"Język ciała" pokonał na YT "Tamagotchi". Kim jest Tymek, który przegonił Taco i Quebonafide? Pochodzi z Białorusi i ma 24 lata

Tymek, czyli Tymoteusz Bucki to wschodząca gwiazda polskiego rapu. Jego największy hit "Język Ciała" ma już ponad 72 miliony odtworzeń.

"Język Ciała" to kawałek, który opanował internet oraz parkiet we wszystkich klubach. W ciągu zaledwie ośmiu miesięcy utwór został odtworzony ponad 72 miliony razy i stał się hitem tegorocznych wakacji.

Jeśli jeszcze nie znacie tego kawałka, to na pewno usłyszycie go w wakacje

 

Kim jest Tymek?

Tymek, a właściwie Tymoteusz Bucki urodził się 28 października w 1994 roku w Mińsku, na Białorusi. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął po przyjeździe do Polski z Włoch, w których wychowywał się do 2011 roku. W kawałku "Faza", który nagrał razem z raperem Fejzem, wykonuje nawet jedną zwrotkę po włosku. Na Instagramie zebrał już ponad 90 tysięcy obserwujących, a ta liczba rośnie.

Do tej pory to duetowi Taconafide, czyli Taco Hemingwayowi i Quebonafide, udało się uzyskać najlepszy wynik odtworzeń na YouTube. Ich wspólny kawałek "Tamagotchi" po ponad roku ma 71 milionów wyświetleń. "Język Ciała" już to przebił - przekroczył już 72 miliony.

Tymek jest raperem młodego pokolenia, który nieoczekiwanie zyskał ogromny rozgłos. W swojej twórczości inspiruje się legendami polskiego rocka czy bluesa - Czesławem Niemenem, Ryszardem Riedlem czy Markiem Grechutą. Mimo młodego wieku nagrywał już z innymi znanymi raperami m.in. Smolastym czy TEDE.

Jak powstał kawałek "Język Ciała"?

W wywiadzie dla portalu Popkiller.pl, raper opowiedział o tym, jak powstał jego największy hit.

Stwierdziłem, że wyjadę ze Śląska i pojadę na drugi koniec Polski do Gdańska. I jak sobie tam usiadłem na brzegu morza to stwierdziłem, że czuję świeżość. I mówię: "dobra, lecę tu do studia" i po prostu wyszedł "Język Ciała". Bardzo spontanicznie z ziomkiem, którego nie widziałem ileś lat. Spotkałem się z nim przypadkowo w Gdańsku i tak wyszedł też klip po tygodniu.

W swoich tekstach Tymek skupia się na życiu, miłości i mówi o tym, jak wygląda codzienność młodego pokolenia. 

Krążę na okrągło, jestem jak worek z forsą, Oni czują samotność, a ja nie czuję już nic, Wchodzę do klubu wolno, one się patrzą nonstop, Ej ku*wa co to podgląd? Mam w iPhonie jak nic

Maryla Rodowicz fanką Tymka

Tymek zyskuje fanów nie tylko wśród młodych słuchaczy. Kilka tygodni temu, Maryla Rodowicz pochwaliła się zabawnym nagraniem, w którym tańczy do utworu "Język Ciała". Obserwatorom wokalistki bardzo spodobał się ten mały występ.

Pani Maryla wie, co dobre!
 

Znacie Tymka? Uważacie, że ma szansę na wielką karierę?

KB

Więcej o: