Grammy 2022. Gala została przełożona na czas nieokreślony. Powód jest dość oczywisty. "Wystąpiło zbyt duże ryzyko"

Fani, oczekujący na coroczne święto muzyki, muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Organizatorzy poinformowali, że rozdanie nagród Grammy 2022 nie odbędzie się w styczniu, tak jak wcześniej planowano. Kiedy więc możemy spodziewać się gali?

Więcej aktualności ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dowiadujemy się z mediów społecznościowych rozdania nagród Grammy, tegoroczna ceremonia, zaplanowana na 31 stycznia, została bezterminowo przełożona z powodu obaw związanych z szybkim rozprzestrzenianiem się wariantu koronawirusa Omikron. 

Zobacz wideo Mata? "Ojeju, uwielbiam!", "On to się wbił", "Kojarzy mi się ze schodkami nad Wisłą" [Gwiazdy o gwiazdach]

Grammy - TOP 10 strojówCardi B jako ostryga, Rihanna jako gąbka. Najdziwniejsze kreacje Grammy [TOP 10]

Gala Grammy 2022 nie odbędzie się w styczniu

W oficjalnym komunikacie czytamy, że decyzja o przełożeniu gali spowodowana jest rosnącą liczbą zakażeń nowym wariantem koronawirusa. Organizatorzy zapewnili, że na pierwszym miejscu stawiają zdrowie i bezpieczeństwo uczestników. Na Instagramie Grammy znalazł się komunikat:

Po głębokich analizach z władzami miasta, ekspertami medycyny i bezpieczeństwa, artystami oraz partnerami, podjęliśmy decyzję o przełożeniu 64. gali rozdania nagród Grammy. Zdrowie i bezpieczeństwo naszej muzycznej społeczności oraz setek osób, które niestrudzenie pracują nad produkcją show, pozostają naszymi priorytetami.

Organizatorzy show zapewniają, że wkrótce podadzą do wiadomości publicznej nową datę gali rozdania nagród

Biorąc pod uwagę niepewność wynikającą z wariantu koronawirusa Omikron, organizacja gali 31 stycznia, niesie za sobą zbyt duże ryzyko. Nie możemy się doczekać, aby celebrować największą muzyczną noc w terminie, który wkrótce podamy - czytamy w oficjalnym komunikacie.
 

Sylwester Polsat, DodaTak naprawdę wyglądał koncert sylwestrowy w Polsacie. Na scenie nie było nikogo

Przypominamy, że w ubiegłym roku ceremonia wręczenia nagród Grammy została przeniesiona na marzec. Przeszła wówczas do historii jako "najskromniejsza" impreza ostatnich lat. Organizatorzy zrezygnowali ze spektakularnego show na rzecz niewielkiej sceny oraz zaledwie kilku stolików w osobnych pomieszczeniach.

Więcej o: