Małgorzata Kożuchowska odznaczona krzyżem kawalerskim. Na uroczystość w Belwederze zabrała syna

Prezydent Andrzej Duda wręczył Małgorzacie Kożuchowskiej Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Na uroczystość aktorka przyszła z 2-letnim synem.

Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości jest dla Małgorzaty Kożuchowskiej wyjątkowe. Aktorka została odznaczona przez Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Początkowo - podobnie jak inne media - mylnie zrozumieliśmy, że prezydent przyznał jej go za "wybitne zasługi w działalności na rzecz ujawniania prawdy historycznej o zbrodniach nazistowskich i komunistycznych, za działalność państwową i publiczną". Ostatecznie jednak okazało się, że aktorka została wyróżniona ze względu na "wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej". Oprócz niej odznaczenie otrzymali Halina Frąckowiak, Anita Włodarczyk i Roman Kluska.

Tak wyjątkowa uroczystość była najlepszą okazją by po raz pierwszy pokazać światu syna, 2-letniego Jana Franciszka. Prawda, że słodki?

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Choć Kożuchowska słynie głównie z ról aktorskich w popularnych serialach, angażuje się też w działalność społeczną. Jest m.in. członkiem rady programowej Fundacji Mam Marzenie i działa jako ambasadorka charytatywnych akcji.

WJ