Johnny Depp przegrał proces o zniesławienie. Fani murem za aktorem. Sugerują, że sędzia jest powiązany z Heard

Johnny Depp przegrał proces, w którym oskarżył magazyn "The Sun" o zniesławienie, co oznacza, że uznaje się go winnym stosowania przemocy wobec byłej partnerki, Amber Heard. Fani jednak są przekonani, że wyrok jest nieprawidłowy.

Jak donosi brytyjski magazyn "BBC News", Johnny Depp przegrał proces, w którym oskarżył inną gazetę, "The Sun", o zniesławienie. "The Sun" nazwało Deppa "żonobijcą" i "agresywnym potworem". Sąd orzekł jednak, że 12 z 14 zarzutów było prawdziwych, a Depp sprawił, że Amber Heard, jego była żona, trzykrotnie bała się o swoje życie. Na jaw wyszło, że nadużywał alkoholu i narkotyków. Prawnik aktora nazwał wyrok "perwersyjnym" i zapowiedział apelację. 

Johnny Depp, Amber HeardJohnny Depp przegrał proces z "The Sun"! Gazeta miała prawo nazwać go "żonobijcą"

Zobacz wideo

Johnny Depp może liczyć na poparcie fanów

Po wyroku w mediach społecznościowych rozpętała się burza. Jeden z użytkowników Twittera sugeruje, że sędzia powiązany był z Heard:

Tak, Johny przegrał proces, ale jak widzimy, to może być dokładnie to, czego potrzebujemy. Wszyscy są wściekli. Dowiedzieliśmy się, że sędzia Nicol jest powiązany z Heard. Hashtagi #JusticeForJohnnyDepp i #JohnnyDepp są na listach trendów. Mamy uwagę. Mamy fakty. Mamy wsparcie

Inni Internauci zwracają uwagę na seksizm, który rzekomo ma cechować wyrok. Ich argumentem jest to, że Heard przyznała się do zaczynania bójek i inicjowania przemocy, a jednak nadal traktowana jest jako ofiara, bo to kobiety częściej muszą mierzyć się z przemocą domową. Zeznania mężczyzn nie są brane na poważnie.

A więc, Johnny Depp jest opisywany jako czarny charakter tej historii, a Amber Heard nie. Są dowody na to, że Heard fizycznie maltretowała Deppa, a jednak nie ma żadnych uwag pod jej adresem. Czy to przez to, że jako kobieta nie może być tak skłonna do przemocy, jak mężczyzna? - pisze jeden z Internautów.

Inni dodają, że sprawa ma wymiar znacznie szerszy niż historię jednego małżeństwa: 

Chodzi o każdego mężczyznę, który padł ofiarą przemocy domowej i który potrzebuje kogoś, kto mógłby być dla niego wzorem - pisze użytkownik Twittera.

Oprócz tych opinii, na Twitterze pojawia się mnóstwo wywiadów z przyjaciółmi Deppa, w których ci potwierdzają jego niewinność. 

Amber Heard, Johnny DeppHeard zeznała, że Depp znęcał się nad nią psychicznie. "Nazywał mnie puszczalską"