Michał Malitowski uczył tańczyć Wołodymyra Zełenskiego. "Wtedy ja byłem jego bohaterem"

Michał Malitowski przed laty przygotowywał choreografię dla obecnego prezydenta Ukrainy. W niedawnym wywiadzie wspominał, jak wyglądała współpraca z Zełenskim.

Więcej na ten temat przeczytasz na portalu Gazeta.pl

Wołodymyr Zełenski karierę zaczynał jako komik, aktor i osobowość telewizyjna. W 2006 roku obecny prezydent Ukrainy wziął udział w "Tańcu z Gwiazdami". Program wygrał, a jedną z choreografii układał mu Michał Malitowski. Tancerz opowiedział w "Dzień dobry TVN" o tym niezwykłym wydarzeniu.

Zobacz wideo "Taniec z gwiazdami" zawieszony. Michał Malitowski o swojej wpadce w trakcie pierwszego odcinka

Michał Malitowski ułożył choreografię dla Wołodymyra Zełenskiego. "Musiał ostro się namęczyć"

Michał Malitowski przyznał, że układ taneczny, który zaproponował Zełenskiemu i jego partnerce nie należał do najłatwiejszych. Prezydent Ukrainy dużo się napracował, by idealnie odtworzyć choreografię.

Musiał ostro się namęczyć, aby tę choreografię odtańczyć. Wtedy ja byłem jego bohaterem, teraz on jest moim - przyznał Malitowski.

Żona Michała Malitowskiego pochodzi z Ukrainy. Yuliya Phillips urodziła się w Odessie

Michał Malitowski w 2019 roku poślubił Yuliyę Philips. Chociaż kobieta od wielu lat mieszka w Australii, to dzieciństwo spędziła w rodzinnej Odessie. Tancerka i jej mąż angażują się w pomoc Ukrainie. W Sopocie wspólnie organizują event, z którego dochód trafi do potrzebujących wschodnich sąsiadów. Yuliya w rozmowie z "Dzień dobry TVN" przyznała, że w ojczyźnie ma wielu znajomych. Część z nich wyjechała z kraju, z niektórymi kobieta nie może się skontaktować.

Mam kuzynkę w Ukrainie. Próbujemy się z nią skontaktować. Martwimy się, bo już bardzo długo nie odpowiada.

Malitowski z małżonką ostatni raz Ukrainę odwiedził latem 2021 roku. Małżeństwo zorganizowało tam warsztaty taneczne, w których udział wzięło 150 par.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.