Piotr Żyła: 7 rzeczy, których o nim nie wiecie

Kim jest Piotr Żyła?
Piotr Żyła Piotr Żyła Fot. NTB SCANPIX REUTERS

Piotr Żyła

Wygrał wczoraj zawody Pucharu Świata w Oslo. Piotr Żyła, 26-letni skoczek to sportowiec, o którym było już głośno od pierwszego wywiadu. Sami zobaczcie, dlaczego.

18.03.2013 Balice , Piotr Zyla . Polska druzyna skoczkow narciarskich przyleciala z Pucharu Swiata w Oslo . Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: skoczekfot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Piotr Żyła Piotr Żyła Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Cięty język

Internet okrzyknął go królem wywiadów jeszcze na długo przed sukcesem w zawodach Pucharu Świata. Skoczek słynie bowiem z dość oryginalnych wypowiedzi.

Se siadłem na belkę, wyskładałem się jak umiem no i w sumie resztę już nie pamiętam - powiedział Piotr Żyła po ostatnich zawodach.

Jednak mistrzowskich cytatów Żyły jest więcej. Ciężko się zdecydować, który jest najlepszy.

Wyleciałem z progu, myślę o kurde, nic z tego nie będzie, bo coś mnie jakby za d... złapało. Ale leciałem, leciałem, leciałem i widzę ostatnią czerwoną linię. Jeszcze trochę mnie rzuciło, to wylądowałem i to telemarkiem, bo to przecież nie było aż tak daleko - opowiadał w lutym 2012 roku, w Vikersund.

Piotr Zyla of Poland competes during the men's Ski Jumping World Cup race in the Holmenkollen Ski Arena in Oslo March 17, 2013. REUTERS/Vegard Grott/NTB Scanpix (NORWAY - Tags: SPORT SKIING) ATTENTION EDITORS - THIS IMAGE HAS BEEN SUPPLIED BY A THIRD PARTY. IT IS DISTRIBUTED, EXACTLY AS RECEIVED BY REUTERS, AS A SERVICE TO CLIENTS. NORWAY OUT. NO COMMERCIAL OR EDITORIAL SALES IN NORWAY. NO COMMERCIAL SALES SLOWA KLUCZOWE: :rel:d:bm:GF2E93H194C01Fot. NTB SCANPIX REUTERS

 

Słynny stał się też opis techniki skakania w wykonaniu Żyły.

Teraz to jest tak: dupka na buty, garbik i fajeczka - mówił po konkursie Pucharu Świata. - Mam wyjaśnić? To idzie tak: dupka na buty to przysiad zaraz po ruszeniu z progu, garbik to taka moja mocno skulona sylwetka na rozbiegu, a fajeczka to szybki mocny wyprost po wyjściu z progu.
Piotr Żyła Piotr Żyła EastNews

Ma talent komika

Piotr Żyła wywołuje uśmiech na twarzy nie tylko internautów. Z sympatią oceniają go także koledzy ze sportowego światka.

Sądzę, że stanowiłby dla obecnych kabaretów dużą konkurencję, ale oczywiście trochę żartuję, bo chłopak przede wszystkim ma wielki talent do skakania - czytamy w serwisie Calapolskakibicuje.pl wypowiedź Jana Szturca.

Jednak Żyła wielkie serce ma też do bawienia ludzi. Jak twierdzi Jan Szturc, pierwszy trener Żyły od małego miał duszę prawdziwego komika.

Piotrek miał tak od zawsze -mówi Jan Szturc w rozmowie z portalem Dziennikzachodni.pl. - Znam go od malucha, chodził z moim synem do szkoły, czasem wpadał do nas się pobawić. Już wtedy trzymały się go żarty i dowcipy.

 

17.03.2012 PLANICA , SLOWENIA , JAN SZTURC , PODCZAS KONKURSU DRUZYNOWEGO W LOTACH NARCIARSKICHFOT . MAREK PODMOKLY / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE:SPORT SKOKI NARCIARSKIE LOTY MAMUCIA SKOCZNIA PLANICA KRANJSKA GORA PUCHAR SWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH ZAWODY SPORTY ZIMOWEFot. Fot . Marek Podmokły / Agencja gazeta

 

A jak swój oratorski sukces komentuje sam zainteresowany? Oczywiście z właściwym sobie polotem.

Mówię, co myślę, a potem sam się dziwię, że wszyscy to powtarzają. Ale powoli się do tego przyzwyczajam, widocznie tak już musi być - twierdzi Piotr Żyła w rozmowie z portalem Dziennikzachodni.pl.

Jednak publiczne wystąpienia, nawet te czysto sportowe, wiązały się dla Żyły z ogromnym stresem. Był on tak duży, że całkowicie paraliżował młodego sportowca. Dzięki pracy z psychologiem kadry, Kamilem Wódką, Piotr Żyła wygrał z nerwami. Przekuł je w dodatkową energię.

Byłem u psychologa, który powiedział, żebym się nakręcał pozytywnie. Mam się pobudzać, a robię to przez swobodne bieganie. Tak jak wiewiórka z filmu "Czerwony Kapturek. Prawdziwa historia". Ona też biegała pobudzona. Żona kupiła mi nawet czapkę z napisem "Jestem wiewiórką" - mówi Piotr Żyła dla portalu Dziennikzachodni.pl.
Piotr Żyła, Justyna Żyła Piotr Żyła, Justyna Żyła Screen z Facebook.com

Żona jest kuzynką Małysza

O tym, że Żyła jest nieoficjalnym mistrzem mowy polskiej, wiedzą wszyscy. Jednak znaczniej mniej mówi się o życiu prywatnym skoczka, które jest nie mniej interesujące niż jego kwiecisty styl.

Justyna Żyła, Justyna LazurScreen z Facebook.com

Nie wszyscy wiedzą, że żoną Piotra Żyły jest siostra cioteczna Adama Małysza, Justyna Lazar. Piękna blondynka urzekła Piotra jeszcze, gdy był nastolatkiem. Uczucie okazało się być tak silne, że skoczek postanowił stanąć na ślubnym kobiercu w wieku zaledwie 19 lat.

Piotr Żyła i Justyna Żyła Piotr Żyła i Justyna Żyła Screen z Facebook.com

Ślub wzięli w Wiśle

Ceremonia ślubna Piotra i Justyny odbyła się w rodzinnej miejscowości pary - Wiśle. W uroczystości wzięli udział przyjaciele i rodzina, także ta sportowa. Nie zabrakło kolegów-skoczków z kadry narodowej.

Piotr Żyła z dziećmi: Kubą i Karoliną Piotr Żyła z dziećmi: Kubą i Karoliną Screen z Facebook.com

Ma dwoje dzieci

Para dochowała się już dwójki dzieci. Piotr i Justyna są szczęśliwymi rodzicami siedmioletniego syna Kuby i rocznej córeczki Karoliny. Niewątpliwie to one są największą dumą sportowca, czemu daje on wyraz na portalach społecznościowych.

Karolina i Kuba Żyła, dzieci Piotra ŻyłyScreen z Facebook.com

Justyna Żyła, Kuba Żyła Justyna Żyła, Kuba Żyła Screen z Facebook.com

Myśli ciążą...

Rok temu wielu fanów było mocno zawiedzionych występami Piotra Żyły na zawodach Pucharze Świata Predazzo. Skoczek zajął wówczas dopiero 44. miejsce. Jego słaby występ był jednak uzasadniony. Gdy Żyła stał skoczni, jego żona rodziła wówczas ich drugie dziecko - córeczkę Karolinę. Nic dziwnego, że sportowiec nie mógł się skupić.

Kuba Żyła, Piotr Żyła dziecko, syn Screen z Facebook.com

Karolina ŻyłaScreen z Facebook.com

Izabela Małysz, Justyna Żyla Izabela Małysz, Justyna Żyla Screen z Facebook.com

Huczne imprezy

Rodziny sportowców różnią się od innych. Ich życie porządkowane jest podług zgrupowań, wyjazdów i treningów. Wszyscy ekscytują się zawodami, cieszą sukcesami i opłakują porażki. Żony i partnerki skoczów trzymają się razem. W 2011 roku po konkursach Pucharu Świata w Planicy, w wiosce skoczków odbyła się huczna impreza. W jej zorganizowanie zaangażowały się WAG's z całego świata, w tym także z Polski.

Justyna Żyła, Izabela MałyszScreen z Facebook.com

 

Justyna Żyła wraz z Izabelą Małysz i żoną Roberta Matei, Izabelą Mateją, zajęła się obsługą grilla. Nie zabrakło też czegoś mocniejszego na rozgrzewkę. Uznanie wśród sportowców z całego świata zdobyła śliwowica oraz cytrynówka z wesela Kamila Stocha.

Jeśli niektórych skoczków będzie jutro nieco kołysać w locie do będzie wiadomo, kto przesadził z polską śliwowicą - napisał wysłannik portalu skijumping.pl.

Więcej o:
Komentarze (9)
Piotr Żyła: 7 rzeczy, których o nim nie wiecie
Zaloguj się
 • daraga

  Oceniono 168 razy 164

  Fajny, normalny, wyluzowany koleś. Niech mu się wiedzie

 • naczelna_red.

  Oceniono 112 razy 104

  Super chłopak ! Skromny,normalny.Pogratulować rodzicom syna a jemu sukcesu.D

 • martuskaaa123

  Oceniono 89 razy 87

  Lubię go ! :)

 • julunia10

  Oceniono 77 razy 71

  wlał wódkę do żyły i jakoś sobie poradził ze stresem :) tak na prawdę bardzo pozytywna osoba :D

 • zuzka123123

  Oceniono 55 razy 55

  a tak niektórzy gadają że tłumok ,że wysłowić się nie umie,a to fajny,nieskomplikowany,wyluzowany facet,który w dodatku ma fajną rodzinkę,na koncie sukcesy w tym co jest jego pasją ,zwiedził kawał świata.Fajny ,skromny facet a ci znawcy od elokwentnych wypowiedzi nech sobie piszą bo to w końcu wychodzi im najlepiej:)Chłopak ma 26 lat i na koncie sukcesy zawodowe i prywatne, widać że nie lubi komplikować sobie życia,żyje poswojemu,mówi prostymi ,zrozumiałymi słowami i wszyscy wiedząo co chodzi:)

 • matejko

  Oceniono 19 razy 19

  Bardzo go lubię i jako człowieka i jako sportowca.

 • browaryr

  Oceniono 7 razy 5

  koleszko-szczaj na opinie pajacow.

 • tygryska88

  Oceniono 6 razy 4

  I normalny chłopak, swojski

 • wilda

  Oceniono 6 razy -4

  Fajny przystojny chłopak,tylko ta niby bródka,żadna to ozdoba,raczej szpeci chłopaka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX