Michał Malitowski

Michał Malitowski

Michał Malitowski jest polskim tancerzem, wielokrotnym mistrzem Polski i mistrzem świata w tańcach towarzyskich. Prywatnie do 2019 roku związany był swoją partnerką taneczną Joanną Leunis, z którą ma jedną córkę. Jest jurorem w programie tanecznym emitowanym na antenie telewizji Polsat.

Imię i nazwisko: Michał Malitowski
Data urodzenia: 28 maja 1980
Miejsce urodzenia: Zielona Góra
Zawód: tancerz
Facebook: facebook.com/MichalMalitowski/
Instagram: @mmalitowski

Michał Malitowski – kariera

Michał Malitowski ukończył Animację społeczno–kulturalną na specjalizacji taniec na Uniwersytecie Zielonogórskim. Początkowo uczył się tańczyć w Domu Harcerza w swoim rodzinnym mieście. Później uczęszczał do zielonogórskiej Szkoły Tańca Gracja założonej przez Alicję Górską. Jego pierwszą partnerką taneczną była Iwona Golczak. Michał Malitowski tańczył z Golczak przez 15 lat. Para czterokrotnie zdobyła tytuł mistrzów Polski w kategorii tańców latynoamerykańskich amatorów. Poza tym w 1999 roku zwyciężyli turniej tańca Blackpool Open.
W 2002 roku Malitowski zaczął tańczyć z Joanną Leunis pochodzącą z Belgii. Para dwa razy zdobyła mistrzostwo świata w kategorii południowo–amerykańskiego show. Aż dziewięć lat pod rząd byli mianowani mistrzami Polski w tańcach latynoamerykańskich w kategorii zawodowców. W latach 2008–2014 co roku wygrywali turniej Blackpool Open. Zwyciężali również w turniejach, takich jak International Open i Otwarte Mistrzostwa Zjednoczonego Królestwa. Od 2011 roku para reprezentuje podczas turniejów międzynarodowych Wielką Brytanię.

Michał Malitowski – życie prywatne i udział w programach rozrywkowych

Tancerz do 2019 roku związany był Joanną Leunis również poza parkietem. W marcu 2016 roku urodziła się pierwsza córka pary – Lia Michele. Michał i Joanna prowadzili wiele wykładów i lekcji tańca. Regularnie dawali specjalne pokazy dla trenerów i sędziów na największym międzynarodowym konkursie tańca towarzyskiego Blackpool Dance Festival. Poza tym Malitowski jest współtwórcą szkoły tańca w Hongkongu.
Tancerz był jurorem w programie rozrywkowym „Got to Dance. Tylko taniec”. Od 2014 roku występuje w roli jurora w innym tanecznym programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, z przerwą w 9. edycji.

Zobacz też:

Taniec z Gwiazdami - Iwona Pavlović - Beata Tyszkiewicz - Andrzej Grabowski - Ola Jordan

michał malitowski

Więcej o:

michał malitowski

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.