Iza Miko

Iza Miko

Iza Miko to polska aktorka, modelka i tancerka, która jako nastolatka wyjechała do Stanów Zjednoczonych i tam postanowiła zrobić karierę. Szerszej publiczności znana między innymi z takich produkcji, jak "Kochaj i tańcz", "W rytmie hip-hopu", "Wygrane marzenia", "Starcie tytanów" czy "Czas bohaterów".

Data urodzenia: 21 stycznia 1981 r.
Miejsce urodzenia: Łódź
Pełne imię i nazwisko: Izabella Anna Mikołajczak
Wzrost: 165 cm
Instagram: @izabellamiko
Facebook: Facebook.com/izabellamikopage

Iza Miko: życiorys

Iza Miko przyszła na świat 21 stycznia 1981 roku w Łodzi jako córka aktorskiej pary Aleksandra Mikołajczaka i Grażyny Dyląg. Jako czternastoletnia dziewczyna wyjechała do Stanów Zjednoczonych, by tam uczyć się tańca w prestiżowej szkole American Ballet Association w Nowym Jorku. Po kontuzji kolana, która sprawiła, że nie mogła kontynuować nauki, wróciła do Polski, jednak w 1998 roku przeniosła się do USA na stałe, zaczynając karierę modelki i aktorki.

Iza Miko: kariera

Po zamieszkaniu w Stanach Zjednoczonych w 1998 roku, Iza Miko zaczęła pracować jako modelka i fotomodelka. Choć jej pierwsza przygoda z aktorstwem miała miejsce w 1988 roku, gdy zagrała w "Akademii Pana Kleksa", to 2000 rok okazał się być dla młodej Miko przełomem. Wcieliła się wówczas w postać barmanki Cammie w amerykańskim komediodramacie "Wygrane marzenia". Rok później pojawiła się w horrorze "Straceni", gdzie zagrała Megan. Kolejne były filmy: "Minimal Knowledge" (2002), "Gramercy Park" (2004), "The Shore" (2005), "Na trapezie" (2005).
W 2005 roku Iza Miko zagrała w melodramacie tanecznym "W rytmie hip-hopu", komediodramacie "W parku" i thrillerze "Dom Usherów". W 2008 roku wcieliła się w postać Madeline w dramacie muzycznym "Dark Streets". Iza Miko odnosiła sukcesy w Stanach Zjednoczonych, grając w kolejnych produkcjach, jednak w Polsce zaczęło być o niej naprawdę głośno w 2009 roku za sprawą roli w muzycznej komedii romantycznej "Kochaj i tańcz". Aktorka zagrała tam główną rolę żeńską, kreując postać Hani Mrozowskiej, dziennikarki, która za sprawą przystojnego Wojtka (Mateusz Damięcki) zaczyna tańczyć, odkrywając przy okazji, że mistrz tańca, o którym pisze reportaż jest jej biologicznym ojcem.
Iza Miko zagrała również w produkcjach: "Fałszywa tożsamość" (2008), "Starcie tytanów" (2010), "Repo" (2010), "The Cape" (od 2011), "Czas bohaterów" (2011), "Two Jacks" (2012), "Sensitive Man" (2013), "Poczuj rytm" (2013), "The Mundane Goddess" (2014), "Step Up: All in" (2014), "The Frontier" (2015).
Miko słynie też z propagowania zachowań ekologicznym, między innymi jako ambasadorka akcji i strony internetowej ekomiko.

Iza Miko: życie prywatne

Przez jakiś czas Iza Miko spotykała się z polskim aktorem Maciejem Zakościelnym, jednak para rozstała się.

Zobacz także:

Izabella Scorupco - Aleksander Mikołajczak - Denise Richard

iza miko

Więcej o:

iza miko

 • Iza Miko dostała nagrodę za polskość!

  Iza Miko nagrodzona Iza Miko zmienia wizerunek Polaków? Podczas gali Polonii w Chicago Iza Miko odebrała nagrodę Kamiennego Bociana przyznawaną Polakom, którzy zmieniają wizerunek Polonii. W sobotę Chicago odbyła się wielka gala Polonii, której organizatorem był magazyn "Polki w świecie"

 • Iza Miko spotka się z Maćkiem Zakościelnym!

  Iza Miko wraca do Polski I spotka się z Maćkiem Zakościelnym! Jak dowiedział się Plotek aktorka Iza Miko w połowie września przyjedzie do kraju, żeby dokończyć pracę montażową filmu "Kochaj i Tańcz". To nie żart. Jak dowiedział się Plotek aktorka do kraju przyjedzie w połowie września

 • Iza Miko wystawiała Zakościelnego?

  Miko wystawiała Zakościelnego? Wybrała karierę? Maciek Zakościelny chce studiować aktorstwo w jednej z renomowanych szkół w Nowym Jorku, bo chce podnieść kwalifikacje. Do tego namówiła aktora jego narzeczona Iza Miko. Wszystko wskazuje na to, że dziewczyna wystawiła Maćka do wiatru. O co chodzi

 • Ankieta Plotka - Iza Miko

  Rozpoczynamy nowy cykl Plotka, w którym co tydzień będziemy prezentować wam specjalną ankietę wypełnioną przez inną gwiazdę. Znani i lubiani odpowiedzą na zabawne lecz czasem krępujące i trudne pytania. Na początek nasza rodzima gwiazda prosto z Hollywood - Iza Miko !     Imię

 • Iza Miko wstydzi się Zakościelnego?

    Iza Miko, dziewczyna Maćka Zakościelnego , wyjechała do Stanów Zjednoczonych gdy miała 14 lat. Od tego czasu zagrała w około 15 amerykańskich i kilku polskich produkcjach. Iza ma w "fabryce snów" wiele znajomości i z łatwością mogłaby wypromować swojego chłopaka.  

 • Iza Miko posunęła się do szantażu

    W końcu to ma być jej wieczór! Wielkimi krokami zbliża się premiera prawdopodobnie najbardziej kiczowatego filmu tego roku, czyli "Kochaj i tańcz" . Główną rolę gra w nim oczywiście Iza Miko , która od czasu rozstanie nie żyje w najlepszych kontaktach z Maciejem Zakościelnym

 • Iza Miko ma ponętny biust

  Iza Miko ma ponętny biust Największy atut w USA. Maciej Zakościelny to ma szczęście! Maciej Zakościelny to ma szczęście! Jego ukochana Iza Miko jest jedną z niewielu Polek, której udało się zrobić karierę w USA. Mało tego. Iza jest piękną kobietą, która często eksponuje walory swojej kobiecej

 • Iza Miko siedziała w białoruskim więzieniu!

    We wczorajszym " Szymon Majewski Show " Iza Miko wyznała, że dawno temu trafiła do białoruskiego więzienia. Ot tak, zdarzyło jej się kiedyś.   Wszystko to miało miejsce, kiedy aktorka chciała nielegalnie przekroczyć białoruską granicę bez pewnej pieczątki, której nie

 • Iza Miko imprezuje bez Maćka Zakościelnego!

  Razem czy osobno? Iza Miko jest w Polsce, ale imprezuje sama. A Maciek? Iza Miko pojawiła się ostatnio na premierze filmu "Ranczo Wilkomyje" sama. Czy to znaczy, że naprawdę rozstała się z Maćkiem Zakościelnym? Miko bez Maćka Zakościelnego - na premierę filmu "Ranczo Wilkomyje"