Beata Tadla

Beata Tadla

Beata Tadla to dziennikarka radiowa i telewizyjna. Przez lata związana była z TVP, w latach 2012-2016 prowadziła "Wiadomości" w TVP 1. Jest autorką trzech książek. W roku 2012 próbowała swoich sił jako aktorka w spektaklu teatralnym.


Data urodzenia: 14 czerwca 1975 r.
Miejsce urodzenia: Legnica
Wzrost: 153 cm
Związek: partner Jarosław Kret
Dzieci: syn Jan

Beata Tadla: życiorys

Beata Tadla przyszła na świat 14 czerwca 1975 roku w Legnicy. Ukończyła I. Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w tym samym mieście, następnie została absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku "kulturoznawstwo i zarządzanie instytucjami kultury".
Swoją karierę Beata Tadla zaczynała jako dziennikarka radiowa w stacjach: Radio Legnica, Radio Eska, Super FM, Radio Plus. Na początku współpracowała z TV Puls, następnie z TVP, aż w końcu została prowadzącą programu "Klub młodej mamy" w TVN Style (2004-2006). Od 2005 do 2012 roku pracowała w TVN 24, prowadząc serwisy informacyjne "Fakty po południu", "Fakty po Faktach", "Magazyn 24 godziny". Była również gospodynią weekendowego wydania Faktów TVN (2007-2012).
W 2009 roku Beata Tadla zdobyła tytuł Mistrza Mowy Polskiej w kategorii Vox Populi, natomiast rok później tytuł Mistrza Mowy Polskiej.
Od końca 2012 roku do trzeciego stycznia 2016 była prowadzącą "Wiadomości" TVP1. W atmosferze skandalu politycznego została zwolniona w ramach tzw. "czystek Kurskiego". Przez dwa lata prowadziła również program "Dziś" w TVP Info oraz poniedziałkowe "Kawa czy herbata?". Po rozstaniu z TVP zapowiedziała, że na jakiś czas w pracy zawodowej ograniczy się do prowadzenia zajęć ze studentami dziennikarstwa w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i na Uniwersytecie Wrocławskim.
Beata Tadla napisała książki: "Pokolenie 89, czyli dzieci PRL-u w Wolnej Polsce" (2009), "Kto pyta, nie błądzi. Rozmowy wielkich i niewielkich" (2010), "Niedziela bez Teleranka" (2011).
W 2012 roku Beata Tadla wystąpiła w Teatrze Syrena w spektaklu "Trójka do potęgi", który to reżyserowany był Wojciecha Malajkata.

Beata Tadla: życie prywatne

Beata Tadla wyszła za mąż za szefa informacji kanału Polsat News Radosława Kietlińskiego, jednak para w 2014 roku wzięła głośny rozwód. Z Kietlińskim Tadla ma syna Jana. Następnie dziennikarka związała się z prezenterem pogody Jarosławem Kretem.

Zobacz także:

Hanna Lis - Paulina Sykut-Jeżyna - Agata Młynarska

beata tadla

Więcej o:

beata tadla

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.