Kanadyjska tiktokerka pokazała swoje zmagania z rakiem. Internauci nie kryją wzruszenia: Popłakałam się

Film kanadyjskiej tiktokerki poruszył miliony internautów z całego świata. Kobieta podzieliła się z widzami bardzo osobistym doświadczeniem.

Na TikToku możemy obejrzeć bardzo różne filmiki. Niektóre są zabawne, inne wywołują zażenowanie. Są również takie, które wzruszają i zmuszają do refleksji. Dobrym przykładem może być nagranie Emily, tiktokerki znanej jako embomcox. Kobieta postanowiła pokazać obserwatorom swoje zmagania z poważną chorobą - mięsakiem kościopochodnym drugiego stopnia. Najnowszy materiał, który pojawi się na jej profilu, poruszył miliony internautów na całym świecie.  

Jane Marczewski"Mam talent". Dostała złoty przycisk, ale zrezygnowała z dalszej rywalizacji

Zobacz wideo Sylwia Przybysz narzeka na chorobę w ciąży

Emily opowiada swoją historię ku przestrodze. Na początku myślała, że "tylko" naderwała mięsień

W sierpniu 2019 r. Emily pojechała na ostry dyżur, podejrzewając, że naderwała mięsień w nodze. Kobiecie wykonano prześwietlenie kolana, zlecono pilnie rezonans, tomografię komputerową i skanowanie kości. Jak się okazało, podejrzenia onkologa i chirurga były słuszne - Emily cierpiała na mięsaka kościotwórczego. Rak zaatakował lewe kolano dziewczyny. 

Początkowy plan leczenia obejmował chemioterapię. W późniejszym etapie Emily została poddana operacji wymiany dolnej połowy kości udowej oraz stawu kolanowego. Kości zastąpiono stalową protezą. 

 

Doszło do remisji choroby i w lutym 2021 r. Emily ogłosiła, że świętuje 18 miesięcy bez raka. Mówiła wówczas, że jest szczęśliwa, cieszy się z małych rzeczy i docenia każdy dzień. Niestety, 17 sierpnia embomcox poinformowała, że w lipcu wyczula mały guzek w nodze. Lekarze mieli wówczas nadzieję, że to jedynie infekcja.

12 sierpnia mój chirurg przekazał mi wiadomość, że guzek i ból, który odczuwam, to nowy guz w mojej nodze. Taki sam jak poprzednio (osteosarcoma wysokiego stopnia) i na szczęście znów nie rozprzestrzenił się nigdzie indziej - podała Emily na Instagramie.
 

Nawrót choroby spowodował, że Emily wraz z lekarzami podjęła decyzję o amputacji lewej nogi. Przygotowania do zabiegu zrelacjonowała na TikToku. 

Tiktokerka pokazała swoją walkę z rakiem i opowiedziała o odczuciach po amputacji nogi

Na profilu embomcox znajduje się stosunkowo niewiele filmów, ale niemalże każdy z nich ukazuje zmagania młodej kobiety z rakiem. Warto dodać, że Kanadyjka podchodzi do sytuacji, w której się znajduje, z ogromnym dystansem.

Na próżno szukać u niej materiałów, gdzie ze smutkiem opowiada o swojej chorobie. Dziewczyna stara się w dość luźny sposób pokazać kolejne etapy leczenia. Dowodem na to może być jej najnowszy materiał, który obejrzało ponad 16 milionów widzów. Embomcox w 20-sekundowym nagraniu pokazuje  przygotowania do bardzo poważnej operacji. Na samym końcu pokazała, jak wygląda już po zabiegu. Na uwagę zasługuje podpis, który kobieta umieściła przy tym wideo.

Pedicure za połowę ceny - napisała embomcox

Emily jest też aktywna na Instagramie, gdzie informuje o szczegółach swojej walki z mięsakiem kościopochodnym. Po amputacji opublikowała obszerny wpis, w którym opisała, co działo się z nią po operacji. Jak sama przyznała, przeżyła rollercoaster emocji - od bólu, przez frustrację, aż po uczucie miłości i wdzięczności. Emily robi ogromne postępy. Pierwszego dnia po amputacji zaczęła powoli siadać na łóżku, a zaledwie sześć dni od operacji zaczęła chodzić o kulach po korytarzu.

Czasami po prostu siadam i myślę o tym, jak miesiąc temu myślałam, że jestem zdrowa i prowadzę normalne życie, a teraz właśnie straciłam nogę. Wiem, że pełne wyleczenie zajmie dużo czasu, ale jak na razie małe osiągnięcia, które udało mi się osiągnąć, są całkiem duże! - napisała Emily na Instagramie.
 

Co jest najtrudniejsze dla Emily? Przyznała, że to ból fantomowy, który doświadcza oraz fakt, że jeszcze nie przyzwyczaiła się do patrzenia na siebie. Mimo to nie traci pozytywnego podejścia i ma nadzieję, że uda jej się w pełni odzyskać sprawność.

Internauci wspierają Emily i podziwiają jej hart ducha

W komentarzach pod filmem pojawiło się mnóstwo słów wsparcia. Internauci nie kryli wzruszenia i wyrazili swój podziw dla ogromnej siły, którą pokazała embomcox, dzieląc się z internautami historią amputacji nogi.

Bardzo dzielna kobieta. Dużo siły dla ciebie.
Podziwiam cię za twoją wewnętrzną siłę. Jesteś przykładem dla innych. Życzę dużo zdrowia.
Niesamowita kobieta, popłakałam się  - napisali widzowie w komentarzach pod filmem na TikToku.

Inni tiktokerzy również postanowili pokazać swoje zmagania chorobą

Coraz więcej twórców otwarcie mówi o swoich zmaganiach z rakiem. Na profilach innych tiktokerów również możemy odnaleźć filmiki, które ukazują ich historie. Przykładem mogą być nagrania, które umieściły na swoich profilach Tracey Ferrin i Caroline Kelley. Kobiety podzieliły się z obserwatorami swoimi doświadczeniami w związku z przebytą chorobą. 

Publikacja takich filmów dodaje siły zarówno im autorom, jak i widzom, którzy być może znajdują się w podobnych sytuacjach. Dowodem na to mogą być komentarze, które pokazują, że tego typu publikacje są bardzo potrzebne.

Więcej o: