Iwona Pavlović

Iwona Pavlović

Iwona Pavlović jest polską tancerką i jurorką konkursów tanecznym. Wygrywała wiele prestiżowych turniejów tańca oraz sędziowała na mistrzostwach świata i Europy. Jest znana z występów w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, w którym jest jurorką od 2005 roku.

Imię i nazwisko: Iwona Szymańska – Pavlović
Data urodzenia: 2 listopada 1962
Miejsce urodzenia: Olsztyn
Zawód: tancerka, jurorka, konferansjerka
Facebook: facebook.com/pages/Iwona-Szymańska-Pavlović

Iwona Pavlović – kariera taneczna

Ivona Pavlović zaczęła trenować taniec, gdy miała 15 lat. Wcześniej, jeszcze w szkole podstawowej, trenowała piłkę ręczną. Początkowo Iwona Pavlović uczyła się tańczyć w zespole tańca nowoczesnego w swoim rodzinnym Olsztynie. Później rozpoczęła naukę tańca towarzyskiego i po niedługim czasie wyjechała do Londynu. W Wielkiej Brytanii Pavlović przebywała przez trzy lata i w tym czasie w dalszym ciągu kształciła swoje umiejętności taneczne. Wielokrotnie zostawała mistrzynią Polski w kategorii tańców latynoamerykańskich. Ponadto jest wicemistrzynią świata tańców standardowych. Oprócz tego Iwona Pavlović zajmuje się sędziowaniem, ma międzynarodowe uprawnienia sędziowskie. Sędziuje międzynarodowe turnieje o najwyższym prestiżu, takie jak mistrzostwa świata i Europy. Dodatkowo trenuje pary taneczne, wśród tancerzy, których uczyła byli między innymi Agustin Egurrola, Przemysław Łowicki i Joanna Szokalska.

Iwona Pavlović – kariera telewizyjna

Iwona Pavlović występuje w telewizji od 2003 roku. Jej debiutem telewizyjnym był występ w programie „Druga twarz”. Od 2005 roku jest jurorką w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” początkowo emitowanym w telewizji TVN jako „Taniec z gwiazdami” a od 2014 roku nadawany pod aktualną nazwą w Polsacie. W programie jest znana z surowych ocen uczestników, przez co zyskała pseudonim Czarna Mamba. Tancerka współpracowała również przy tworzeniu serii książek „Akademia Tańca z Gwiazdami”, do których były dołączone płyty DVD z lekcjami tańca.

iwona pavlović

Więcej o:

iwona pavlović

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.