Maja Ostaszewska nominowana do Wdechów 2015. Doceniono dwie role. "Mistrzostwo"

Maja Ostaszewska ma szansę zostać Człowiekiem roku w plebiscycie kulturalnym Wdechy 2015. Wszystko w Waszych rękach.

Maja Ostaszewska stanowi pewnego rodzaju fenomen sztuki aktorskiej. Rzadko bowiem się zdarza, aby aktor bądź aktorka, tak doceniana przez znawców sztuki filmowej i teatru, była też idolką mas. Jej się to udało.

Urodziła się 3 września 1972 w Krakowie w rodzinie o długich tradycjach, szlacheckim rodowodzie i z własnym herbem Ostoja. Jeśli chodzi o najbliższych aktorki to zaszczepili jej artystyczne aspiracje już w dzieciństwie. Ojciec, Jacek Ostaszewski, założył w 1971 roku razem z Markiem Jackowskim i Tomaszem Hołujem zespół muzyczny Osjan (nazwa wzięła się od wiersza Bolesława Leśmiana "Jam - nie Osjan").

Ostaszewska jeszcze nim skończyła PWST w Krakowie już zagrała w filmie. Jej debiut? "Lista Schindlera". Kolejne pozycje w jej emploi są niemniej imponujące. Wymieńmy tu takie filmy jak "W imię...", czy "Body/Ciało", lecz także świetne kreacje teatralne w "Wiarołomnych" czy "Aniołach w Ameryce". Mówi się, że jest jedną z największych ulubienic Krzysztofa Warlikowskiego, co znajduje wyraz w kolejnych spektaklach reżysera, w których zawsze znajduje on miejsce, by obsadzić Ostaszewską.

Nie można jednak pominąć też sukcesu komercyjnego aktorki. Występowała w komedii "Ile wazy koń trojański?" oraz serialach "Przeprowadzki" czy " Na dobre i na złe ". Jednak prawdziwym sukcesem był " Przepis na życie ". w którym jej rola Beatki - choć nie pierwszoplanowa zdominowała całą fabułę. Ba, bohaterka ma nawet swój własny fanpage na FB .

W plebiscycie kulturalnym Wdechy 2015 Maję Ostaszewską doceniono za dwie role. Jedną filmową, druga teatralną.

Potwierdzają jej pozycję aktorską, mistrzostwo. To postaci budowane zupełnie innymi środkami, ale obie mają ogromną siłę rażenia. Za demoniczną, uwodzicielską i tragiczną Odetę we "Francuzach" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego (Nowy Teatr) i terapeutkę Annę w filmie Małgorzaty Szumowskiej "Body/Ciało", która hipnotyzuje widza swoim spokojem i dziwnym spojrzeniem, kryjącym tajemnicę - czytamy w " CJG "

Jeśli Twoim zdaniem Maja Ostaszewska powinna dostać Wdechę, do 29 stycznia wyślij sms na nr 71466 o treści WDECHY.3.TWOJE IMIE I NAZWISKO (bez polskich liter i zachowując spację między imieniem i nazwiskiem). Koszt jednego sms-a to 1,23 zł z VAT. Konkurencją dla aktorki w tej kategorii są: Jan Młynarski , Tomasz Fudala , Taco Hemingway i Agnieszka Smoczyńska

Zobacz wideo

ZI

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.