Ważył 200 kg. Schudł i zmienił się nie do poznania. Niedługo później stracił dziewictwo

Omar Thaher pokazał, że odpowiednia dieta, ćwiczenia i samodyscyplina mogą zdziałać cuda. Jego metamorfoza robi wrażenie.

Omar Thaher pochodzi z Toronto i ma obecnie 22 lata. Mężczyzna od lat zmagał się z nadwagą i niską samooceną. Kiedy miał 19 lat ważył niemal 200 kg i nosił ubrania w rozmiarze 5XL. Postanowił jednak zmienić swoje życie. Zaczął od diety i ćwiczeń. Efekty są spektakularne. 

Zobacz wideo Chodakowska wierzy w przemianę rysów twarzy poprzez dietę? "Ściema, ściema!"

Dominika Ostałowska skończyła 52 lata. Aktorka schudła aż 10 kg. Jak? Jadła jak jaskiniowiec Dominika Ostałowska schudła aż dziesięć kg. Jak? Jadła jak jaskiniowiec

Przeszedł metamorfozę. Teraz trudno go rozpoznać

Omar Thahe zmagał się z otyłością, od kiedy skończył sześć lat. Jako nastolatek "zajadał" sytuacje stresowe, miał też problem z kontrolowaniem łaknienia. W pewnym momencie spożywał 6000 kalorii dziennie. Ponadto późną nocą objadał się słodyczami - czytamy na Daily Mail. Wszystko to powodowało, że popadał w coraz większe kompleksy. 

Jedzenie było moim sposobem radzenia sobie z problemami. Kiedy dorosłem, czułem się, jak outsider ze względu na swoją wagę i wygląd. Moja samoocena była bardzo niska. (...) Rodzina i przyjaciele martwili się o moje samopoczucie - cytuje Omara Daily Mail.

Thahe był poniżany i gnębiony. Ludzie w jego otoczeniu okrutnie wyśmiewali się z jego aparycji. W 2018 roku postanowił zmienić swoje życie. Zaczął przestrzegać diety wysokobiałkowej i wzmocnił swoje treningi, aby uwzględnić trening siłowy. Powoli zaczął dostrzegać efekty. I tak w 18 miesięcy schudł niemal 80 kg.  Wraz z utratą wagi Omar zaczął czuć się coraz lepiej.

Utrata wagi wniosła wiele dobrego do mojego życia. Na przykład nie muszę się martwić takimi rzeczami, jak brak tchu podczas chodzenia po schodach lub to, czy połamię krzesło, na którym mam usiąść. 

Zaczął też zyskiwać pewność siebie. To przełożyło się na jego lepsze relacje z kobietami. 

Nie jestem już prawiczkiem - pochwalił się.

Omar Thahe dalej chudnie. Teraz motywuje do zmian innych. Jest też trenerem personalnym.

Ludzie zazwyczaj chcą schudnąć z wielu powodów - jedni by wyglądać lepiej, inni, by czuć się lepiej, albo żeby komuś zaimponować. Te motywacje nie są tu ważne, dopóki nie podejmiesz decyzji, że chcesz zrobić to dla siebie - słyszymy na jednym z jego tiktokowych nagrań.

Poniżej możecie zobaczyć, jak Omar dokumentował swoją przemianę:

 

Przypominamy, że wszelkie diety, treningi, które mają służyć utracie wagi należy konsultować ze specjalistami - dietetykami i lekarzami. Drastyczna utrata wagi może być też niebezpieczna dla zdrowia, dlatego tak ważne są kontrola lekarska i regularne badania. 

Więcej o: