Opuchnięty Putin znów trzyma się stołu. W takim stanie pojawił się na spotkaniu. Wcześniej miał przejść operację

Kolejne nagrania i zdjęcia dowodzą złej kondycji przywódcy Rosji. Na początku tygodnia Władimir Putin miał przejść operację. Lider Kremla ma zmagać się z poważną chorobą.

Więcej informacji na temat Władimira Putina znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Stan zdrowia Władimira Putina jest przedmiotem zainteresowania mediów i agentów wywiadu na całym świecie. 10 maja dziennik "La Stampa" poinformował o hospitalizacji oraz wielu badaniach i konsultacjach, którym został poddany prezydent Rosji. Te informacje włoski dziennik miał zdobyć od członków rosyjskich służb. Od dawna spekuluje się, że Putin cierpi na raka trzustki. W poniedziałek 9 maja miał przejść operację. Dbając o zachowanie pozorów, rosyjskie służby miały przygotować nagrania, które przekonają Rosjan, że ich przywódca jest w pełni sił. Mówiło się też o sobowtórze, który go zastąpi.

Zobacz wideo Putin nie odpowie za zbrodnie wojenne w Ukrainie. Ekspertka: Żaden sąd nie będzie mieć jaj

Władimir Putin ma trudności w prowadzeniu rozmowy? Ma to wynikać z jego stanu zdrowia

Dziennikarze bardzo uważnie obserwują wszystkie nagrania z udziałem prezydenta Rosji. Na wielu z nich wyraźnie widać niekontrolowane drgania kończyn przywódcy, który w tym roku kończy 70 lat. Wyraźna jest też opuchlizna na twarzy i szyi. 

W piątek Władimir Putin pojawił się jednak na spotkaniu z Siergiejem Czemiezowym, dyrektorem generalnym państwowego konglomeratu obronnego Rostec. Nagranie z tej rozmowy ma świadczyć o pogarszającej się kondycji przywódcy Kremla. Spuchnięte twarz i ręka oraz niewygodna, napięta pozycja ciała, mogą wskazywać na to, że Putin zmaga się z silnym bólem.

Na nagraniach opublikowanych przez rosyjską telewizją państwową, ma być widać, jak Władimir Putin ma trudności z podtrzymaniem konwersacji. Informacje o złym stanie zdrowia prezydenta Rosji pojawiają się między innymi na Telegramie na kanale "General SVR", który rzekomo jest prowadzony przez byłego rosyjskiego szpiega. Tam również można przeczytać, że rosyjski przywódca przeszedł operację 12 maja.

Mówi się też, że Władimir Putin od dawna nie rusza się bez lekarzy.

Jednym z niemal stałych towarzyszy rosyjskiego lidera jest pracownik Centralnego Szpitala Klinicznego Jewgienij Seliwanow - informował już na początku kwietnia niezależny portal Projekt.

Dziennik "The Sun" donosi natomiast, że ze względu na stan zdrowia, Putin podczas każdego spotkania potrzebuje przerwy na pomoc medyczną. Te informacje mają pochodzić od byłego członka rosyjskiego wywiadu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA