Lizzie Velásquez była nazywana "najbrzydszą kobietą świata". Dziś robi furorę w internecie

Lizzie Velásquez od urodzenia zmaga się z wadą genetyczną. Doświadczyła wielu bezwzględnych komentarzy na temat wyglądu, a jakiś czas temu została nawet okrzyknięta "najbrzydszą kobietą świata". Obecnie Lizzie zaakceptowała to, jaka jest. Każdego dnia przekazuje fanom pozytywne przesłanie za pomocą mediów społecznościowych i wystąpień publicznych.

Lizzie Velásquez urodziła się w 1989 roku. Jest popularną influencerką, youtuberką, autorką książek, a także mówcą motywacyjnym. Po urodzeniu lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Maleńka Lizzie ważyła zaledwie ok. kilograma i posiadała liczne wady rozwojowe. Medycy ostrzegali jej rodziców, że jeśli dziewczynka przeżyje, to najprawdopodobniej nigdy nie będzie w stanie mówić i samodzielnie chodzić. Stało się jednak inaczej, a Velásquez udowodniła, że mimo ciężkiej choroby można normalnie funkcjonowć. Dzisiaj ma wielu fanów, którzy chętnie śledzą jej losy w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo

Lizzie walczy z ciężką, nieuleczalną chorobą

Przyczyną charakterystycznego wyglądu kobiety jest rzadki zespół wad wrodzonych. Choroba Wiedemanna-Rautenstraucha (syndrom progerii noworodkowej), na którą cierpi Lizzie powoduje niską masę urodzeniową, zahamowanie wzrostu, zanik tkanki tłuszczowej oraz liczne wady rozwojowe twarzoczaszki. Ze względu na chorobę, kobieta nie może przytyć. Jej organizm zużywa bardzo dużo energii, w wyniku czego musi spożywać co najmniej 8000 kcal dziennie. Aktualnie ma 33 lata, a nigdy nie ważyła więcej niż 27 kg. Dodatkowo nie widzi na jedno oko. 

 

Więcej zdjęć Lizzie znajdziesz w galerii na górze strony.

Lizzie okrutnie nazwana "najbrzydszą kobietą świata"

Kilka lat temu do sieci trafił filmik, na którym sfilmowano Lizzie Velásquez. Anonimowa osoba nagrała jej ciało i twarz. Film zatytułowany: "Najbrzydsza kobieta świata" obejrzały miliony ludzi, a w komentarzach wylała się lawina hejtu. Lizzie pierwotnie bardzo przejęła się całą sytuacją. Już jako dziecko była prześladowana i szykanowana w szkole. Po pewnym czasie od opublikowania filmu zrozumiała, że nie może dawać się poniżać i obrażać tylko z powodu wyglądu. Dziś aktywnie działa w sieci, promując samoakceptację i walcząc z mową nienawiści w internecie. Na koncie ma wiele wystąpień na temat zaakceptowania własnego wyglądu i wiary w siebie. Uczestniczy również w licznych kampaniach przeciwko zastraszaniu. Podczas TEDxTalks wystąpiła z wykładem, który uzyskał prawie 12 mln wyświetleń. Jej profil na Instagramie śledzi ponad 700 tysięcy użytkowników. 

Więcej o: