Czemu śpiewał hip-hop w żółtej bluzie i nosił długie włosy? Bo aktora "M jak miłość" pociąga...

No właśnie, co?
Maciej Jachowski Maciej Jachowski Youtube

Kocha muzykę i zaczynał od muzyki

Pamiętacie Macieja Jachowskiego w żółtej bluzie? Kilka dni temu pokazaliśmy Wam jak znany aktor rozpoczynał karierę. Jachowski debiutował jako wokalista zespołu Break Xpress z którym wykonał hip-hopową wersję szlagieru zespołu Vox, "Bananowy song". I chociaż sławę przyniosła mu gra w serialach "M jak miłość" i "Na Wspólnej", to obecnie coraz bardziej dochodzi do głosu druga strona jego artystycznej duszy, czyli jego ogromna namiętność do muzyki rockowej.

Maciej JachowskiFacebook.com

Maciej Jachowski Maciej Jachowski Facebook

Zaczął śpiewać dzięki babci

Co prawda "oficjalnie" jego przygoda z muzyką zaczęła się 17 lat temu w zespole hip-hopowym, ale jego pierwsze występy datowane są znacznie wcześniej. Mówiąc krótko, jako 4-latek wkurzał sąsiadów śpiewając u babci na balkonie.

Do dziś sąsiedzi babci wypominają mi moje śpiewy na balkonie. Miałem wtedy może 4 lata. Słuchałem dużo muzyki, sam podśpiewywałem. W końcu babcia zaprowadziła mnie na  pierwszą lekcję śpiewu i to był mój żywioł. Kiedy nabrałem świadomości muzycznej, zacząłem sam komponować, szukać swojego stylu - powiedział w wywiadzie dla portalu wiadomości24.pl.

Maciej JachowskiFacebook

Maciej Jachowski. Maciej Jachowski. Kapif

Ma rockowe zacięcie

Lekcje najwyraźniej odniosły skutek, Maciej Jachowski daje się poznać jako niezły wokalista o mocnym głosie i wyraźnym rockowym zacięciu. Zresztą, posłuchajcie sami.

Maciej Jachowski Maciej Jachowski Youtube

"Bananowy" debiut Jachowskiego

Podobało się? To teraz zwrot o 180 stopni. Oto wspomniany "bananowy" debiut Jachowskiego i cover znanej piosenki zespołu Vox, "Bananowy song".

Farbowane włosy, kolczyki... w dzisiejszych muzycznych poczynaniach trudno znaleźć choćby ślad tego hip-hopowego sznytu sprzed lat.

Maciej Jachowski. Maciej Jachowski. Screen z Facebook.com

Sukces w programie rozrywkowym

W 2009 roku zajmuje 2 .miejsce w programie Polsatu "Jak oni śpiewają".

Maciej Jachowski Maciej Jachowski AG

Napisał piosenkę specjalnie dla chorych dzieci

Wrażliwość artystyczna idzie u Jachowskiego z wrażliwością na drugiego człowieka. Rockowa ballada "Aniołów czas" była projektem charytatywnym, powstałym przy tworzeniu słuchowiska "Anielskie sprawki".

Całe przedsięwzięcie miało na celu po pierwsze stworzyć coś, co choć trochę umili małym pacjentom Centrum Zdrowia Dziecka pobyt w szpitalu, a po drugie, całkowity dochód ze sprzedaży płyt przekazano właśnie do Centrum Zdrowia Dziecka - opowiada artysta. Piosenka jest takim podsumowaniem idei całej akcji. Napisałem ją pod wpływem pewnych spostrzeżeń i emocji, jakie towarzyszyły mi podczas odwiedzin "Centrum Zdrowia Dziecka". Bardzo dużo tam bólu, cierpienia, a jednocześnie niesamowite są uśmiechy na twarzach dzieci. Chciałbym im jakoś pomóc i wymyśliłem, że to, co mogę dla nich zrobić, to właśnie zaśpiewać. I tak powstała piosenka.

Maciej Jachowski Maciej Jachowski Fot. Maciej Zienkiewicz / Agencja Wyborcza.pl

Co wybierze?

Jak na razie Maciej Jachowski dzieli swój czas pomiędzy muzykę i aktorstwo. Być może jednak przyjdzie czas, kiedy się będzie trzeba zdecydować. Niewykluczone, że wygra muzyka, ponieważ Jachowski jest właśnie na etapie tworzenia własnej płyty. Trzymamy kciuki!

Maciej JachowskiFacebook

Więcej o: