Małgorzata Godlewska uderza w Edytę Górniak. "Nieświadomie dokonała 'morderstw'"

Małgorzata Godlewska pracuje jako pielęgniarka w jednym z warszawskich szpitali. Wykorzystuje swoje zasięgi do promowania szczepień przeciw COVID-19. W najnowszym wywiadzie skrytykowała postawę antyszczepionkowców. Dostało się też Edycie Górniak. Oskarżyła divę o nieświadome "morderstwa".

Więcej informacji na temat ochrony zdrowia znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Małgorzata Godlewska jest aspirującą wokalistką, która podczas najnowszego wywiadu wykazała się większym rozsądkiem niż inne gwiazdy polskiego show-biznesu, które uparcie "bojkotują" światową pandemię COVID-19. Godlewska na pierwszej linii frontu zmaga się z wirusem i nie ukrywa, że jest wykończona trwającą już dwa lata walką o zdrowie pacjentów. Udzieliła wywiadu, w którym dostało się antyszczepionkowcom. Nie oszczędziła również swojej idolki, Edyty Górniak

ZOBACZ RÓWNIEŻ: "Sprawa dla reportera" szokuje. Śpiewający Zenek to początek. Pamiętacie awanturę z Rutkowskim i zamaskowanymi mężczyznami?

Zobacz wideo Jak rząd radzi sobie w walce z COVID -19? Gawkowski: PiS już kilka razy ogłosił wygraną z pandemią

Małgorzata Godlewska ostro o antyszczepionkowcach

Małgorzata Godlewska jakiś czas temu poinformowała na Instagramie, że została odznaczona przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego nagrodą za "zasługi dla ochrony zdrowia" podczas walki z pandemią. Pielęgniarka udzieliła wywiadu dla serwisu Vibez.pl, w którym ostro wypowiedziała się o wszystkich osobach, które zniechęcają do przyjęcia szczepień. W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć Edyty Górniak, która swego czasu głosiła przeróżne teorie spiskowe, jak np., że w szpitalach leżą statyści. 

W środę 19 stycznia poinformowano o 30 586 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Małgorzata w rozmowie podkreśliła, że w dalszym ciągu uwielbia twórczość Górniak, ale nie może przejść obojętnie obok jej wywodów na temat COVID-19. Przyznała, że artystka za sprawą swoich teorii nieświadomie "dokonała 'morderstw'" i naraziła zdrowie tysięcy ludzi. 

Kocham twórczość Edyty Górniak i zawsze będzie dla mnie najważniejsza, ale nie umiem przejść obojętnie obok tych "morderstw", których nieświadomie dokonała. Oczywiście morderstw w przenośni. Zresztą nie tylko ona. W dzisiejszych czasach social media potrafią dosłownie zabijać - zaczęła.

W dalszej części rozmowy Godlewska pokusiła się nawet o fikcyjne wyliczenia dotyczące potencjalnych zgonów w 2021 roku osób, które postanowiły ślepo podążać za głoszonymi przez Edytę Górniak teoriami. 

Załóżmy, że Edyta Górniak, poprzez rzeczy, o których mówiła i pisała, zniechęciła do szczepień 10 procent swoich fanów na Instagramie. Oczywiście nikogo dosłownie nie przekonywała, ale słowa i komunikaty, lekceważenie sytuacji epidemiologicznej wpływa na innych i ludzie podejmują decyzje na podstawie opinii ich autorytetów. Załóżmy, że to były dorosłe osoby. A więc 10 procent fikcyjnych fanów Edyty, którzy w konsekwencji mogli zrezygnować ze szczepionki, przełożyłoby się na 115 śmierci w 2021 roku. 115 rodzin mogło stracić swoich bliskich. Jaką moc oddziaływania ma Edyta Górniak, czy jest to tylko Instagram, czy więcej? - zastanawiała się.

Kasia Tusk wystawiła trzy aukcje na WOŚP. Uwagę fanów zwrócił jednak inny szczegółKasia Tusk wystawiła trzy aukcje na WOŚP. Uwagę fanów zwrócił jednak inny szczegół

Na koniec podkreśliła, że każda osoba publiczna powinna brać odpowiedzialność za wypowiadane słowa. Trudno się z nią nie zgodzić. 

Więcej o: