Dorota Wellman szczerze opowiedziała o nieuleczalnej chorobie. "Można było mieć dziecko albo zaburzenia hormonalne"

Dorota Wellman opowiedziała o przyczynie swoich problemów z wagą. Dziennikarka zmaga się z chorobą, która będzie towarzyszyła jej do końca życia.

Dorota Wellman rzadko wypowiada się na tematy prywatne, jednak tym razem zrobiła wyjątek. Dziennikarka w rozmowie z Agatą Młynarską opowiedziała o chorobie, która przyczyniła się do jej problemów z wagą. Gwiazda przyznała, że musiała wybierać między dzieckiem a utratą kilogramów.

Dorota Wellman szczerze o nieuleczalnej chorobie

Gwiazda TVN zmaga się z zaburzeniami hormonalnymi. Problemy z gospodarką hormonalną bezpośrednio wpływają na wygląd jej sylwetki. Niejednokrotnie waga Doroty Wellman była pretekstem do ataków ze strony hejterów. Niepochlebne opinie nie są jednak na miejscu, szczególnie w tak poważnym przypadku. W jednym z wywiadów Wellman opowiedziała o swojej wadze. Wyjaśniła także, co jest przyczyną problemu. Dziennikarka stanęła w swoim życiu przed trudnym wyborem, z którym związane były problemy z gospodarką hormonalną.

Moja waga to konsekwencja zaburzeń gospodarki hormonalnej, które będą ze mną do końca życia.  Albo można było mieć dziecko, albo zaburzenia hormonalne, to ja już wybieram dziecko i nawet nie dyskutuję - zdradziła Dorota w rozmowie z Agatą Młynarską.

Dziennikarka dodała, że bardzo stara się walczyć o swój wygląd. Zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna nie są jednak w stanie przezwyciężyć choroby. Ciężka praca pod okiem lekarzy pozwala Dorocie chudnąć tylko do pewnego momentu.

Wielokrotnie bardzo się starałam to zrobić i nie jest to dieta pod tytułem: Teraz nie będę żarła, tylko piła zielone soki z dużą ilością jarmużu. Ja się poddawałam wielokrotnie terapiom pod okiem lekarzy, dlatego udało mi się schudnąć przez wiele lat ponad 30 kilogramów, ale moja waga dalej już nie rusza - przyznała.

Dorota Wellman jest szczęśliwą matką i nie wstydzi się swojego wyglądu. Przeciwnie. Uczyniła z niego swój atut.