'Polska mnie kocha i potrzebuje takiego bohatera'. Restauratorka o sobie, pierwszym mężu i fascynacji braćmi Gessler

Magda Gessler w najnowszej 'Gali' udzieliła bardzo obszernego wywiadu, w którym zdradziła wiele szczegółów z życia prywatnego. Ale nie to wydało nam się najbardziej interesujące. Restauratorka dała się poznać, jako osoba przekonana o misyjności swojej pracy i widząca siebie jako osobę niezbędną polskiemu społeczeństwu i mającą na niego ogromny wpływ. Posunęła się za daleko? Sprawdźcie.
Magda Gessler Magda Gessler screen gala.pl

Zwierzęce instynkty

Magda Gessler przyznaje w wywiadzie, że obudziła w Polakach zwierzę, a zainteresowanie jej osobą to wręcz... "prawo natury".

To widać w tej krytyce, jakiej zostałam poddana. Ale przyzwyczaiłam się do tego, że wzbudzam emocje. (...)  Dopóki ludzie będą się mną interesować, brukowce będą na tym żerować. Zresztą ja przeważnie wiem, którzy ludzie chcą mi zaszkodzić, którzy donoszą tabloidom i podkładają mi świnie. I wiesz co robię? Ja te świnie biorę na ręce i tulę do serca! (śmiech).Magda GesslerTVN
Magda Gessler Magda Gessler Fot. Tomasz Stańczak/AG

Dzika niczym Zorro

Skąd ta pewność? Gessler uważa, że po prostu nie da się jej traktować obojętnie.

Jestem dzika, jestem dziwna, Zawsze tak było. Koktajl kultury Wschodu i Zachodu. Jedna babcia z Wołynia, druga babcia z Włoch. Mieszanka wybuchowa...

Jest w swoim odczuciu nie tylko "dzika" ale i... bohaterska.

Polska, która naprawdę potrzebuje pomocy, mnie kocha. Potrzebuje takiego "bohatera". Czuję się czasami jak Zorro.

Zastanawiacie się,  skąd restauratorka pobiera takie magiczne siły?

Z kosmosu. Jestem kabalistką. Zawsze wiedziałam, że jestem inna. Moja babcia, która bardzo mnie kochała, nauczyła mnie, że jedyne co mam, to wiara w samą siebie. I to chcę ludziom dawać.Magda Gessler i ZorroKAPIF screen zorro.com

 

Magda Gessler, Anna Mucha Magda Gessler, Anna Mucha Kapif

Celebryci

Gessler chwali się znajomościami ze znanymi ludźmi. Jak przyznaje, od dziecka miała kontakt z "ludźmi, którzy osiągnęli wszystko", z  ludźmi którzy są "znani, rozpoznawalni i są historią tego świata", jak chociażby Fidel Castro.

Król Hiszpanii Juan Carlos, kiedy już zasiadł na tronie, był przyjacielem mojego męża. Królowa Zofia pisze do mnie w miarę regularnie. Roman Polański odwiedzał moją restaurację. Lubiłam z nim rozmawiać, jest bardzo ciekawym człowiekiem. Halle Berry ucałowała moją rękę za kaczkę. Jadła u mnie Catherine Deneuve i Wisława Szymborska - wymienia Gessler.

Znajomości Magdy GesslerReuters AP

Restauratorka chwili się także, że jej ojcem chrzestnym był Ryszard Kapuściński i to on jako pierwszy kupił jej obraz na wystawie w Madrycie.

Magda Gessler Magda Gessler EastNews

Dynastia i czarownica

"Gala" przypomniała Magdzie Gessler, że po przyjeździe do Polski zaczęła wieść życie skandalistki. To skłoniło Gessler do kolejnych odważnych wyznać. Restauratorka łamie konwenanse i prowadzi tak ciekawe życie, że można by na jego podstawie nakręcić film... Za co często płaci wysoką cenę.

Gala: Związałaś się z Piotrem, który wcześniej był mężem Marty Gessler. Potem związałaś się z kelnerem ze swojej restauracji...
Magda Gessler: Mam czasami wrażenie, że biorę udział w jakimś serialu typu "Dynastia": rodzący się drapieżny kapitalizm, romanse, emocje. Ale cały czas moje życie w Polsce odczuwam jako wspaniałą przygodę i... bardzo dobry scenariusz na film. Chcę prowokować ludzi do myślenia, niszczyć tę dulszczyznę.

Restauratorka przyznaje, że czasami czuje się, jakby chciano spalić ją na stosie.

Jakby wszyscy wokół krzyczeli: "Spalić czarownicę! Bo za dobrze się bawi". Tu nikt nie umie się bawić. Jesteśmy po prostu strasznie biednym narodem. Przeciętny hiszpański robotnik ma tysiąc razy więcej przyjemności z życia niż my.
Magda Gessler w młodości Magda Gessler w młodości kolaż lula.pl / agencja gazeta

Skandalistka

Nawet jako młodej dziewczynie nie brakowało Magdzie Gessler "ikry". Restauratorka w wywiadzie wspomina, jak wywołują skandal oświadczyła się swojemu, nieżyjącemu mężowi.

Miałam 26 lat i zrobiłam najbardziej skandaliczne oświadczyny ówczesnych czasów - opowiada.

Jej ociec był wtedy szefem korespondentów zagranicznych w Madrycie. Osobą znaną i cenioną. Na pewnej kolacji wśród gości znalazł się także przyjaciel jej ojca, niemiecki dziennikarz Volkhart Muller.

W pewnym momencie weszłam na krzesło i powiedziałam: "Świętujemy demokrację w Hiszpanii, więc zachowam się demokratycznie. Czy tej nocy będziesz mój Volkhart?

Pobrali się. Rozdzieliła ich dopiero jego śmierć w 1986 roku, po której wróciła do Polski.

22.10.1993 WARSZAWA MAGDALENA GESSLER RESTAURACJA "U FUKIERA" FOT. SLAWOMIR KAMINSKI / AGENCJA GAZETA  RESTAURATORKA  SK DVD 020 AFOT. Sławomir Kamiński / AG

Magda Gessler, Piotr Gessler Magda Gessler, Piotr Gessler EastNews

De Niro i gangsterski film

Po powrocie do Polski młoda wdowa bardzo pragnęła miłości oraz szukała ojca dla syna Tadeusza. Bracie Gesslerowie ją zafascynowali.

Magda Gessler, Piotr GesslerEastNews

Szczególnie Piotr, który wyglądał jak De Niro...To było jak następna część filmu gangsterskiego. Takie były czasy, lata 90. Były prawdziwe problemy: strzelaniny w knajpach, kucharze wdający się w bójki z mafiozami... Totalne szaleństwo.

Restauratorka wspomina, że w jednym z ich lokali zrzucono ze schodów znanego konsula. Zrobiło się wtedy gorąco, a historia zakończyła się ucieczką samochodem do Hiszpanii. Magda przemyciła Piotra ukrytego pod plandeką.

Ale niestety nie ma ubezpieczenia na miłość. Rozstałam się z Piotrem - podsumowuje.
Magda Gessler Magda Gessler kolaż lula.pl / agencja gazeta

Gejsza i kowboj

Jak sama mówi kocha szaleńczo, do końca i przed wejściem w związek nie zastanawia się ani sekundy.

Uważam, że jeśli kocha się mężczyznę, można zrobić dla niego wszystko. To nie jest zniewolenie. Czasami jestem gejszą, bo po prostu akurat w tym momencie chcę mojemu mężczyźnie służyć - mówi.

Obecnie żyje w związku na odległość z Waldemarem Kozerawskim.

Akurat mam bardzo porządnego męża, który nie rozrzuca skarpetek. Raczej on po mnie zgarnia góry ubrań - opowiada ze śmiechem.

Magda Gessler i Waldemar KozerawskiKAPIF

Co wcale nie oznacza, że jej obecny partner jest niemęski.

Dla mnie Waldek to taki kowboj. Facet, który wie co ze mną zrobić, kiedy wyciągnąć po mnie rękę. On mnie w ogóle nie pyta, po prostu to robi (...) U niego w domu w Toronto jest moje muzeum (śmiech). Zachowuje każdą moją rzecz, każdą kartkę. On mnie wielbi. I ma do mnie anielską cierpliwość - zwierza się Gessler.
Więcej o:
Komentarze (24)
'Polska mnie kocha i potrzebuje takiego bohatera'. Restauratorka o sobie, pierwszym mężu i fascynacji braćmi Gessler
Zaloguj się
 • fanizymiko

  Oceniono 175 razy 147

  Nasza przaśna kwintesencja prostactwa i chamstwa to musi sobie ostro kudły z głowy rwać po tym jak Wojtek Amaro z Atelier dostał gwiazdkę Michelina.:))))

 • forfiter_jr

  Oceniono 115 razy 95

  No niestety polska Cię chyba nie kocha. Gdyby było inaczej nie sprzedawałabyś się po 2,99.

 • nospam11

  Oceniono 109 razy 89

  Ułaha - prosiaki dwa.

 • alejajaa

  Oceniono 87 razy 69

  "...Ja tę świnię biorę na ręce i przytulam do serca....a po sesji zdjęciowej tę samą świnię upiekę i zeżrę .."

 • lilou

  Oceniono 72 razy 62

  Jej strategia- wmówić. Są osoby dla których ulubionym tematem są one same.

 • kocurka29

  Oceniono 104 razy 62

  Ja tej szmaty nie kocham.

 • jotembi

  Oceniono 74 razy 56

  spadaj pasztet
  ja tego chamskiego babona w mopie na łbie ani nie kocham ani nie potrzebuję
  mam sporo znajomych... i to samo
  megalomania...?

 • lyga81

  Oceniono 65 razy 55

  zaczyna mnie ta Pani irytować jak oglądam Kuchenne rewolucje, coraz mniej ją lubię

 • browaryr

  Oceniono 57 razy 45

  w sumie po paru glebszych obojetne by mi bylo do ktorego z tych dzikow bym strzelał-waga ta sama.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX