Jedna z sióstr Godlewskich dostała odznaczenie od ministra zdrowia. "Taka sytuacja, kochani"

Małgorzata Godlewska, jedna ze śpiewających sióstr, odebrała odznakę od ministra zdrowia. Nie wszyscy wiedzą, ale na co dzień jest pielęgniarką. Wyróżnienie dostała za walkę z COVID-19.

Więcej na temat ochrony zdrowia znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Małgorzata Godlewska wsławiła się dzięki wątpliwej jakości wykonaniom m.in. hymnu Polski, czy kolęd. Choć o tym wszyscy woleliby zapomnieć, jedna z sióstr Godlewskich znów dała o sobie znać. Tym razem jednak nie śpiewała. Minister zdrowia wręczył jej odznakę "za zasługi dla ochrony zdrowia". Czym sobie zasłużyła na takie wyróżnienie? Na co dzień pracuje jako pielęgniarka. Pełniła także dyżury na oddziałach covidowych. Przy okazji wystosowała apel do fanów.

Zobacz wideo Małgorzata Godlewska i komentuje konflikt z siostrą

Siostra Godlewska dostała odznaczenie od ministra zdrowia. "Taka sytuacja, kochani"

Nagrodą za służbowe zasługi Małgorzata Godlewska pochwaliła się na Twitterze, gdzie obserwuje ją kilka tysięcy internautów.

Taka sytuacja, Kochani. Zostałam dziś wyróżniona przez Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego odznaką honorową "Za zasługi dla ochrony zdrowia" za walkę z pandemią. Gratuluję wszystkim wyróżnionym i mam nadzieję, że podobne odznaczenia dotrą do "covidowych" medyków w całej Polsce. Tylko oni naprawdę wiedzą, jak było" - napisała na Twitterze.

Korzystając z okazji, zwróciła się do niezaszczepionych osób. Postanowiła przemówić im do rozsądku. Wspomniała także o swoich pacjentach, którzy wiele przeszli.

Odznakę dedykuję wszystkim moim pacjentom (i ich rodzinom), którzy nie mieli tego szczęścia i nie doczekali szczepionki. Żegnali mnie spojrzeniem i mocnym uściskiem dłoni, bo nie mieli już siły mówić… Korzystając z sytuacji - nie bądźcie głupi. Jeżeli jeszcze się nie zaszczepiliście, to zróbcie to natychmiast - zaapelowała.

Małgorzata Godlewska zamieściła także pamiątkowe zdjęcia z momentu odbierania wyróżnienia. Na tę okazję wybrała odważną czerwoną sukienkę oraz szpilki w tym samym kolorze. Zdjęcia są dostępne w naszej galerii. Chcielibyście znaleźć się pod opieką siostry Godlewskiej?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.