Fotograf Carlos Venegas odwiedził czternastoletnią początkującą wokalistkę w jej domu w rodzinnym w mieście Barranquilla w Kolumbii. Pozostałe zdjęcia zostały zrobione podczas jej piętnastych urodzin. W pokazanej teraz kolekcji możemy zobaczyć również fotografie z sesji promującej pierwszy album studyjny Shakiry , "Magia".
Chciałem pokazać, jak daleką drogę przeszła. Była bardzo młoda, ale już wtedy widziałem, jak wielki ma talent. Zrobiłem wszystko, co mogłem, żeby jej pomóc. Przykro mi, że nie mamy już ze sobą kontaktu, ale ona zasłużyła na wszystko, co teraz ma. Zaczynała od niczego, a determinacją udało się jej zajść daleko - mówi.
Dzieciństwo Shakiry nigdy nie było szeroko komentowanym tematem w mediach. W jej ojczyźnie mówi się nawet o chęci zatajenia tego, że wychowywała się w skrajnie odmiennych warunkach od tych, w jakich żyje teraz.
Te zdjęcia ukazują ją jako młodą dziewczynę - zdesperowaną, by osiągnąć sukces. Teraz jest bardzo dbającą o wizerunek multimilionerką, jedną z najlepiej sprzedających się artystek wszech czasów. Archiwalne zdjęcia mogą ją trochę zawstydzić. W Kolumbii mówi się nawet o tym, że artystka próbowała zataić fakt swojego trudnego dzieciństwa - czytamy w informacji prasowej agencji East News.Instagram.com/shakira
Gwiazda rzeczywiście nie opowiada często o swoich dziecięcych czasach, ale trudno powiedzieć, by faktycznie robiła z tego wielką tajemnicę. W 2008 roku w wywiadzie dla "Newsweeka" opowiedziała o bankructwie swojego ojca biznesmena.
W ciągu jednej nocy przestaliśmy być w klasie średniej, staliśmy się biedni. Miałam wtedy siedem lat i trudno było mi wyobrazić sobie coś gorszego. Ciągle pamiętam tę desperację, którą wtedy czuliśmy - powiedziała .
Własne doświadczenia postanowiła wykorzystać w działalności charytatywnej. Założyła fundację "Pies Descalzos", która pomaga ubogim dzieciom z Kolumbii, przede wszystkim zapewniając im równy dostęp do edukacji.
em
Zjadłam jagodziankę Gessler za 38 złotych. Warto? Byłam w szoku od pierwszego kęsa
"Ta książka powinna być przepisywana na receptę". Gwiazdy radzą, co przeczytać latem
Wiśniewski zabrał głos w sprawie rozwodu i pozwu na 700 stron. "Najtrudniejsze rozstanie"
Nie żyje znany youtuber. Nagle zaczął się dziwnie zachowywać i wbiegł do jeziora
Krwotoki płucne, 459 złotych renty i pierwsza grupa inwalidzka. Słowa Konkola z Łez dotknęły fanów
Zdezorientowany Trump przykuł uwagę internautów. Erdogan musiał mu pomóc
Nawrocka w Turcji "nie odstaje od światowego poziomu". Ta czarna kreacja przemawia sama za siebie
Łukasz P. zatrzymany przez CBA. Mamy komentarz rzecznika prokuratury ws. męża Sylwii Peretti
Nawroccy w Turcji. Stylistka wzięła pod lupę kreację pierwszej damy. "Nie ma odważnych trendów"