Tak kiedyś wyglądał Sokół. Mamy jeszcze lepsze zdjęcia. Wiecie, jak zmienił się Quebo? Metamorfozy polskich raperów

Młodzi i zbuntowani. W większości łysi lub krótko ostrzyżeni, w szerokich spodniach i bluzach z kapturem. Latami styl i wizerunek polskich raperów nie zmieniał się. Był ściśle powiązany z ich muzyką i tym, co reprezentowali. Lata płyną, dawni buntownicy pozakładali rodziny, grają inną muzykę i... zmienił się też ich wygląd. W przypadku Bedoesa czy Quebo wizerunek także uległ zmianie, ale oni poszli w zupełnie innym kierunku niż pozostali.
Metamorfoza Sokoła Metamorfoza Sokoła Instagram/wojteksokol

Sokół

Wojciech Sosnowski znany jest przede wszystkim z występów w grupie muzycznej WWO, której był współzałożycielem. Współtworzy także kolektyw ZIP Skład oraz zespół TPWC. Współpracował z takimi wykonawcami jak: Marysia Starosta, Slums Attack, Molesta Ewenement, Hemp Gru, O.S.T.R., Tede, czy Franek Kimono. 

Mimo że Sokół jest obecny na polskiej scenie hip-hopowej od blisko 20 lat, to dopiero w tym roku wydał swój pierwszy solowy album. Płyta z miejsca trafiła na sam szczyt zestawienia OLiS (Oficjalna lista sprzedaży). 

Jeszcze kilka lat temu raper wyglądał nieco inaczej. Dziś śmieje się ze swojej ówczesnej tuszy.

Bedoes kiedyś i dziś Bedoes kiedyś i dziś Popkiller.pl / Instagram / Bedoes

Bedoes

Bedoes to raper młodego pokolenia. Ma zaledwie 20 lat, a na swoim koncie niemałe sukcesy. Co ciekawe, w ostatnim czasie artysta przeszedł sporą metamorfozę. W przeciągu kilku miesięcy schudł aż 30 kilogramów. Jednak jak sam przyznał, nie było to zamierzone. Powodem był... stres.

Po prostu koncerty, stres... To nie było zdrowe schudnięcie. Zacznijmy od tego, że to nie jest powód do chwalenia się. To było pocenie się, wysiłek - jednym słowem. Z dnia na dzień zmienił się mój styl życia. I tym to poskutkowało. Ze 112 kilogramów zszedłem do 82 - mówił Bedoes z rozmowie z PopKiller.TV.
Wyświetl ten post na Instagramie.

Więź która jest między mną a moimi bliskimi jest silniejsza niż kłody które rzucają nam pod nogi wrogowie. 2115.

Post udostępniony przez MŁODY BOREK (@bedoes2115) Wrz 12, 2018 o 8:19 PDT

Dziś wyglądem przypomina nam nieco Maca Millera. A wy co o tym myślicie?

Wyświetl ten post na Instagramie.

Kocham moją Mamę. fot. @maua_maggie

Post udostępniony przez MŁODY BOREK (@bedoes2115) Maj 15, 2018 o 10:37 PDT

Quebonafide kiedyś i dziś Quebonafide kiedyś i dziś Facebook / Beka z rapsów; Instagram / Quebonafide

Quebonafide

Niedawno do sieci wyciekło zdjęcie młodego Quebonafide i Taco Hemingwaya. O ile Taco nie zmienił się znacząco, o tyle różnica u Quebo jest... miażdżąca. 

Quebonafide faktycznie wyglądał jakby nigdy nie był na imprezie techno.
Młody Quebo wygląda jakby potrafił w 5 minut naprawić komputer - czytamy w komentarzach.

Quebonafide, czyli Kuba Grabowski na scenie hip-hopowej jest aktywny od 2008 roku. Swoją pierwszą płytę 'Ezoteryka', która dotarła na 1 miejsce Polskiej listy przebojów - OLiS, a tym samym zdobyła status platynowej płyty. W 2017 roku premierę miał drugi album studyjny rapera 'Egzotyka'. Ten krążek przyniósł raperowi większy sukces i pokrył się podwójną platyną. Stał się też najlepiej sprzedającym albumem w Polsce w 2017 roku. O Quebonafide zrobiło się ostatnio głośno dzięki Natalii Szroeder

Taco Hemingway Taco Hemingway Screen / Facebook / Beka z rapsów; Instagram / Taco Hemingway

Taco Hemingway

Taco Hemingway, właściwie Filip Szcześniak urodził się w Kairze, następnie przez chwilę mieszkał w Chinach. W Warszawie jest od 1996 roku. Taco już w liceum poznał swojego przyszłego producenta, Macieja Ruszeckiego. Raper wydał następujące płyty: 'Young Hems', 'Trójkąt warszawski', 'Umowa o dzieło', 'Wosk', 'Marmur', 'Szprycer', 'Flagey' oraz 'Cafe Belga'. Taco Hemingway współpracował z takimi wykonawcami jak Sokół, Rasmentalism, Małe Miasta, Dawid Podsiadło oraz Quebonafide.

Trzeba przyznać, że choć od czasów studiów trochę się zmienił, to zawsze był przystojny.

Popek kiedyś i dziś Popek kiedyś i dziś Instagram / kiedysvsdzis

Popek

Gdy zobaczyliśmy powyższe zdjęcie, byliśmy w takim szoku, że nie mogliśmy podnieść szczęki z podłogi. Jako nastolatek wyglądał... zupełnie normalnie! Gdyby nie skaryfikacje, tatuaże, modyfikacja gałek ocznych i zębów prawdopodobnie wyrósłby na prawdziwe ciacho.

Paweł Ryszard Mikołajuw, bo tak naprawdę nazywa się Popek jest nie tylko raperem, ale też zawodnikiem MMA. Od 2014 do 2017 roku współtworzył zespół muzyczny Gang Albanii. W 2007 roku wyjechał do Wielkiej Brytanii. Wyjazd związany był z poszukiwaniem rapera przez organy ścigania. Mikołajuw ścigany był listem gończym za kradzież z włamaniem. Za muzykiem wydano następnie europejski nakaz aresztowania, który prokuratura uchyliła w 2016 roku, a on wrócił do Polski. W przeszłości Popek odbył wyrok 7 lat pozbawienia wolności. 

Tede Tede Akpa / Screen z Instagram.com / tedef / Kapif

Tede

Tede, czyli Jacek Graniecki w środowisku hip-hopowym działa już od 1994 roku. Jest nie tylko raperem, ale też autorem tekstów i producentem muzycznym. Jest jednym z dwóch założycieli wytwórni muzycznej Wielkie Joł. Jako raper ustanowił rekord i wraz z Peją stał się artystą z największą liczbą albumów w historii, które zadebiutowały na Polskiej liście przebojów - OLiS. Albumy rapera rozeszły się w ponad 220 tys. egzemplarzy w Polsce, a on został pięć razy nominowany do nagrody Fryderyka.

Tak, jak wielu innych raperów prowadzi działalność nie tylko muzyczną. Jest właścicielem firmy odzieżowej oraz kreatorem linii ubrań w PLNY Textylia, a także współwłaścicielem przedsiębiorstwa odzieżowego Trykot TDK Sp. z o.o.

Od początku swojej muzycznej kariery, Tede znacznie schudł.

O.S.T.R. O.S.T.R. Akpa / Screen z Instagram.com / adam.ostr.ostrowski

O.S.T.R.

Adam Ostrowski, czyli O.S.T.R. to polski raper, freestyle'owiec, muzyk i kompozytor, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku. Jego albumy sprzedały się w ponad 300 tys. egzemplarzy w Polsce. O.S.T.R. za swoje osiągnięcia muzyczne został aż dziesięć razy nominowany do nagrody Fryderyka, w tym czterokrotnie został laureatem. 

W 2011 roku został sklasyfikowany na 4. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina. Rok później w kolejnym rankingu tegoż pisma został wybrany najlepszym polskim producentem hip-hopowym. Natomiast w styczniu 2014 roku uznano go za Artystę Dekady w Plebiscycie WuDoo i Hip-hop.pl.

Peja Peja AG / Screen z Facebook.com / pg / PejaSlumsAttack

Peja

Peja, właściwie Ryszard Andrzejewski jest członkiem grupy hip-hopowej Slums Attack, której jest współzałożycielem. Jego płyty wyprzedały się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy w Polsce. Peja został dwa razy nominowany do nagrody Fryderyka, w tym raz został laureatem. Wraz z Tede ustanowili rekord i stali się artystami z największą liczbą albumów w historii, które zadebiutowały na Polskiej liście przebojów - OLiS.

Zmiany w jego wyglądzie? Zarost, który zupełnie odmienił jego twarz.

Liroy Liroy Akpa / Screen z Instagram.com

Liroy

Liroy, właściwie Piotr Krzysztof Marzec za sprawą wydanej w 1995 roku płyty Alboom, sprzedanej w nakładzie przekraczającym 500 tysięcy egzemplarzy, osiągnął największy sukces komercyjny w historii polskiego hip-hopu. Liroy zajmuje się nie tylko muzyką. Związany jest też z działalnością polityczną. W związku z tym zmianie uległ jego styl. Luźne spodnie i szerokie bluzy zamienił na garnitur. 

Fokus Fokus AG/Screen z Instagram.com/pokahontazofficial

Fokus

Wojciech Alszer, czyli Fokus znany jest przede wszystkim z występów w zespole hip-hopowym Paktofonika, którego był członkiem w latach 1998-2003. Poza działalnością artystyczną prowadzi wytwórnię muzyczną FoAna. On również, jak jego koledzy został wyróżniony przez magazyn Machina. Według magazynu został sklasyfikowany na 14. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów.

Rahim Rahim AG / Akpa

Rahim

Rahim, właściwie Sebastian Salbert, tak jak Fokus, znany jest przede wszystkim z występów w zespole hip-hopowym Paktofonika. W 2001 roku wraz z tym zespołem otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album roku - hip-hop za płytę 'Kinematografia'. Od 2003 roku współtworzy projekt Pokahontaz. W 2011 roku Rahim został sklasyfikowany na 25. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina.

Pezet Pezet Akpa/Screen z Instagram.com/pezetofficial

Pezet

A na koniec... Pezet. Jedna z najbardziej spektakularnych metamorfoz w tej branży. Naszym zdaniem - zaraz po Quebo!

Pezet, właściwie Jan Paweł Kapliński występuje od 1998, początkowo wraz z zespołem Płomień 81, który założył ze szkolnym kolegą Onarem (Marcin Donesz). We wczesnej młodości nosił on przydomek PZU, co stanowiło akronim od 'Paweł z Ursynowa'. Ostatecznie pseudonim został skrócony do Pezet. Raper wydał następujące albumy: 'Muzyka klasyczna', 'Muzyka poważna', 'Muzyka rozrywkowa', 'Muzyka emocjonalna', 'Radio Pezet. Produkcja Sidney Polak'. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.