Paweł Małaszyński pisze wiersze

Mamy prawdzią niespodziankę dla fanek Pawła Małaszyńskiego, który kilka dni temu uległ wypadkowi. Plotek dotarł do wierszy, które aktor napisał dokładnie 12 lat temu i wysłał na konkurs literacki jako licealista.

Paweł Małaszyński czuje się lepiej. Plotek przygotował specjalną niespodziankę dla czytelników. I po raz pierwszy publikujemy wiersz Pawła Małaszyńskiego z przed 12 lat, które Paweł wysłał na konkurs poetycki w Suwałkach do I L.O im Marii Konopnickiej. Aktor zajął tam 6 miejsce.

Małaszyński nadal pisze wiersze, a dwa lata temu wydał nawet tomik. Nie mamy wątpliwości, że aktor ma prawdziwy talent. Dzięki uprzejmości L.O w Suwałkach mamy okazję przekonać się, że Paweł od najmłodszych lat był poetą. Oto próbka:

*** Wraki, białych mew odloty. Znów się zbliża i uderza. Czarne jest bez dna, bez duszy. Piękne bywa, swą niewinność odkrywając w dzień rozkoszy.
***
Gdzie jest moja czarodziejka? Gdzie jest moja magiczna przyjaciółka? Gdzie jest moja dziewczyna? Tu jestem - odparła i zniknęła. Gdzie są moi przyjaciele? Tu jesteśmy - wyszeptali i odeszli. Gdzie ja jestem? - zapytałem i zamilkłem.

W razie zainteresowania wydawców krajowych i zagranicznych Plotek posiada więcej poezji Małaszyńskiego.

Agencja Wyborcza.pl fot. wojciech surdziel

Więcej o:
Copyright © Agora SA