Zayn Malik

Zayn Malik

Zayn Malik to brytyjski wokalista. Karierę rozpoczynał w programie X-Factor, od którego rozpoczęła się jego przygoda z zespołem One Direction. Razem z pozostałymi członkami grupy odniósł ogromną popularność. Ich piosenki podbijały listy przebojów. Obecnie Malik rozwija swoją karierę solową.

Imię i nazwisko: Zain Javadd Malik
Data urodzenia: 12 stycznia 1993r.
Miejsce urodzenia: Bradford, Wielka Brytania
Zawód: piosenkarz
Instagram: @zayn
Facebook: facebook.com/zayn

Zayn Malik i One Direction

Zayn Malik przyszedł na świat w styczniu 1993 oku w Wielkiej Brytanii. Jego ojciec jest Pakistańczykiem, matka Brytyjką. Od dziecka miał zacięcie aktorskie. Często brał udział w szkolnych przedstawieniach. Przejawiał duży talent sceniczny oraz wokalny.
W 2010 roku Zayn postanowił wziąć udział w castingu do programu X- Factor. To diametralnie wpłynęło na jego życie. Dzięki decyzji jurorów, Nicole Scherzinger i Simona Cowell'a, Malik wraz z czwórką innych uczestników mieli dalej występować w programie jako zespół. Tak powstał One Direction. Chłopcy zajęli trzecie miejsce i pomimo braku wygranej podpisali kontrakt płytowy z jedną z największych brytyjskich wytwórni. Ich pierwszy krążek nosił tytuł "Up All Night". Promujący go singiel "What Makes You Beautiful" wspiął się na szczyty list przebojów na całym świecie, a z nastoletnich chłopców uczynił prawdziwe gwiazdy.
Zayn Malik stał się rozpoznawalny na całym świecie. Koncertował z zespołem na wszystkich kontynentach. W 2015 roku wokalista zdecydował się na rozstanie z zespołem.

Zayn Malik - kariera solowa

Artysta po odejściu z zespołu skupił się na karierze solowej. Wydał singiel "I Won’t Mind". Kilka miesięcy później ukazał się utwór "Pillowtalk". 25 marca 2016 roku miała miejsce premiera solowego albumu Malika "Mind of Mine". Odniosła sukces w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. Pod koniec 2016 roku Zayn Malik i Taylor Swift nagrali wspólnie piosenkę do filmu "Ciemniejsza strona Grey'a" noszącą tytuł " I Don't Wanna Live Forever".

zayn malik

Więcej o:

zayn malik