Jest dorosłą kobietą, choć wygląda jak ośmiolatka. Nie chce być traktowana jak dziecko. Utrudnia jej to poważna choroba

Shauna Rae to dwudziestodwulatka uwięziona w ciele ośmioletniej dziewczynki. Jej nietypowy wygląd sprawia, że codziennie musi pokonywać wiele trudności. Młoda kobieta nie chce być traktowana jak dziecko. Teraz jej historię zobaczymy w najnowszym dokumencie TLC.

Więcej aktualnych informacji znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Stacje radiowe "zdjęły" bana na muzykę Dody? "Nie ma co się obrażać"

Shauna Rae to dwudziestodwuletnia kobieta, która wygląda jak ośmiolatka. Dziewczyna ma trzy stopy i dziesięć cali wzrostu, czyli niecałe 1,20 m. Ze względu na swoją powierzchowność Shauna często jest mylona z dzieckiem. Shauna pokazuje swoją codzienność i dzieli się problemami, z którymi musi się zmagać, w nowym programie dokumentalnym stacji TLC zatytułowanym -  "I Am Shauna Rae". Pierwszy odcinak serii zostanie wyemitowany dziesiątego lutego.

Te historie wstrząsnęły PolskąSprawy kryminalne, które wstrząsnęły Polską w XXI wieku

To poważna choroba odpowiada za jej niecodzienny wygląd

Kiedy Shauna miała zaledwie sześć miesięcy, wykryto u niej rzadki przypadek raka mózgu. Dziewczynka była zmuszona przejść chemioterapię, co znacznie wpłynęło na jej dalszy rozwój. W wyniku trwającego trzy lata leczenia przysadka mózgowa dziecka została uśpiona, powodując zahamowanie jego wzrostu. 

Marta Paszkin"Rolnik szuka żony". Marta pozuje w ciążowej stylizacji. Potwierdza plotki?

Shauna ma dość bycia traktowaną jak dziecko

Shauna nie chce być postrzegana jako mała dziewczynka. Jest młodą kobietą i pragnie żyć tak, jak swoje rówieśniczki. Tymczasem na swojej drodze napotyka mnóstwo trudności. W wielu codziennych sytuacjach jest pytana o wiek. Shauna chciałaby móc bez problemu wybrać się ze znajomymi do baru, klubu czy na siłownię. Dziewczyna wyznała też, że jej rodzice muszą mierzyć się z krytyką. Młoda kobieta lubi nosić makijaż i modne ubrania. Często z tego powodu jej mama spotyka się z oceniającymi spojrzeniami.

Shauna lubi ubierać się tak, jak inne 22-latki. Ale gdy wychodzimy razem, to otrzymuję wiele spojrzeń, wyrażających stwierdzenia, typu: jak mogłaś dać się ubrać tak swojemu dziecku? -  wyznała w dokumencie TLC matka Shauny.
Wtedy moja mama musi wyjaśniać, że jestem wystarczająco dorosła, by podejmować własne decyzje, a oni jej nie wierzą. Nazywają ją kłamcą. To nie jest zabawne. Czuję się wtedy okropnie względem mojej mamy - dodała dziewczyna.

Shauna bardzo docenia wsparcie rodziny. Przyznaje jednak, że chciałaby być bardziej niezależna. Pozwoliłoby to jej rzeczywiście poczuć się dorosłą.

Więcej o: