Wielu ludzi nadal wierzy, że Harry nie jest synem księcia Karola. W sieci od lat krążą rzekome dowody

Pierwsze plotki podważające ojcostwo księcia Karola powstały już lata temu. Powodem ich było tajemnicze podobieństwa młodego księcia do instruktora jazdy konnej Jamesa Hewitt, który był związany z Dianą. Choć brytyjska rodzina królewska przez lata starała się ukryć podejrzenia, znaleźliśmy parę dowodów.
James Hewitt James Hewitt eastnews

James Hewitt

James Hewitt pojawił się w brytyjskiej rodzinie królewskiej jako instruktor jazdy konnej. Od razu wpadł w oko Lady Di, co sprawiło, że mieli romans. Co więcej, parę lat później sama Diana potwierdziła związek z Jamesem, podczas jednego z wywiadów. Choć zapowiadało się pięknie, niestety ich związek nie przetrwał. Po pięciu latach ogłosili rozstanie, a powód nie jest do dziś znany.

James Hewitt, książę Harry James Hewitt, książę Harry eastnews

Książę Harry James Hewitt

Z upływem lat, gdy Harry zaczął dorastać media i Brytyjczycy zauważyli podobieństwo księcia do Jamesa Hewitta. Nie dało się ich ukryć (choć rodzina królewska bardzo się starała), ale rude włosy, podobne rysy twarzy i identyczne uśmiechy tylko je potwierdzały.

Zobaczcie na zestawienie ich zdjęć, gdy byli w podobnym wieku.

Książę Harry, książę Karol Książę Harry, książę Karol eastnews

Książę Karol, Książę Harry

Jako kolejny dowód, porównaliśmy zdjęcia księcia Harry'ego i księcia Karola. Tutaj niestety nie widać, tak dużego podobieństwa. Karol jest brunetem o ciemnych oczach, a Harry jego całkowitym przeciwieństwem (tutaj także na zdjęciu są w podobny wieku).

Diana i James Hewitt Diana i James Hewitt eastnews

James Hewitt i Diana

Rodzina królewska widząc to niepokojące podobieństwo, robiła wszystko, by temat jak najszybciej ucichł. Sam James Hewitt wypierał się wielokrotnie tego, że mógłby być ojcem Harry'ego. Za każdym razem jego głównym zaprzeczeniem ojcostwa był fakt, że podobno poznał Dianę, gdy Harry miał dwa lata.

Księżna Diana i książę Harry Księżna Diana i książę Harry ALASTAIR GRANT (AP Photo/Alastair Grant, file)

Księżna Diana, książę Harry

Brytyjczykom i osobom kochającym teorię spiskowe, zaprzeczenie Jamesa nie wystarczały. Dlatego też rodzina królewska musiała szukać kolejnych dowodów na to, że niemożliwe jest, aby Harry był jego synem. Co wymyślili? Stwierdzili, że Harry rude włosy odziedziczył po rodzinie Spencerów.

James Hewitt James Hewitt eastnews

James Hewitt, książę Harry

Choć podobieństw jest masa, to raczej nie ma możliwości, aby James był ojcem Harry'ego. Przemawia za tym jeden incydent, na który powołuje się rodzina królewska. W 2003 roku biograf Penny Junor stwierdził, że został pobrany włos Harry'ego w celu badaniu DNA. Test wykluczył ojcostwo Jamesa.