Cardi B jako ostryga, Rihanna jako gąbka i Nicki Minaj z papieżem. Najdziwniejsze kreacje w historii Grammy [TOP 10]

63. ceremonia rozdania nagród Grammy odbędzie się już w tę niedzielę. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was zestawienie najbardziej oryginalnych i dziwnych kreacji na gali w ciągu ostatnich lat.

Grammy 2021. Kto w tym roku ma szansę na statuetki? Lista nominowanych > > >

Lady Gaga na Grammy w 2010 roku

Lady Gaga w 2010 roku była na szczycie popularności. W tym samym roku na czerwonym dywanie "muzycznych Oscarów" objawiła się fotografom dokładnie tak, jak widział ją wówczas cały świat - kosmiczna i nie z tej Ziemi. Choć przy późniejszych stylizacjach artystki ta z 2010 roku wydaje się być dosyć skromna, to właśnie w tym wydaniu Gaga zafascynowała sobą cały świat. 

Lady Gaga, Grammy 2010Lady Gaga, Grammy 2010 fot. ONS

Nicki Minaj na Grammy w 2012 roku

Nicki Minaj w 2012 roku dwoiła się i troiła, żeby wszędzie było o niej głośno. Dlatego też w tym samym roku na czerwonym dywanie Grammy pojawiła się w towarzystwie mężczyzny przebranego za... papieża. Wokalistka tej samej nocy dała występ z piosenką "Roman Holiday", gdzie wcieliła się w postać swojego opętanego alter-ego.

Nicki Minaj, Grammy 2012Nicki Minaj, Grammy 2012 fot. ONS

Rihanna na Grammy w 2015 roku

To jedna z dwóch w zestawieniu stylizacji, które najbardziej przypominają nam gąbkę do mycia - nawet materiał z daleka mógłby ujść za siateczkowy. Rihanna pokazała się w wydaniu bardzo dziewczęcym, bajkowym, a nawet... kąpielowym.

Rihanna, Grammy 2015Rihanna, Grammy 2015 fot. ONS

Madonna na Grammy w 2015 roku

Madonna na 57. rozdaniu nagród jak na królową popu przystało - nie próżnowała. Artystyka promując w 2015 roku swoją 13. płytę "Rebel Heart" zachowała się adekwatnie do tytułu, pokazując zgromadzonym fotografom swoje wówczas 57-letnie pośladki.

Madonna, Grammy 2015Madonna, Grammy 2015 fot. ONS

Halsey na Grammy w 2017 roku

Halsey na rozdaniu nagród Grammy w 2017 wygląda tak, jakby specjalnie wstała 2 godziny wcześniej przed kochankiem, z którym właśnie spędziła noc, aby zaprezentować się rano w jak najlepszym, choć wciąż porannym wydaniu. Świeżo, elegancko i w piżamie.

Halsey, Grammy 2017Halsey, Grammy 2017 fot. ONS

Cardi B na Grammy w 2019 roku

Cardi B na rozdaniu nagród w 2019 wyłoniła się z czerwonego dywanu niczym… ostryga. Rodzaj tej małży już wśród starożytnych Greków traktowany był jako afrodyzjak, a dziś stanowi symbol libido i luksusu. Pasuje wam ten opis do Cardi B?

Cardi B, Grammy 2019Cardi B, Grammy 2019 fot. ONS

Kary Perry na Grammy w 2019 roku

Flakon na perfumy, babeczka a może piniata? Ta kreacja pobudziła fantazje użytkowników mediów społecznościowych i zrodziła mnóstwo memów z Katy Perry w roli głównej. Jeden z nich gwiazda udostępniła na Instagramie - występuje w nim jako… szczotka do malowania ścian.

Katy Perry, Grammy 2019Katy Perry, Grammy 2019 fot. ONS

 

Jennifer Lopez na Grammy w 2019 roku 

Choć Jennifer Lopez w 2000 roku założyła kreacje Versace, która z biegiem lat stała się najbardziej ikoniczną w historii Grammy (przypominamy, że to właśnie dzięki licznym wyszukiwaniom sukienki Lopez Google postanowiło uruchomić zupełnie nową wyszukiwarkę zdjęć dziś znaną jako Google Grafika), to niespełna 20 lat później wokalistka nieco zabłądziła... A może po prostu wracała z planu filmowego westernu i po drodze wstąpiła na Grammy? 

Jennifer Lopez, Grammy 2019Jennifer Lopez, Grammy 2019 fot. ONS

Ariana Grande na Grammy w 2020 roku

Wiele wskazuje na to, że gąbczaste klimaty z niewiadomych powodów lubią trzymać się Grammy. W ten sposób w 2020 roku zaprezentowała się Ariana Grande. Tułów wokalistki wygląda tak, jakby wychodził z kąpielowej myjki, bądź brudnych, wzburzonych morskich fal. 

Ariana Grande, Grammy 2020Ariana Grande, Grammy 2020 fot. ONS

Billie Eilish na Grammy w 2020 roku 

Billie Eilish, Grammy 2020Billie Eilish, Grammy 2020 fot. ONS

Kilkucentymetrowe tipsy, krój stroju przypominający nieco kostium clowna, neonowe odcienie zieleni… Mimo ewidentnie przemyślanej stylizacji Eilish nie wygląda, jakby specjalnie przejmowała się swoim wyglądem. I za ten młodzieńczy luz kochają ją miliony fanów. Trzeba też przyznać, że dobrze przewidziała "maseczkowy trend", który opanował świat dwa miesiące po gali.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.