Tom Cruise po 5 latach chce zobaczyć córkę. Katie jest wściekła. Te gwiazdy też nie mogą dojść do porozumienia w kwestii dzieci

Wiele znanych par od czasu swoich rozstań walczy przez wiele lat z byłymi partnerami. Wiele z tych kłótni dotyczy wychowywania dzieci i alimentów. Kto nie może dojść do porozumienia w tej kwestii?
Tom Cruise spotka się z Suri po 5 latach Tom Cruise spotka się z Suri po 5 latach EastNews

Tom Cruise i Katie Holmes

Tom Cruise i Katie Holmes rozwiedli się w sierpniu 2012 roku. Od tamtego momentu ich córka, Suri, pozostaje odtąd pod opieką matki. Ojciec całkowicie zerwał kontakty z dziewczynką. Teraz znów chce być obecny w życiu dziecka.

Kiedyś korzystali ze Skype'a i SMS-ów, ale kontakt zerwał się radykalnie. On wykorzystuje swoje zobowiązania filmowe jako wymówki, ale prawda jest taka, że nie zależy mu na Suri - mówi źródło, na które powołuje się magazyn 'In Touch'.

Teraz ma dojść do przełomu. Cruise nie był obecny na ostatnich urodzinach dziecka, po których zaczął żałować, że zaniedbał kontakty z dzieckiem. Ponoć aktor już współpracuje z prawnikami, którzy mają mu pomóc w zorganizowaniu spotkania z córką.

Katie Holmes, Suri Cruise
AP

Katie Holmes wściekła na Toma Cruise'a

Holmes w momencie, kiedy rozstała się z mężem opuściła kościół scjentologiczny. Wszystko to ze względu na córkę. Cruise początkowo zaprzeczał temu mówiąc, że nie ma powodu, żeby chronić Suri przed wpływem scjentologów, potem jednak przyznał, że właśnie to było powodem rozłamu w małżeństwie. Teraz aktorka nie jest zadowolona z nowych planów byłego męża.

Angelina Jolie, Brad Pitt Angelina Jolie, Brad Pitt EAST NEWS

Angelina Jolie i Brad Pitt

Angelina Jolie i Brad Pitt dwa lata temu złożyli papiery rozwodowe. Kiedy brali rozwód osiągnęli kompromis - dzieci miały zostać z Angeliną, Brad miał prawo widywać się z nimi. Niestety, aktorka nie dotrzymała warunków tej umowy i utrudniała byłemu mężowi kontakt z dziećmi.

Czy Brad Pitt zabierze dzieci Angelinie Jolie?

Z tego powodu sędzia wydal jednak nową decyzję - Jolie musi umożliwić dzieciom spotkania z ojcem i pozwolić na to, by były z nim w ciągłym kontakcie telefonicznym. Wtedy zaczęła się walka o opiekę nad gromadką swoich dzieci. Kilka dni temu sąd ostatecznie zadecydował, że aktorka nie otrzyma wyłączności nad niepełnoletnią szóstką.

Angelina Jolie na Festiwalu TIFF
agencja/East News

Angelina Jolie o Bradzie Pittcie i decyzji sądu

Sąd Najwyższy w hrabstwie Los Angeles stwierdził, że brak kontaktu z ojcem byłby dla dzieci bardzo szkodliwy. Decyzja sądu nie spodobała się Angelinie. Ponoć straciła kontrolę nad swoimi emocjami.

Angelina wciąż ma sporo urazy do Brada i złości się na niego, zwłaszcza kiedy widzi, jak beztrosko układa mu się bez niej. Doprowadza ją do szału, że potrafi 'kontrolować' swoje życie i wpływać na jej decyzji przez dzieci - podaje "Hollywood Life".
Dzieci dla Angeliny są wszystkim. Są dziełem jej życia i absolutnie nie jest zadowolona, że jakiś sędzia, który ich nawet nie zna, jest w stanie decydować o ich przyszłości - dodaje.

Dzieci Angeliny Jolie i Brada Pitta

Spór pomiędzy Angeliną Jolie i Bradem Pittem trwa o szóstkę dzieci. Maddox, Zahara i Pax są adoptowani. Shiloh i dwupłciowe bliźniaki Knox i Vivienne to biologiczne dzieci aktorów.

Kostek Yoriadis, Katarzyna Kowalska Kostek Yoriadis, Katarzyna Kowalska Forum/Instagram/kasia_kowalskaofficial

Katarzyna Kowalska i Kostek Joriadis

Kasia Kowalska niedawno udzieliła wywiadu, w którym mówiła o swojej córce, Aleksandrze. Nawiązała też do Kostka Joriadisa - ojca dziewczyny, który zostawił je wiele lat temu. Wypowiedziała się o nim w gorzkich słowach. Dodała też, że jej córka wytoczyła ojcu proces o alimenty i choć wygrała, to nadal nie może dostać pieniędzy.

Niedawno wygrała sprawę o alimenty ze swoim ojcem. Problem w tym, że pieniędzy nie można ściągnąć. Tata wciąż udowadnia, że nie ma za co żyć - podsumowała.

W końcu ojciec dziecka, Kostek Joriadis, zabrał głos w sprawie i zaprzeczył wszystkiemu, co powiedziała na jego temat wokalistka. Joriadis oznajmił, że to jego pierwsza i ostania wypowiedź na temat związku z Kowalską i relacji z ich córką, Olą. Chce odeprzeć oskarżenia byłej partnerki, jakoby nie płacił alimentów i nie kontaktował się z córką.

Kasia Kowalska i jej córka, Ola Kowalska
Instagram/kasia_kowalskaofficial

Kasia Kowalska utrudnia Kostkowi Joriadisowi kontakty z dzieckiem?

Wyznał, że kiedy wrócił z Grecji, gdzie przebywał kilka lat i pomagał chorej matce, chciał spotkać się z córką. Niestety, Kowalska utrudniała kontakty. Jeździł do rodziców wokalistki i błagał o spotkanie z Olą. Rozmawiał też z bratem piosenkarki, Grzegorzem, który zgodził się mu pomóc, ale nie nie udało się. Muzyk usłyszał, że może widywać się z dzieckiem tylko w obecności dziadków, ale kiedy do nich przyjeżdżał, nie było dziecka.

Kostek Joriadis nie płaci alimentów na córkę?

Joriadis opowiedział też, jak z jego punktu widzenia wygląda sprawa alimentów. Wyznał, że po rozwodzie mieli swoje ustalenia, ale Kowalska z czasem zmieniła zdanie. Przyznał też, że po powrocie do kraju nie było go stać na płacenie alimentów, a w końcu się zbuntował i przestał płacić.

Gdy okazało się, że mam tylko płacić, a nie mam żadnych praw i córki widywać nie będę, zmieniono jej nawet nazwisko, przestałem. To był wyraz mojego buntu sprzeciwu i bezsilności - powiedział w wywiadzie.

Kasia Kowalska odpowiada Kostkowi Joriadisowi

Piosenkarka odniosła się do ostatniej wypowiedzi ojca jej córki. Opublikowała na Instagramie zdjęcie z Olą i dodała następujący wpis.

Kobiety wspierają kobiety. Nie damy się - napisała.


fot.Instagram/kasia_kowalskaofficial

Edyta Górniak 55. Festiwal w Opolu Edyta Górniak 55. Festiwal w Opolu TRICOLORS/ EAST NEWS

Edyta Górniak i Dariusz K.

Na początku kwietnia pojawiły się informacje, że Edyta Górniak zamierza walczyć w sądzie z Dariuszem K., ojcem jej syna, Allana. Choć od ich rozwodu minęło 8 lat, sprawy finansowe nie zostały jeszcze uregulowane.

W grę nie wchodzi tylko kwestia alimentów na syna, Allana. Pracownicy Górniak kompletują także dokumenty do sprawy o ograniczenie praw rodzicielskich.


Instagram.com/ edytagorniak

Edyta Górniak pozwie byłego męża o alimenty

Marcin Wieczorek udzielił nam komentarza w tej sprawie.

Faktycznie, taki pozew jest przygotowywany - powiedział w rozmowie z Plotkiem.

Menadżer artystki potwierdził także, że są przygotowywane dokumenty do spraw o ograniczenie praw rodzicielskich i o podział majątku.

Mogę potwierdzić także, że będzie sprawa o podział majątku i ograniczenie praw rodzicielskich, nie odebranie - dodał menadżer artystki.
Anna Nowak-Ibisz, Krzysztof Ibisz Anna Nowak-Ibisz, Krzysztof Ibisz kapif.pl

Anna Nowak-Ibisz i Krzysztof Ibisz

Anna Nowak-Ibisz i Krzysztof Ibisz w 2014 roku stoczyli sądową batalię w sprawie alimentów. Dziennikarz płacił na syna 6 tysięcy miesięcznie, jednak według byłej żony było to za mało. Ona domagała się podwyższenia alimentów o tysiąc złotych.

Ibisz tłumaczył, że jego zarobki się zmniejszyły i nie będzie w stanie płacić na syna więcej. Sąd przyznał mu rację, a kwota alimentów nie została zmieniona.

Anna Nowak-Ibisz, Krzysztof Ibisz
Kapif

Krzysztof Ibisz zaniedbuje syna?

W ubiegłym roku Anna Nowak-Ibisz oskarżyła byłego męża o brak zaangażowania w życie swojego syna. Para zaliczyła słowną przepychankę na łamach 'Claudii' i 'Dobrego Tygodnia'. Prezenter zdementował wszelkie plotki, po czym opublikował na Instagramie zdjęcie ze wspólnego wyjazdu z dzieckiem. Zdjęcie skomentował syn Ibisza, Vincent.

Super sobota z tatą - napisał.


Instagram.com/krzysztof_ibisz_official/

Mikołaj Krawczyk, Aneta Zając Mikołaj Krawczyk, Aneta Zając KAPIF

Aneta Zając i Mikołaj Krawczyk

Aneta Zając odkąd rozstała się z Mikołajem Krawczykiem, sama wychowuje synów - Roberta i Michała. W grudniu ubiegłego roku, za sprawą dziwnego wpisu, pojawiły się jednak wątpliwości, czy dzieci nie są także pod opieką aktora.

Jeżeli dzieci mają prawo spędzić część Wigilii z matką, drogi ojcze, nie pozwól im na to. Jeżeli dzieci mają prawo do kontaktu telefonicznego z matką, drogi ojcze, nie pozwól im na to. A na koniec drogi ojcze, spójrz w lustro i przyjmij te oto owacje na stojąco. Śmiać się czy płakać?- napisała.

Nie wiadomo, czy na pewno chodziło o Krawczyka, ale patrząc na ich burzliwą przeszłość można myśleć, że faktycznie chodzi o ojca jej dzieci. Według 'Faktu' słowa Zając są kierowane właśnie do Krawczyka.

Według postanowienia sądu chłopcy mają spędzać wigilię po równo z mamą i tatą. Ale Mikołaj, u którego przebywali synowie, nie przywiózł Anecie dzieci o umówionej porze. Przestał też odbierać telefony, kiedy próbowała skontaktować się z synami - twierdzi informator tabloidu.

Dzieci Anety Zając i Mikołaja Krawczyka
Instagram / Aneta Zając

Mikołaj Krawczyk nie płaci alimentów?

Ten sam tabloid podał też informację o tym, że Mikołaj Krawczyk ponoć nie płaci alimentów na swoich synów, a jego konto zostało zajęte przez komornika. Kiedy Zając została zapytana o tę sytuację, jej wypowiedź była wymijająca.

Działanie krzywdzące matkę uderza bezpośrednio również w dzieci. Zachowanie, które z premedytacją ma wyrządzić szkodę drugiej osobie, jest niezgodne z moją naturą, dlatego tak trudno mi je pojąć. Zawsze wierzyłam, że ludzie są z natury dobrzy i dbają o swoich bliskich, wspierają się nawzajem, bez względu na koleje losu - mówiła.

Krawczyk zaprzeczył temu, że rzekomo nie interesuje się synami, a cała odpowiedzialność rodzicielska spadła na Zając. Za pośrednictwem swojej prawniczki, Anny Borkowskiej, zdecydował się sprostować słowa matki jego dzieci.

Wystąpił na drogę sądową, gdyż alimenty, jakie płaci na dzieci, z uwagi na ich wysokość nie są w całości przeznaczane na potrzeby dzieci. Wybrał taką drogę po wielokrotnych, nieudanych próbach porozumienia się z ich matką - wyznała w 'Twoim Imperium' Borkowska.

Borkowska dodała, że to nie koniec. Proces, który toczy się między Zając a Krawczykiem będzie miał dalszy ciąg w zakresie kwestii, które na razie aktor chce przemilczeć.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.