The Hunger Games - następca sagi Zmierzch?

Trylogia The Hunger Games, wydana pod polskim tytułem Igrzyska Śmierci, niedługo podbije ekrany kin!

Na początku tego roku, w Kąciku Mola Książkowego, mogliście przeczytać informacje o książkach Suzanne Collins ( zobaczcie tutaj ). Dwie z trzech książek wchodzących w skład trylogii "Igrzyska Śmierci", które możemy znaleźć w polskiej wersji językowej, podbiły serca czytelników. Ostatni tom, zatytułowany "Mockingjay" , póki co dostępny jest jedynie w oryginale.

Przypomnijmy, że akcja "Igrzysk Śmierci" rozgrywa się w przyszłości. Tytułowe Igrzyska Śmierci są wydarzaniem transmitowanym przez telewizję, podczas którego na śmierć i życie rywalizują między sobą 24 młode osoby. Zwycięzcą zostaje ostatni żywy zawodnik...Więcej informacji o fabule znajdziecie pod tym linkiem .

Kotek ma dobrą wiadomość dla fanów świata stworzonego przez Suzanne Collins. Plotki o tym, że trylogia zostanie zekranizowana, potwierdziły się. Póki co, wprowadzane są ostatnie poprawki do scenariusza, a firma Lions Gate, która zajmuje się produkcją tego filmu, wybiera odpowiedniego reżysera. W tym momencie pod uwagę brane są trzy osoby - Gary Ross ("Dzielny Despero"), David Slade ("Zaćmienie") i Sam Mendes ("Droga do szczęścia"), jednak nie jest wykluczone, że za kamerą ostatecznie stanie ktoś inny.

Jeśli filmowa wersja pierwszej części trylogii spodoba się widzom, prawdopodobnie wszystkie trzy tomy zostaną przeniesione na duży ekran.

Już teraz "Igrzyska Śmierci" porównywane są do "Zmierzchu", mówi się, że książki jeszcze zamieszają. Być może, ich popularność wzrośnie przy okazji ekranizacji, podobnie jak było w przypadku książek Stephenie Meyer...Co ciekawe, autorka sagi poleca trylogię "Igrzyska Śmierci" na swojej stronie internetowej.

Ta książka mnie tak opętała, że zabrałam ją ze sobą do restauracji, ukryłam pod stołem i czytałam podczas kolacji. Nie spałam przez nią kilka nocy z rzędu, bo nawet jak skończyłam czytać, to leżałam bezsennie, myśląc o niej. Polecałam ją zupełnie nieznajomym ludziom w sklepie. A teraz polecam ją każdemu, kto wchodzi na moją stronę. Igrzyska śmierci są niesamowite. - Stephenie Meyer, za Wydawnictwo Media Rodzina ; oryginalne źródło cytatu

Czytaliście "Igrzyska Śmierci"?

Więcej o: