Paweł Domagała

Paweł Domagała

Paweł Domagała to polski artysta. Szeroko znany jest przede wszystkim jako świetny aktor filmowy, serialowy i artysta kabaretowy. Od dawna jednak poza sceną interesuje się muzyką, czego efektem jest wydanie w listopadzie ubiegłego roku bardzo ciekawej płyty „ Opowiem Ci o mnie”.

Imię i nazwisko: Paweł Domagała
Data i miejsce urodzenia: 19.01.1984r. Wrocław
Zawód: aktor, artysta kabaretowy, wokalista.
Oficjalna strona: paweldomagala.pl
Facebook:facebook.com/paweldomagala.oficjalna

Paweł Domagała – życie prywatne i kariera aktorska

Paweł Domagała to jeden z najciekawszych polskich artystów. Urodził się we Wrocławiu, jednak na studia wyruszył do Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, która ukończył w 2007 roku . Właśnie podczas studiów poznał swoją żonę, Zuzannę Grabowską, dzisiaj również aktorkę (córkę Andrzeja Grabowskiego). Para doczekała córeczki Hani. Paweł Domagała bardzo nie lubi wywiadów, a jeśli już ich udziela to nie lubi rozmów na tematy prywatne - woli rozmowy o sprawach zawodowych, o swojej drodze aktorskiej.

Paweł Domagała to aktor wszechstronny – znamy go z ról teatralnych, filmowych czy serialowych. Jako aktor teatralny współpracował z wieloma teatrami. Pierwszym z nich był – jeszcze w czasach liceum, które ukończył w Radomiu, Teatr Powszechny im. J.Kochanowskiego w w Radomiu. Kolejne teatry, z jakimi był związany to m.in. Teatr na Woli im T. Łomnickiego, Teatr Dramatyczny im.G.Holoubka, Teatr Montownia. Obecnie współpracuje z Teatrem Kwadrat.

Paweł Domagała zagrał bardzo wiele ról w filmach fabularnych i serialach. Mogliśmy go oglądać m.in. w „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „80 milionów”, „Planeta singli”, „O mnie się nie martw” czy „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Poza tym jest członkiem Kabaretu na Koniec Świata.

Paweł Domagała – kariera muzyczna

Przygoda Pawła z muzyką zaczęła się w 2009 roku, kiedy wraz z kolegami założył zespół Ginger. Zespół nie zdobył wielkiej publiczności, jednak grana przez nich muzyków była bardzo ciekawa i na pewno na to zasługiwała. W listopadzie 2016 roku Paweł Domagała wydał swoją debiutancką płytę „Opowiem Ci o mnie”. Płytę promował utwór „Jestem tego wart”. Po trzech miesiącach od jej wydania, płyta pokryła się złotem, a trasa koncertowa zapoczątkowana w macierzystym teatrze – Teatrze Kwadrat, okazała się wielkim sukcesem. Niedługo, Paweł Domagała na swojej stronie ogłosił kolejne koncerty w ramach trasy promującej jego płytę.

paweł domagała

Więcej o:

paweł domagała

  • Fałsze na Earth Festival 2023? Widzowie mocno podzieleni w ocenach

    aż miło". Zdecydowanie najwięcej ciepłych słów spłynęło w kierunku  Mroz a i Pawła Domagał y.  Widzowie mają uwagi nie tylko do artystów. Zwrócili uwagę na dbanie o środowisko. "Zacznijcie od siebie" Niektórzy uznali, że przedstawione show kłóciło się z ideą wydarzenia. "Wszystkie panie w super nowych

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.