Katy Perry grozi pozew, bo pokazała w teledysku Stadion Narodowy? Jest komentarz rzeczniczki. "To miłe, ale bez naszej zgody"

W czwartek w sieci pojawił się nowy teledysk Katy Perry. Możemy podziwiać w nim Stadion Narodowy i panoramę Warszawy. Jak się właśnie okazało, piosenkarka zrobiła to nielegalnie. Czy grozi jej teraz pozew?

Katy Perry w swoim najnowszym klipie do piosenki "Swish Swish", nagranej w duecie z Nicki Minaj, wykorzystała wizerunek Stadionu Narodowego. Do sprawy odniosła się właśnie rzeczniczka prasowa obiektu, Monika Borzdyńska, informując, iż jego wizerunek został wykorzystany bez ich zgody.

Miło. Ale bez naszej zgody (...). Menedżerowie Katy Perry nie kontaktowali się z nami. A wizerunek stadionu jest zastrzeżony w urzędzie patentowym. Za jego wykorzystanie w celach komercyjnych trzeba płacić - powiedziała w rozmowie z portalem "Wyborcza" rzeczniczka PGE Narodowego, Monika Borzdyńska.
PGE Narodowy to dziś jeden z najlepszych, najpopularniejszych obiektów na świecie. Firmy płacą, żeby się posługiwać naszym wizerunkiem - mówiła.

Ile trzeba zapłacić za wykorzystanie wizerunku Stadionu Narodowego?

Zastrzegliśmy jako znaki towarowe elewację stadionu, jego kubaturę, dach... W zależności od tego, jaką część stadionu ktoś chce wykorzystać, musi zapłacić od 13 do 120 tysięcy złotych. Niedawno sporą kwotę zapłaciła nam Wólczanka za wykorzystanie stadionu w sesji reklamowej z Robertem Lewandowskim.

Rzeczniczka Stadionu Narodowego zapowiedziała jednak, że postarają się bezkonfliktowo zakończyć tę sprawę. Borzdyńska spekuluje, że być może Pery w ramach "przeprosin" przyjedzie na koncert do Warszawy?

Może da się ją ściągnąć na koncert na stadion? - zastanawia się Monika Borzdyńska w rozmowie z "Wyborczą".

Stadion Narodowy w teledysku "Swish Swish" Katy Perry

Cały teledysk nawiązuje do konwencji z hitowego filmu "Kosmiczny mecz". To właśnie na warszawskim stadionie odbywa się fikcyjny mecz gwiazd, który możemy zobaczyć w klipie. Piosenkarka wcieliła się w nim w rolę koszykarki. Zaś Nicki Minaj zagrała rolę gorącej cheerleaderki.

Widzieliście już ten klip? Co o nim sądzicie?

 

AG

Katarzyna Warnke na imprezie "La Manii". Chyba pomyliła eventy...

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.