą mu jego bliscy - mama, babcia oraz dziadek. "Na rodzinnym zaduszkowym spotkaniu przeszukaliśmy z siostrą szuflady ze starymi albumami i odkryliśmy zapomniane zdjęcia z mamą, babcią Anną i słynnym dziadkiem Józefem. To ostatnie ma dokładnie sto lat" - czytamy w opisie. Zdjęcia znajdziecie w tym artykule: Takich rodzinnych zdjęć Donald Tusk jeszcze nie pokazywał. "To ostatnie ma dokładnie sto lat"
Nie pałac ani nie apartament. Tak naprawdę wygląda dom Donalda Tuska
Księżniczka musi iść do wojska. Tyle czasu spędzi w armii
Karol Nawrocki przemówił z okazji roku prezydentury. "Błyskotliwie nie jest"
Czwórka dzieci, pies na kolanach, a Hyży prowadzi i nagrywa relację. "To nie tylko kwestia łamania przepisów"
Zarzucili Lewandowskiej, że "zostawiła" córki i zajęła się swoimi sprawami. A mnie zastanawia jedna rzecz
Królikowski pokazał się publicznie pierwszy raz od czasu rozwodu. Tak się zachowywał
Bliżej jej do Kwaśniewskiej niż do Dudy, ale Nawrocka buduje własny styl. To był rok przełomu
Tak żona Morozowskiego pożegnała go w nekrologu. "Trudno się z tym pogodzić"
Amy Schumer schudła 23 kg i pokazała efekty przemiany. "Nigdy nie sądziłam, że nadejdą takie dni"