8-latek ożenił się z 61-latką! Spełnił ostatnią prośbę dziadka

Chęć spełnienia próśb zmarłych przodków może doprowadzić do naprawdę zaskakujących czynów. A przynajmniej w Afryce. Ten 8-letni uczeń poślubił 61-latkę, bo poprosił go to nieżyjący już dziadek! Poznajcie niezwykłą historię tej młodej pary.
Sanele Masilela, Helen Shabangu. Sanele Masilela, Helen Shabangu. Bulls

Nietypowa para młoda

Zaledwie 8-letni Sanele Masilela poślubił 61-letnią Helen Shabangu. Do tej nietypowej ceremonii doszło w mieście Tshwane w Republice Południowej Afryki. Jednak jeszcze bardziej nietypowy był powód ślubu: 8-latek ożenił się dlatego, bo poprosił go o to, nieżyjący już dziadek.

Sanele MasilelaBulls

Rodzina chłopca obawiała się boskiej kary i nieszczęścia, jakie na nich spłynie jeśli nie spełni prośby zmarłego. Dlatego w ciągu zaledwie 2 miesięcy zorganizowali 8-latkowi ślub. Za taką ceremonię trzeba było jednak sporo zapłacić: 1000 funtów pochłonęła organizacja uroczystości, zaś 500 funtów otrzymała panna młoda.

 

Helen ShabanguBulls

Nic nie stanęło na przeszkodzie ślubu: nawet fakt, że wybranka chłopca mogłaby być jego babcią, ani to, że kobieta ma już męża, a nawet pięcioro dzieci!

Sanele Masilela, Helen Shabangu. Sanele Masilela, Helen Shabangu. Bulls

Strach przed złym urokiem

Chłopiec był ubrany stosownie do sytuacji - w srebrny elegancki - garnitur.  Zgodnie z tradycją wymienił się z panną młodą obrączkami na oczach setki gości.

Sanele Masilela, Helen ShabanguBulls

Taki nietypowy ślub zaszokował oczywiście lokalną społeczność. Jednak jak się okazuje ma on znaczenie tylko rytualne i nie ma konsekwencji prawnych. Przeciwko ceremonii nie miała nic przeciwko 46-letnia mama chłopca, Patience Masilela. Co więcej, ona również uważa, że 8-latek został do niego naznaczony. Dziadek chłopca zawsze marzył o typowo europejskim ślubie zwanym "białym", na którym panna młoda ubrana jest w białą suknię:

Sanele nosi imię po dziadku, który nigdy nie wziął białego ślubu. Zanim umarł, poprosił Sanele, aby się ożenił. Wybrał Helen, bo ją kocha - wyjaśniła mama chłopca w rozmowie z Dailymail.co.uk.

Uszanowanie prośby przodka to jedno, ale strach przed złym urokiem to zupełnie inna historia:

Robiąc to, sprawiliśmy, że nasz przodek jest szczęśliwy. Jeśli byśmy nie zrobili tego, o co mój syn został poproszony, wtedy coś złego przydarzyłoby się naszej rodzinie - dodała.
Sanele Masilela, Helen Shabangu. Sanele Masilela, Helen Shabangu. Bulls.com

Tradycyjny pocałunek

Mimo że ślub miał znaczenie czysto rytualne, tradycji musiało stać się zadość. Helen Shabangu złożyła na ustach swojego 8-letniego męża gorący pocałunek.

 

Sanele Masilela, Helen ShabanguBulls

 

Według słów matki, chłopiec jest szczęśliwy z powodu ślubu.Tak więc nic nie odbyło się wbrew jego woli:

Sanele był zadowolony z uroczystości i to było to, co chciał zrobić. Był bardzo szczęśliwy i podekscytowany faktem, że się ożeni - dodała.

Ślub bez konsekwencji to dla niektórych szczyt marzeń. Sanele właśnie je spełnił, bo para młoda nie podpisała aktu ślubu. Dlatego po nim nie muszą zamieszkać razem. Po ceremonii każde z nich wróciło do swojego normalnego życia. Sanele cieszy się, że spełnił prośbę, swojego zmarłego dziadka, ale już poważnie myśli o swojej przyszłości:

Cieszę się, że ożeniłem się z Helen, ale będę chodzić do szkoły i uczyć się ciężko. Kiedy dorosnę, poślubię dziewczynę w swoim wieku - deklaruje 8-latek.
Sanele Masilela, Helen Shabangu. Sanele Masilela, Helen Shabangu. Bulls

Sanele Masilela, Helen Shabangu

61-letnia panna młoda mogłaby być babcią chłopca, ma pięcioro dzieci w wieku 27-37 lat. Panna młoda z dystansem podchodzi do ceremonii, ale i tak na pierwszym miejscu stawia poszanowanie woli zmarłych:

To tylko rytuał. Teraz po prostu gramy, ale to znak, że on któregoś dnia się ożeni - powiedziała Sanele Masilela.

 

Sanele Masilela, Helen ShabanguBulls

 

Helen jest mężatką od 30 lat. Jej ślubny nie widział nic zdrożnego w ceremonii:

My nie mamy z tym problemu, ale niektórzy członkowie społeczności byli zszokowani - wyznał.
Więcej o:
Komentarze (10)
8-latek ożenił się z 61-latką! Spełnił ostatnią prośbę dziadka
Zaloguj się
 • browaryr

  Oceniono 215 razy 185

  tego sie k.uur.wa nie da skomentowac.

 • martuskaaa123

  Oceniono 111 razy 77

  boże... jakie biedne dziecko ;cc

 • forfiter_jr

  Oceniono 92 razy 72

  Lekko trąci pedofilią...

 • leoncio

  Oceniono 62 razy 60

  i tak miał chłopaczyna fart że dziadek nie nakazał mu jej pukać

 • hadassa

  Oceniono 68 razy 50

  Ludzie nieraz w takie rzeczy wierzą, że aż się słabo robi.

 • azlotko

  Oceniono 56 razy 46

  to akurat jest pikus w porównaniu do tego co sie robi w Afryce :(

 • m.jackson4ever

  Oceniono 36 razy 28

  Brak mi słów na taki debilizm, biedny chłopiec!

 • li80

  Oceniono 30 razy 26

  dziadek kochal Sanele mimo ze ta byla mezatka i matka dzieci, potem jeszcze to dziecko biorace slub i jej maz, ktory nie ma nic przeciwko...to sie nazywa swoboda obyczajow...:-/ Gombrowicz by lepiej nie wymyslil!

 • amgc63

  Oceniono 15 razy -5

  Murzyni są porąbani.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX