Katy Perry grozi pozew, bo pokazała w teledysku Stadion Narodowy? Jest komentarz rzeczniczki. "To miłe, ale bez naszej zgody"

W czwartek w sieci pojawił się nowy teledysk Katy Perry. Możemy podziwiać w nim Stadion Narodowy i panoramę Warszawy. Jak się właśnie okazało, piosenkarka zrobiła to nielegalnie. Czy grozi jej teraz pozew?

Katy Perry w swoim najnowszym klipie do piosenki "Swish Swish", nagranej w duecie z Nicki Minaj, wykorzystała wizerunek Stadionu Narodowego. Do sprawy odniosła się właśnie rzeczniczka prasowa obiektu, Monika Borzdyńska, informując, iż jego wizerunek został wykorzystany bez ich zgody.

Miło. Ale bez naszej zgody (...). Menedżerowie Katy Perry nie kontaktowali się z nami. A wizerunek stadionu jest zastrzeżony w urzędzie patentowym. Za jego wykorzystanie w celach komercyjnych trzeba płacić - powiedziała w rozmowie z portalem "Wyborcza" rzeczniczka PGE Narodowego, Monika Borzdyńska.
PGE Narodowy to dziś jeden z najlepszych, najpopularniejszych obiektów na świecie. Firmy płacą, żeby się posługiwać naszym wizerunkiem - mówiła.

Ile trzeba zapłacić za wykorzystanie wizerunku Stadionu Narodowego?

Zastrzegliśmy jako znaki towarowe elewację stadionu, jego kubaturę, dach... W zależności od tego, jaką część stadionu ktoś chce wykorzystać, musi zapłacić od 13 do 120 tysięcy złotych. Niedawno sporą kwotę zapłaciła nam Wólczanka za wykorzystanie stadionu w sesji reklamowej z Robertem Lewandowskim.

Rzeczniczka Stadionu Narodowego zapowiedziała jednak, że postarają się bezkonfliktowo zakończyć tę sprawę. Borzdyńska spekuluje, że być może Pery w ramach "przeprosin" przyjedzie na koncert do Warszawy?

Może da się ją ściągnąć na koncert na stadion? - zastanawia się Monika Borzdyńska w rozmowie z "Wyborczą".

Stadion Narodowy w teledysku "Swish Swish" Katy Perry

Cały teledysk nawiązuje do konwencji z hitowego filmu "Kosmiczny mecz". To właśnie na warszawskim stadionie odbywa się fikcyjny mecz gwiazd, który możemy zobaczyć w klipie. Piosenkarka wcieliła się w nim w rolę koszykarki. Zaś Nicki Minaj zagrała rolę gorącej cheerleaderki.

Widzieliście już ten klip? Co o nim sądzicie?

 

AG

Katarzyna Warnke na imprezie "La Manii". Chyba pomyliła eventy...

Więcej o:
Komentarze (19)
Katy Perry wykorzystała nielegalnie wizerunek Stadionu Narodowego w teledysku do "Swish Swish"? Jest komentarz rzeczniczki. "Miło. Ale bez naszej zgody"
Zaloguj się
 • rabingoldblatt

  Oceniono 11 razy 11

  Pokazanie panoramy Wawy np w programie popularnonaukowym czy historycznym dotyczącym miasta a pokazanie panoramy w dodatku z zaingerowaniem w wygląd budynku ( nazwy 'doklejone" do stadionu ) to są dwie różne sprawy. Przypominam też, ze widok stadionu został wykorzystany komercyjnie a nie jako tło klasowej wycieczki. Wszystkim 'oburzonym" działaniem miasta i stadionu proponuję dowiedzieć się ile miasto Nowy Jork liczy sobie od filmowców za wykorzystanie swoich "widoków". Na tyle dużo, ze wielokrotnie miasta kanadyjskie "grają" NY.

 • caramba000

  Oceniono 2 razy 2

  Podrzędna popowa pieśniarka ukradła video Stadionu Narodowego, a grupa oszołomów wybucha dziką radością. ...lol...
  Zaściankowość niektórych ludzi w Polsce jest szokująca.
  To takie światowe wsioki. Normalni prości ludzie tego nie robią. Tylko szczególne wsioki z kompleksami i mentalnością kamerdynera.
  Nocnikarstwo i internetowe niedorobione młotki.

 • boczny_obserwator

  Oceniono 1 raz 1

  W Marrakeszu na targu, gdy zrobisz zdjęcie i przypadkowo znajdzie się na nim jakiś tragarz, to natychmiast przychodzi do ciebie po dolara. Stadionowi też się należy.

 • Gość: Gość Gość

  Oceniono 1 raz 1

  Co tam stadion. W teledysku Cassiusa do kawałka Go Up jest odlatujący w kosmos Jezus Chrystus Świebodziński. CZAD !!!!!!!!!!

 • porque

  Oceniono 3 razy 1

  Podziwiac co?? Stadion i panorame W-wy ??:))))))))
  W tym teledysku nie ma nic do podziwiania z Warszawy, ktora w rzeczywistosci przypomina jedynie peryferyjna dziure.

 • six_a

  Oceniono 11 razy 1

  trzeba go było schować pod ziemię, jak nie chcieliście, żeby ktoś fotografował. wizerunek strzeżony patentem japie.... wygląda jak każdy stadion. copy and paste.

 • guru133

  Oceniono 4 razy 0

  Kto lub co jest słynniejszy, Stadion Narodowy, czy Katy Perry, więc zastanówmy się kto tu co lub kogo promuje?:)

 • maaac

  0

  Jeżeli powiedział by, że machają na to ręka bo to czy tamto to rozumiem ten wywiad. Jeżeli chcą kasy powinien siedzieć cicho by obie strony wyszły z tego z twarzą. Po co spory przeszkadzające w biznesach?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX