Ćwiczący na siłowni w Marriotcie takiego gościa się nie spodziewali. "Obama wyglądał na wyluzowanego, czasem chwilę z kimś porozmawiał"

Barack Obama ćwiczył na siłowni.

Wizyta Baracka Obamy w Polsce nie należała do typowych. Jakież musiało być zdziwienie ćwiczących na siłowni, gdy zobaczyli, że wchodzi na nią sam prezydent USA!

Siłownia Holmes Place Premium Hilton w hotelu Marriott. Hantle, ćwiczenia bicepsa i klaty. Chciałoby się powiedzieć dzień, jak co dzień. A jednak nagle na salę wchodzi nieoczekiwany gość: Barack Obama i zaczyna ćwiczyć z pozostałymi miłośnikami wysportowanej sylwetki. Jeden ze świadków opublikował na Facebooku zdjęcia ćwiczącego prezydenta USA.

Screen z Facebook.com/JeanEkwa

Wizyta Baracka Obamy na siłowni tak naprawdę nie powinna dziwić - w amerykańskich mediach pisze się o nim jako o "najbardziej wysportowanym prezydencie USA". Prawie 53-letni przywódca jest w świetnej formie, często podkreśla, że ćwiczy 6 razy w tygodniu. I jak widać, w podróży nie ma wyjątków. Zaskakujące może być jedynie to, że prezydent nie poprosił o zarezerwowanie siłowni tylko dla siebie i ćwiczył z innymi. Choć z drugiej strony - mówimy o prezydencie, który chętnie udziela zabawnych wywiadów, w których przyznaje się, czy ścieli łóżko i czy zdrowo się odżywia . No i nie zapomnijmy o fenomenalnej rozmowie Obamy z Zackiem Galifianakisem . Który prezydent ma tyle dystansu do siebie?

Porozmawialiśmy z autorem zdjęć i świadkiem tego niecodziennego zdarzenia, Jeanem Ekwą. Jak zachowywał się Barack Obama na siłowni?

Prezydent Obama na siłowni zachowywał się spokojnie, kulturalnie. Nie epatował swoją obecnością. Gdyby nie ochrona, trudno byłoby zauważyć jego obecność. Było ok. 10 ochroniarzy. Ochroniarze byli obecni na sali, podczas gdy on na niej ćwiczył. Ale "nie trzymali go za rękę". Prezydent wyglądał na wyluzowanego, słuchał muzyki na słuchawkach, czasem chwilę z kimś porozmawiał, uśmiechał się, ale był skoncentrowany na treningu. Ćwiczył przez ok. 40, 50 minut. Wykonywał ćwiczenia ogólnorozwojowe, trochę chodził na bieżni, wykonywał skłony, gimnastykował się - powiedział w rozmowie z nami Jean Ekwa.

Facebook.com/Jean Ekwa

Barack Obama nie unikał rozmów z pozostałymi gośćmi siłowni.

Gdy ludzie go zagadywali, prezydent uśmiechał się, odpowiadał, zdawkowo, ale bardzo przyjaźnie, podawał rękę. Ja z nim nie rozmawiałem. Wiedziałem, że prezydent Obama jest w Polsce, ale nie spodziewałem się, że będę ćwiczył z nim na siłowni - dodał Ekwa.

Facebook.com/Jean Ekwa

Zobacz wideo

Barbara Posel

Więcej o: