Nicki Minaj

Nicki Minaj

Nicki Minaj to piosenkarka pochodząca z Trynidadu i Tobago. Karierę zbudowała dzięki licznym kontrowersyjnym zachowaniom i wypowiedziom, a także bazując na swoim oryginalnym wyglądzie. Nicki jest autorką tekstów, które pisze nie tylko dla siebie, ale również dla innych gwiazd. Swoich sił próbowała również jako aktorka.

Imię i nazwisko: Onika Tanya Maraj
Pseudonim sceniczny: Nicki Minaj
Data urodzenia: 8 grudnia 1982r.
Miejsce urodzenia: Trynidad i Tobago
Zawód: piosenkarka, raperka
Facebook: facebook.com/nickiminaj/
Instagram: @nickiminaj

Nicki Minaj - początki kariery

Nicki Minaj przyszła na świat w grudniu 1982 roku w Trynidadzie i Tobago. Pierwsze lata życia spędziła w tym kraju przebywając pod opieką babci. W wieku pięciu lat dołączyła do rodziców, którzy wyemigrowali do Nowego Jorku. Jej rodzice są członkami zespołów gospel, podobnie jak babcia. Dorastała w Queens, w części dzielnicy zamieszkanej głównie przez czarnoskórych. To wtedy po raz pierwszy zetknęła się z rapem i odkryła w sobie talent do tworzenia tekstów. Z uwagi na swój przebojowy i silny charakter dosyć szybko zaczęła być znana w nowojorskich kręgach muzycznych związanych z rapem.
Przyszła gwiazda dostała się i ukończyła liceum LaGuardia zlokalizowane na Manhattanie, które skupia w sobie środowiska artystyczne młodzieży. W 2001 roku zagrała niewielką rolę w musicalu "In Case You Forget", która była jej debiutem scenicznym. Przez kolejne lata uczęszczała na castingi do filmów, jednakże bezskutecznie. Pracowała jako kelnerka, lecz za każdym razem zostawała zwolniona z uwagi na swój stosunek do klientów.

Nicki Minaj - rozwój kariery

Nicki Minaj próbowała zaistnieć dzięki Internetowi. W latach 2005-2007 publikowała swoje nagrania piosenek w serwisie Myspace. W 2007 roku podpisała pierwszy kontrakt z wytwórnią płytową. Wydała trzy mixtape'y, które nie odniosły większego sukcesu.
Sukces przyszedł w 2010 roku wraz z płytą "Pink Friday", która zawojowała amerykański rynek muzyczny. Jej dwa kolejne albumy, "Pink Friday: Roman Reloaded" oraz "The Pinkprint" powtórzyły sukces pierwszego krążka.

nicki minaj