"Klan" zastąpi nowy serial? Zamiast Lubiczów będą.... "Jagiellonowie". Zagrać mają Rosati, Szapołowska i Zelnik

Ostatnio w mediach pojawiły się niepokojące fanów serialu informacje, jakoby nowi szefowie TVP planowali po niemal 20 latach zakończyć emisję kultowego serialu "Klan". Choć przedstawiciele publicznej telewizji na razie zaprzeczają tym plotkom, to wygląda na to, że coś jest jednak na rzeczy.

Jak donosi "Fakt", w TVP trwają już prace nad nową historią, która mogłaby zastąpić losy rodu Lubiczów. Jeśli wierzyć informacjom, do których dotarli dziennikarze tabloidu, to niedługo, zamiast ekscytować się perypetiami Bożenki Lubicz, będziemy z zapartym tchem śledzić historię... Jagiellonów.

Na korytarzach na Woronicza szepcze się już o tym, kto mógłby wcielić się w role Zygmunta Starego, królowej Bony czy Zygmunta Augusta w serialu, któremu nadano roboczy tytuł "Złoty wiek". Władzom TVP szczególnie zależy ponoć na zatrudnieniu... Piotra Adamczyka!

Na razie jeszcze nie ma dla niego roli, ale jego nazwisko pojawia się we wstępnych planach potencjalnej obsady. Mieliby zagrać także Jerzy Zelnik oraz  Grażyna Szapołowska - mówi w rozmowie z "Faktem" pracownik TVP.

Role w produkcji zainspirowanej sukcesem tureckiego serialu "Wspaniałe stulecie" mają też ponoć dostać Weronika Rosati i Borys Szyc.

Myślicie, że taka propozycja spotkałaby się z entuzjazmem widzów?

Zobacz wideo

IN

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.