Ewa Drzyzga

Ewa Drzyzga

Ewa Drzyzga jest dziennikarką oraz prezenterką telewizyjną. Prowadzi program "Rozmowy w toku". Od 2000 r. jest związana ze stacją TVN. Pracowała także w Telewizji Publicznej oraz TVP. Jest laureatką czterech Telekamer.Data urodzenia: 01.12.1967 r.
Miejsce urodzenia: Kraków
Wzrost: 1,67 m.
Facebook: facebook.com/Ewa.DrzyzgaOficjalny
Nagrody: Wiktor, cztery Telekamery (w tym jedna Złota Telekamera)
Związki: Andrzej Roszak (rozwód), Marcin Borowski (2004-obecnie; małżeństwo)
Dzieci: Stanisław Borowski (ur. 2004), Ignacy Borowski (ur. 2006)

Ewa Drzyzga: życiorys i kariera

Ewa Drzyzga urodziła się oraz wychowywała w Krakowie. Uczęszczała do krakowskiego VIII LO, do klasy o profilu matematyczno-fizycznym. Z wykształcenia jest filologiem rosyjskim - jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Pracę dziennikarską rozpoczęła w radiu. Pracowała w RMF FM - była dyrektorem działu informacji. Prowadziła m.in. poranny serwis informacyjny "Obraz Dnia". Jej głos szybko stał się rozpoznawalny. W latach 90. Drzyzga była związana z Telewizją Publiczną. W TVP1 przeprowadzała wywiady z gośćmi. Potem współpracowała z Polsatem. W 2000 r. związała się ze stacją TVN. Została prowadzącą talk-show "Rozmowy w toku". Gośćmi programu są zarówno zwykli ludzie, jak i postacie show-biznesu. Program Drzyzgi jest jednym z najchętniej oglądanych programów typu talk-show, a sama Drzyzga od lat cieszy się niezmienną sympatią widzów. W 2002 r. otrzymała Wiktora w kategorii Osobowość Telewizyjna. Cztery raz z rzędu zdobyła Telekamerę - w 2004, 2005, 2006 i Złotą Telekamerę w 2007 r. Show Drzyzgi niekiedy wzbudzał kontrowersje. Program dwukrotnie skarżono do KRRiT. Pierwszy raz w 2011 r. za złamanie przepisów ustawy o radiofonii i telewizji w zakresie ochrony małoletnich. Natomiast w 2013 r. TVN musiał zapłacić 250 tys. złotych kary za odcinki wyemitowane w 2012 r.: pt. "Po co talent, po co szkoła - ja pozować będę goła!", "Jak imprezuje ćpunka z gimnazjum?", "Na randkach spotykam samych zboczeńców!" i "Popatrz na mnie! Widzisz przed sobą pustaka?". Drzyzga ma na swoim koncie gościnne występy w serialach "Na Wspólnej", "Niania", "Majka" oraz filmie "Demony wojny według Goi". W 2015 r. napisała książkę "Jak ja to robię?".

Ewa Drzyzga: życie prywatne

Ewa Drzyzga była żoną Andrzeja Roszaka, producenta w krakowskim oddziale TVN. Poznali się w RMF FM, gdy ona była szefową działu informacji, a on prowadzącym jednego z programów. Razem zaczęli pracować w TVN. Gdy rozpadło się jej małżeństwo, przez krótki okres spotykała się z Andrzejem Sołtysikiem. W 2004 r. Drzyzga wyszła za Marcina Borowskiego, jednego z dyrektorów RMF FM. Mają dwóch synów - Stanisława i Ignacego.

Zobacz także:

Rozmowy w toku - Andrzej Sołtysik - Agata Młynarska

ewa drzyzga

Więcej o:

ewa drzyzga

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.