David Beckham kończy 40 lat. Romanse, fryzury i afera z "wypchanymi majtkami", czyli 7 głośnych historii z jego życia

David Beckham przez lata nosił koszulkę z siódemką na plecach. Dziś kończy 40 lat, a my przypominamy siedem głośnych historii z jego udziałem, które z piłką nożną akurat wiele wspólnego nie mają. Związek z "Posh Spice", dzieci, tatuaże, kontrowersyjne kampanie reklamowe - sprawdźcie, jak dobrze znacie Beckhama od prywatnej strony.
Victoria i David Beckham Victoria i David Beckham Bulls/PR Photos

Posh i Becks

Poznali się w grudniu 1996 roku. On - wschodząca gwiazda brytyjskiej piłki nożnej, ona - najbardziej tajemnicza członkini zdobywającego popularność na całym świecie girlsbandu Spice Girls. Victoria przyszła na mecz Manchesteru United, ale to David zrobił pierwszy krok. Wokalistka już wcześniej wpadła mu w oko, piłkarz poprosił wspólnych znajomych o przedstawienie.

Moja żona wybrała mnie z zeszytu z naklejkami z piłkarzami, a ja ją z telewizora. Od początku wiedziałem, że zostaliśmy sobie przeznaczeni - wspominał Beckham w swojej biografii.

Zanim stali się najsłynniejszą celebrycką parą świata (ochrzczoną "Posh i Becks"), której każdy krok był śledzony przez media, przez trzy miesiące udało im się utrzymać związek w tajemnicy.

To było wspaniałe, chodziliśmy na sekretne schadzki. Nasz pierwszy pocałunek miał miejsce w samochodzie na parkingu restauracji. Jeździliśmy tak sobie w różne miejsca i po prostu spędzaliśmy ze sobą tyle czasu, ile możliwe, to były wspaniałe trzy miesiące - dodał.
David i Victoria Beckham z synem Brooklynem David i Victoria Beckham z synem Brooklynem Bulls

Ekstrawagancki ślub i interesujące pochodzenie imienia syna

Rok później byli już po zaręczynach, a w lipcu 1999 roku wzięli ślub. Ceremonia, która, według szacunków tabloidów, kosztować miała 500 tysięcy funtów (częściowo wydanych na dwa złote trony, na których zasiedli przyszli małżonkowie) odbyła się w jednym z irlandzkich zamków.

Victoria, David i Brooklyn Beckham na ślubie

Screen z Twitter.com/victoriabeckham

Wyjątkowy dzień razem z rodzicami celebrował pierwszy syn pary, trzymiesięczny Brooklyn. Jego imię obrosło legendami. Podobno rodzice nazwali go tak na cześć dzielnicy Nowego Jorku, w której został poczęty.

Zawsze podobała mi się nazwa Brooklyn, pomyślałam, że jako imię też będzie fajnie brzmieć. Ale to nie może działać za każdym razem. Raczej by się nie udało, gdyby to wydarzyłoby się, dajmy na to, w Moskwie - komentowała Posh Spice w jednym z wywiadów.

W późniejszych latach wersja ta została nieco zmodyfikowana (Brooklyn na cześć miejsca, w którym przebywali, gdy dowiedzieli się o ciąży Victorii), ale oczekiwanie na kolejne dzieci i ich imiona było ogromne. Para do tej pory dorobiła się czwórki potomstwa, z imionami oryginalnymi, ale bez dalszych geograficznych konotacji. Brooklyn doczekał się dwójki braci: Romeo i Cruza oraz siostry Harper Seven.

Victoria i David Beckham z synami

Stephen Lock / i-Images / Stephen Lock / i-Images

Victoria i David Beckham, Rebecca Loos Victoria i David Beckham, Rebecca Loos PR Photos/Bulls

Romans z madrycką asystentką

Pierwsze zgrzyty w sielankowym świecie Beckhamów pojawiły się w 2004 roku. Piłkarz występował wówczas w barwach Realu Madryt, a brytyjski tabloid "News of the World" doniósł, że, poza grą w piłkę, zaangażował się tam w romans ze swoją asystentką, Rebeką Loos (na zdjęciu niżej pani po lewej).

Rebecca Loos, Victoria Beckham z senem Romeo, Joanne Beckham

Bulls

Kilka dni później do prasy zgłosiła się australijska modelka, Sarah Marbeck, która również twierdziła, że miała kontakty seksualne z gwiazdą. Beckham rewelacje te określił "niedorzecznymi", a Victoria ani na moment nie zwątpiła w wersję męża.

Nie będę kłamać, to nie był łatwy czas dla mojej całej rodziny. Ale potem zdałam sobie sprawę, że niektórzy ludzie po prostu wystawiają siebie i swoje historie na sprzedaż - komentowała "aferę romansową" Victoria.

W innych wywiadach mówiła, że cała historia tylko uczyniła ich małżeństwo silniejszym. Dla Rebeki Loos stała się za to początkiem kariery w modelingu i telewizji.

David Beckham David Beckham Bulls/Agencja Wyborcza.pl

Fryzury Beckhama

Za ikonę stylu od wielu lat uchodzi nie tylko Victoria. Swego czas mężczyźni na całym świecie chcieli czesać się jak David Beckham. Ten utrudniał im zadanie zmieniając fryzury jak przysłowiowe rękawiczki. Inna sprawa, że niejednokrotnie były to dosyć "wizjonerskie" pomysły. David Beckham miał na swojej głowie wszystko.

David Beckham

John Dawes / Express-BULLS

"Fryzury Beckhama" mają wiele fanpage'y na Facebooku, setki sobie poświęconych publikacji w internecie, blogowych wpisów czy wideo ze wskazówkami, jak uczesać się na mistrza.

David Beckham David Beckham PR Photos

Tatuaże Beckhama

Nie mniejsze zainteresowanie od fryzur Beckhama przez lata budziła jego stale powiększająca się kolekcja tatuaży. Piłkarz ma ich na swoim ciele aż 33. Wśród nich znaleźć można wers z Biblii po hebrajsku, a także imiona dzieci i żony.

Pomysł na tatuaż zrodził się w mojej głowie jakiś czas po narodzinach Brooklyna. Rozmawiałem z ówczesnym mężem Mel B. Jimmy polecił mi swojego tatuażystę, a ja wreszcie doszedłem do tego, co chciałbym, by reprezentował mój tatuaż. W moich chodzi o bliskich mi ludzi, moją żonę i synów, których chcę mieć zawsze przy sobie. Kiedy na mnie patrzysz, widzisz moje tatuaże. Widzisz reprezentację tego, co do nich czuję. Są częścią mnie - wyjaśnił w swojej autobiografii.

Co ciekawe, w tatuaż z imieniem ukochanej, wkradł się błąd. Beckham uznał, że wytatuowanie "Victoria" po angielsku będzie "tandetne" i zażyczył sobie wersji w języku Hindi. Tatuażysta chyba nie do końca przygotował się do zadania i teraz Beckham chodzi z "Vihctorią" na dłoni.

David Beckham

RCF/INFphoto.com / RCF/INFphoto.com

David Beckham David Beckham Emporio Armani

Afera z 'wypchanymi majtkami'

U boku Victorii David szybko ze "zwykłego piłkarza" przemienił się w prawdziwą medialną instytucję. Kontrakty reklamowe spadały na niego lawinami, niektóre budziły niemałe kontrowersje. W 2009 roku ściany budynków na całym świecie ozdobiły ogromne billboardy z Beckhamem prezentującym kolekcję bielizny Armaniego. Internet obiegły jednak spekulacje na temat tego, co piłkarz prezentował pod bielizną - zdaniem niektórych, naturze pomogły skarpetki. "Zarzuty" wróciły, gdy piłkarz w 2012 roku reklamował majtki od H&M. Beckham odniósł się do plotek w wywiadzie dla "Men's Health" w 2012 roku.

Nigdy, przenigdy nie wypychałem sobie majtek skarpetką lub czymkolwiek innym. Nigdy nie musiałem tego robić, do żadnej sesji. Na szczęście tego nie potrzebuję. Powiedziano mi, że nie wymagam żadnej pomocy w tych rejonach. Też uważam, że mój rozmiar jest całkiem ok! - skwitował.

David Beckham

H&M

David Beckham David Beckham Landmark / PR Photos / Landmark / PR Photos

Kariera w Hollywood?

W 2007 roku Beckham przeprowadził się razem z rodziną do Los Angeles, gdzie zaczął występować w lokalnym klubie. Już wówczas jego kariera sięgała daleko poza piłkę nożną, zaczęto się zastanawiać, czy nie przyszła pora na podbój Hollywood. David miał już za sobą gościnny występ w trylogii "Goal!", gdzie zagrał samego siebie. W jednym z późniejszych wywiadów wyznał jednak, że nie planuje dalszych ról filmowych. Sam ocenił, że jego gra aktorska jest "zbyt sztywna". Nam tam się podoba ;)

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.