Złamane serce - jak je leczyć?

Wakacje to czas uniesień i przelotnych miłości. Przeważnie nie warto się w nie angażować, ale czasami inaczej nie można. Co robić, gdy złamane serce boli, gdy wakacje już się skończą?

Znasz to uczucie? Ziemia usuwa się spod nóg, oczy zalewają łzami, świat zaczyna wirować, czujesz się, jakby ktoś brutalnie wyrwał Cię z cudownego snu o ciepłych krajach wprost w mroźny, zimowy, ciemny poranek? Stało się. ON z Tobą zerwał. Żal miesza się z wściekłością, smutek z tęsknotą. Nie możesz sobie znaleźć miejsca, chodzisz w starym dresie i płaczesz w poduszkę?

Dość! Mamy co najmniej pięć sposobów, żeby to doświadczenie nie tylko Cię nie złamało, ale wniosło do Twojego życia coś pozytywnego.

1. Daj sobie czas.

Czas na rozmyślania, wspomnienia, czytanie Jego listów miłosnych do Ciebie i oglądanie wspólnych zdjęć z wakacji nad morzem. Płacz przy Waszych piosenkach i przytulaj do Jego koszuli. Ale uwaga! Wyznacz sobie "deadline", dzień, w którym ogłosisz koniec rozpaczania! W tym dniu zamknij wszystkie pamiątki w kuferku wspomnień i od tej pory na Jego wspomnienie tylko się uśmiechnij, z nadzieją na to, co jeszcze wspaniałego w życiu Cię czeka!

2. Przypomnij sobie o starych znajomych.

Wieczory z tylko NIM w kinie? Romantyczne spacery o zachodzie słońca? Wspólne łażenie po górach i wypady do klubu? Zaniedbałaś swoich starych znajomych? Po Twoim kolejnym wykręcie przestali dzwonić? Koniecznie to napraw! Wybierz się na wycieczkę rowerową ze swoją paczką, idź na ploteczki przy kawie z przyjaciółką! Daj się wciągnąć w wir życia towarzyskiego - baw się, śmiej, tańcz...i miej oczy szeroko otwarte...;)

3. Skoncentruj się na sobie.

Chodząc w głową w chmurach i myślami zaprzątniętymi problemem "co ja dziś włożę na randkę?", ciężko się skoncentrować na zajęciach. Łatwo było opuścić kurs angielskiego na rzecz spontanicznego spaceru? Zawaliłaś ostatni test? Nie rozumiesz o czym mówi wykładowca? Koniecznieto nadrób, zajmiesz myśli, a wyniki szczerze Cię ucieszą!

4. Bądź wściekła!

Tak! Masz do tego prawo! Jak On mógł Ci to zrobić? Wyładuj swoją agresję! Spokojnie, nie na nim oczywiście! Nie daj mu tej satysfakcji! Biegaj, krzycz, śpiewaj na całe gardło! Zagraj w kosza z bratem, a najlepiej zapisz się na karate - poprawisz kondycję, wyładujesz się, poznasz nowych ludzi. Umięśnieni faceci...mmmm...

5. Rozpieszczaj siebie!

Bądź dla siebie dobra. Relaksuj się. Kąpiele z olejkami, pachnące balsamy, ulubiony zapach, nowy ciuszek, pyszna wiosenna sałatka. Romantyczna komedia, na która On w życiu by z Tobą nie poszedł, rundka po sklepach w przyjaciółką, nowa fryzura? To sprawdzone babskie sposoby na poprawę nastroju. Podaruj sobie dzień dobroci dla siebie - zobaczysz, poczujesz się świetnie, nabierzesz blasku, obok którego trudno będzie przejść obojętnie męskiej części ludzkości.

I o to chodzi!

Od Kotka: Dobrych rad udzielała Olga - laureatka konkursu "Dzień Dziecka z Nici"

Więcej o: