Kasia Kowalska

Kasia Kowalska

Kasia Kowalska to polska piosenkarka. Zalicza się do grona najpopularniejszych polskich gwiazd. Zalicza się również do artystów, którzy sprzedali największą ilość płyt w Polsce. Jest również kompozytorką i autorką tekstów.

Imię i nazwisko: Katarzyna Kowalska
Data urodzenia: 13 czerwca 1973r.
Miejsce urodzenia: Sulejówek
Zawód: piosenkarka
Facebook: facebook.com/kasiakowalskapl/
Instagram: @kasia_kowalskaofficial

Kasia Kowalska - początki kariery

Kasia Kowalska przyszła na świat w czerwcu 1973 roku, w Sulejówku. Jako nastolatka śpiewała w kościelnym chórze. Od zawsze marzyła, by związać swoją przyszłość z muzyką. Gdy oblała egzaminy wstępne na studia polonistyczne, wstąpiła do zespołu Evergreen, założonego przez Roberta Amiriana. Podczas jednego z występów w warszawskim klubie studenckim "Stodoła" została zauważona przez łowcę talentów i dyrektor artystyczną wytwórni płytowej, Katarzynę Kanclerz. Zaproponowała ona młodej Kasi nagranie płyty. W 1994 ukazał się debiutancki album wokalisty noszący tytuł "Gemini". Płyta zyskała ogromną popularność. Uzyskała status platyny, a Kasia została nagrodzona nagrodą Fryderyka w kategorii "debiut roku".
W 1995 roku zdobyła na festiwalu w Sopocie Nagrodę Publiczności oraz Grand Prix.

Kasia Kowalska - rozwój kariery

W 1995 roku ukazała się druga płyta Kasi Kowalskiej. Nosiła tytuł "Koncert inaczej". Zaledwie rok później wydana została trzecia płyta nosząca tytuł "Czekając na...". Płyta błyskawicznie zdobyła status platynowej, gruntując tym samym pozycję wokalistki na polskiej scenie muzycznej. W kolejnych latach piosenkarka wydała jeszcze pięć albumów: "Pełna obaw", "5", "Antidotum", "Samotna w wielkim mieście" oraz "Antepenultimate".
W 2016 roku ukazał się singiel "Aya", który zapowiada nowy album Kasi Kowalskiej.

kasia kowalska

Więcej o:

kasia kowalska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.