Piękna żona Palikota, cudna pani Nowakowa i pan 'prezydentowy'. Kim są wybrankowie polityków?

Zobaczcie.
Janusz Jankowiak i Joanna Mucha. Janusz Jankowiak i Joanna Mucha. fot. KAPIF

Joanna Mucha iJanusz Jankowiak

Minister sportu, Joanna Mucha, w lipcu zeszłego roku rozwiodła się z mężem. Miejsce u jej boku zajął znany ekonomista i były doradca premiera Donalda Tuska, Janusz Jankowiak. Para zamieszkała razem w centrum Warszawy i zdaniem ich znajomych świetnie się ze sobą dogadują. Kim jest Jankowiak?

Obecnie prowadzę własną firmę doradczą "JJ Consulting". Wcześniej byłem między innymi głównym ekonomistą Grupy BRE, Westdeutsche Landesbank Polska, współpracownikiem Fundacji Naukowej Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych (CASE), a w latach 1995-1997 redaktorem naczelnym tygodnika "Gazeta Bankowa" - pisze na swoim blogu.

Mucha w jednym z wywiadów powiedziała, że przy poprzednim partnerze czuła się zniewolona. Dzisiaj, przy Jankowiaku, wydaje się być szczęśliwa.

Ryszard Kalisz. Ryszard Kalisz. fot. KAPIF

Ryszard Kalisz z tajemniczą blondynką

Ryszard Kalisz od jakiegoś czasu pojawia się na imprezach w towarzystwie tajemniczej blondynki. Do tej pory oficjalnie nie wiadomo, kim ona jest i czym się zajmuje. Polityk skutecznie milczy. A piękność towarzyszyła mu między innymi na premierze najnowszej sztuki Małgorzaty Potockiej czy ślubie Aleksandry Kwaśniewskiej i Kuby Badacha. Kalisz dokładnie trzy lata temu rozwiódł się ze swoją poprzednią żoną, Anną Żur-Kalisz.

Grzegorz Napieralski. Grzegorz Napieralski. fot. KAPIF

Grzegorz Napieralski z żoną Małgorzatą Napieralską

Małgorzata Napieralska za swoim mężem byłaby w stanie skoczyć w ogień. O swoim partnerze wypowiada się w samych superlatywach. Dla męża była w stanie przeprowadzić się z dnia na dzień ze Szczecina do Warszawy. Para pobrała się prawie 10 lat temu. Poznali się podobno w knajpie w Międzyzdrojach, gdzie przyszła żona polityka dorabiała sobie w wakacje, pracując jako kelnerka.

W 2003 roku poślubiłem swoją wieloletnią dziewczynę Małgorzatę Juras. Dziś jesteśmy szczęśliwymi rodzicami dwóch córek, Alicji oraz Oli - napisał polityk na swojej stronie internetowej.

Napieralska jest częstym gościem telewizji śniadaniowych. Wypowiada się na każdy temat. W Dzień Dobry TVN zastanawiała się z prowadzącymi między innymi o tym, jak rozmawiać z dziećmi o seksie, co dla kobiet jest najważniejsze, czego boją się Polki... Wygląda na to, że jest prawdziwą ekspertką w tych tematach!

Janusz Palikot, Żona. Janusz Palikot, Żona. fot. KAPIF

Janusz Palikot z żoną Moniką Kubat

Monika Kubat to jedna z najpiękniejszych partnerek polskich polityków. Para pobrała się 5 lat temu po roku intensywnej znajomości. Podobno ich uczucie pojawiło się nagle. Janusz Palikot wypatrzył kobietę w teatrze, gdzie pracowała jako asystentka reżysera.

Monikę poznałem na przyjęciu po przedstawieniu Gardzieniec. Jak się potem okazało prowadziła galerię Gardzieniec, kilkadziesiąt metrów od mojego domu w Lublinie. (?) Była to miłość od pierwszego wejrzenia- napisał w swojej książce "Kulisy Platformy".

35-letnia piękność obecnie zajmuje się wychowywaniem dwójki dzieci. W przerwach od rodzinnych obowiązków lata na zakupy do... Mediolanu. Opowiedziała o tym niedawno w "Pytaniu na śniadanie". Żona polityka przyznała się także do uzależnienia od zakupów. Między Kubat, a Palikotem jest 12 lat różnicy.

Sławomir Nowak. Sławomir Nowak. fot. KAPIF

Sławomir Nowak z żoną Moniką Nowak

Na widok ministra infrastruktury, Sławomira Nowaka, kobiety szaleją. Nie każda z nich jednak wie, że przystojny polityk jest już w szczęśliwym związku. Wybranką ministra transportu jest Monika Nowak, która w miesięczniku "Pani" cztery lata temu opowiedziała, jak zaczęła się ich relacja.

Przystojny chłopak o bystrych oczach poprosił mnie przed laty do tańca. A ja dałam mu swój numer telefonu. I tak to się zaczęło - wspominała w miesięczniku "Pani".

Rodzina na stałe mieszka w Gdańsku. Sławomir Nowak do pracy jeździ do Warszawy. Małżonka nie chce na razie się przeprowadzać. W Gdańsku prowadzi z siostrą gabinet stomatologiczny. Para bardzo rzadko pokazuje się razem na imprezach. Sławomir Nowak strzeże swojej prywatności.

Hanna Gronkiewicz-Waltz. Hanna Gronkiewicz-Waltz. fot. KAPIF

Hanna Gronkiewicz- Waltz z mężem Andrzejem Waltzem

Hanna Gronkiewicz- Waltz związana jest z mężem Andrzejem, ekspertem ds. transportu. Partner prezydent Warszawy jest od niej 6 lat starszy. Waltz pojawia się na oficjalnych imprezach i z chęcią pozuje do zdjęć ze swoją małżonką. Żartobliwie nazywa siebie "prezydentowym".

Waltz wielokrotnie podkreślał, że jego żona świetnie radzi sobie na wysokim stanowisku. W jednym z wywiadów zdradził jednak, że jest jej cichym doradcą.

Michał Kamiński, Anna Kamińska. Michał Kamiński, Anna Kamińska. fot. KAPIF

Michał Kamiński z żoną Anną Kamińską

To był jeden z głośniejszych ślubów polskich polityków. Media obiegły zdjęcia zakochanych nowożeńców. On w specyficznym stroju stylizowanym na kontusz szlachecki. Ona wybrała jednak klasyczną białą suknię. Od ślubu minęło już wiele lat, a para nadal okazuje sobie wiele uczuć. Kamiński z chęcią pojawia się z żoną na ważnych wydarzeniach kulturalnych.

Małżeństwo pary scementował nieszczęśliwy wypadek Anny na stoku w Zakopanem. 10 lat temu, gdy byli jeszcze narzeczeństwem złamała nogę. Polityk czule opiekował się swoją wybranką. Kamińska jest radną powiatu otwockiego.

Wojciech Olejniczak, żona. Wojciech Olejniczak, żona. fot. KAPIF

Wojciech Olejniczak z żoną Anną Olejniczak

Wojciech Olejniczak może pochwalić się prześliczną młodą żoną, z którą ma dwójkę dzieci. Polityk pojawia się w jej towarzystwie na najważniejszych imprezach. Ostatnio pojawił się też z żoną na ślubie Oli Kwaśniewskiej. Polityk SLD nie ukrywa, że jest dumny ze swojej małżonki. Wcale się nie dziwimy.

Adam Hofman z żoną Joanną, która miała awanturować się w samolocie Adam Hofman z żoną Joanną, która miała awanturować się w samolocie fot. KAPIF

Adam Hoffman z żoną Joanną Hoffman

Adam Hoffman to kolejny polityk, który nie ukrywa swojej atrakcyjnej małżonki. O ich relacjach było głośno głównie za sprawą spisywanej ponad rok temu intercyzy. Hoffman zdecydował się na ten krok, ze względu na pojawiające się problemy finansowe. Głośna była również afera dotycząca zwolnień lekarskich małżonki polityka PiS-u. Kobieta od 2007 r. pracuje w KGHM, jednej z największych spółek Skarbu Państwa.

Radosław Sikorski. Radosław Sikorski. fot. KAPIF

Radosław Sikorski z żoną Anną Applebaum

Radosław Sikorski i Anna Applebaum to jedna z najbarwniejszych par w polskiej polityce. On minister spraw zagranicznych, politolog. Ona- dziennikarka, pisarka, publicystka "The Washington Post". Applebaum z pochodzenia jest Amerykanką, ale jak sama twierdzi, w Stanach, bardzo tęskni za Polską. Zanim zaczęła osiągać literackie sukcesy, pracowała jako korespondentka "The Economist". W ten sposób poznała Radosława Sikorskiego, początkującego wówczas dziennikarza.

Applebaum pochodzi z zamożnej i bardzo wpływowej rodziny. Podobno piekielnie inteligentna. Sikorski nazywa swoją małżonkę "prawdziwym skarbem".

Żona, która potrafi i ugotować, i napisać książkę, to skarb. Ale trzeba mieć silną osobowość, żeby zdzierżyć blisko siebie inny silny charakter - powiedział w jednym z wywiadów.
Więcej o:
Komentarze (42)
Piękna żona Palikota, cudna pani Nowakowa i pan 'prezydentowy'. Kim są wybrankowie polityków?
Zaloguj się
 • wessling

  Oceniono 71 razy 59

  Pan Hofman serca nie ma.
  Ciężko schorowaną kobietę po imprezach ciągać...
  Wstyd !

 • avaris

  Oceniono 66 razy 52

  biedna ta zona Hoffmana,gdybym była zwiazana z taką cyniczną pyskatą pyzą tez bym się pewnie tak ciezko rozchorowała:))i kasawała co miesiąc z ZUS po 6 tys:))Prawy i Sprawiedliwy:)))

 • mozela

  Oceniono 56 razy 40

  Jak podawali Hoffmanowa zonka dostawala nawet zwolnienia od lekarza psychiatry. Coz mezus plugawiec prezesa dobrze ja wyszkolil w sprycie i cynizmie.

 • puch.marny

  Oceniono 34 razy 30

  Piękna, cudna, prześliczna, przystojny, bla, bla...
  Wazelina leje się strumieniami, a prawdy w tym co kot napłakał.

 • chip.hop

  Oceniono 38 razy 28

  wreszcie poznałem tą hofmanową sysawke...................

  to ile ona z budżetu wyssała??????????????????????????????????

 • wredna_baba

  Oceniono 21 razy 21

  Dżizas, jaki "Gardziniec"??? Pitoleni analfabeci kulturalni :/ Znany na cały świat Ośrodek Praktyk Teatralnych GARDZIENICE!

 • goodbaby

  Oceniono 30 razy 18

  Nowak to taki polski James Bond. przystojniak

 • chlopskirozum

  Oceniono 17 razy 17

  Nie "Gardzieniec" tylko "Gardzienice", przedstawienie "Gardzienic". To redaktorki aż tak niedouczone, że o Gardzienicach nie słyszały?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX