Agata Młynarska

Agata Młynarska

Agata Młynarska to polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Działa również jako konferansjerka na imprezach. Z wykształcenia jest polonistką. Od lat związana jest z Telewizją Polską. Od 2013 jako redaktor naczelna prowadzi miesięcznik Skarb wydawany dla sieci drogerii Rossmann.

Data urodzenia: 23 marca 1965 r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Facebook: Facebook.com/agata.mlynarska.3
Rodzina: mąż Przemysław Schmidt, synowie Tadeusz i Stanisław, córki Sylwia i Alicja

Agata Młynarska: życiorys i kariera dziennikarska

Agata Młynarska przyszła na świat 23 marca 1965 roku w Warszawie jako córka aktorki Adrianny Godlewskiej i autora tekstów, piosenkarza Wojciecha Młynarskiego. Dorastała z rodzicami i dwojgiem rodzeństwa: siostrą Pauliną i bratem Janem.

Ukończyła XI Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Warszawie. Następnie została absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Filologii Polskiej.

Agata Młynarska swoją karierę dziennikarską zaczęła w Telewizji Polskiej w 1990 roku. Tam została prowadzącą dziennika „Obserwator' oraz wspólnie z Jerzym Owsiakiem, założycielem fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, prowadziła program "Róbta, co chceta" i finały WOŚP. Była współtwórcą akcji charytatywnej TVP 2 "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem", która to miała na celu zbiórkę pieniędzy dla domów dziecka i placówek społeczno-wychowawczych. Angażowała się w organizację Festiwalu Kultury Kresowej. Była również prowadzącą poranny program śniadaniowy Telewizji Polskiej"Pytanie na śniadanie".

W 2006 roku Agata Młynarska przestała pracować dla Telewizji Polskiej i zaczęła współpracę z telewizją Polsat. Tam została nie tylko prezenterką, ale i szefową Nowych Projektów. Prowadziła teleturniej edukacyjny dla uczniów gimnazjów "Eureko, ja to wiem!". Z Jerzym Kryszakiem prowadziła program "Dzień Kangura". W 2010 roku z Krzysztofem Ibiszem prowadziła program rozrywkowy "On i ona".

Dała się poznać również jako konferansjerka. Prowadziła liczne koncerty i festiwale, w tym Sopot Top Trendy i Sylwestrową Moc Przebojów. W 2011 roku została prowadzącą program"Jaka ona jest" w Polsat Cafe.

Agata Młynarska zaangażowała się w działalność na rzecz kobiet. Jest założycielką portalu onaonaona.com (nagroda Róży Gali), pomysłodawcą festiwalu "Teraz one", byłą prowadzącą rozmowy z kobietami w Radiu PIN. W 2013 roku została redaktor naczelną bezpłatnego magazynu wydawanego dla drogerii Rossman "Skarb".

W 2013 roku ponownie podjęła współpracę z Telewizją Polską, zostając gospodynią programu"Świat się kręci" emitowanego przez TVP 1.

Agata Młynarska: życie prywatne

Agata Młynarska po raz pierwszy wyszła za mąż za doktora historii Leszka Kieniewicza, jednak po dziesięciu latach para rozwiodła się. Drugim mężem dziennikarki został Jerzy Porębski, z którym była jedynie rok. Po raz trzeci wzięła ślub w 2014 roku z biznesmenem Przemysławem Schimdtem. Z pierwszego małżeństwa ma dwóch synów: Tadeusza i Stanisława. Adoptowała i wychowała ponadto dwie dziewczynki: Sylwię i Alicję.

Zobacz także:

Krzysztof Ibisz - Grażyna Torbicka - Paulina Sykut-Jeżyna - Agnieszka Popielewicz

agata młynarska

Więcej o:

agata młynarska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.